Nou stil de viata (236)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui carina

Ieri i-a fost putin rau: a durut-o burtica si a vomat o data si am preferat sa nu o duc la gradi. Carina e obisnuita de mica sa stea la mine la birou si isi gaseste de lucru: azi s-a uitat la Madagascar, apoi a desenat pe calculator (are laptopul ei) si de la 3 incoace le-a facut la toti colegii mei cate un desen.
Te pup si mai intru de acasa,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/


Sanatate multa printesei. Sper ca-i este mai bine azi.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Caludia intr-adevar azi noapte a nins incontinuu.... era asa de frumos azi dimineatza ca mai ca nu-mi venea sa merg la servici. Si azi a iesit soarele pe la pranz si totul arata mirific de la geamul biroului. Mi-as fi dorit sa fiu acasa sa ma joc cu Isabella in zapada...Eu zic sa vii. E tare frumos aici, frig, dar frumos. Sanatate multa piticului sa treaca cu bine si peste boala asta a copilariei.

Tzuni te si eu. Cum iti mai e?

Dragelor va pe toate. Stiu ca mesajele voastre sunt bine intentionate. Liris mesajul tau cred c-a fost foarte aproape de adevar. Stiu ce trebuie sa fac dar imi cam liseste perseverenta. Dar am inceput cu pasi mici. De marti n-am mai pus picatuta de cafea in gura. E un inceput...azi las cafeaua, maine dulciurile, poimaine cartofii prajiti si uite asa ajung unde trebuie.

Gabi sanatate multa si vou. V-ati revenit macar un pic?

Vik te-am citit si mi-a placut ce-am citit ca de fiecare data.

Mephala tii tot postul sau doar miercurea si vinerea?

Marilena Cum stai cu mobilizarea?

CristinaT bine-ai venit in club.

Delia sper ca macar de la intalnirea cu Ruxi sa vad ceva poze cu tine. De fapt dragelor astept poze cu voi toate.

Roxana ma gandesc la tine. Trebuie sa-ti setezi in minte ca totul e in regula si-o sa fie, ai sa vezi. Analiza va iesi buna. Sper sa rezolvi si rana de pe col asa ca Violeta.

Stiu ca n-am scris tot ce mi-am propus dar e un inceput. Mai e si maine o zi.

p.s.Carolinah felicitari pentru initiativa de-a mai curata listuta. Era cazul.



Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Dragelor, buna dimineata. Va dau o cafeluta asa in graba. V-am citit pe toate si va multumesc de ganduri. Promit sa intru deseara sa va scriu pe indelete fiecareia, acum sunt la masa cu nasii, laptopul e pe masa din bucatarie dar nu m-am abtinut!

Sunt mai bine cu psihicul, dar mai detaliem deseara. Vesti bune nu am avut, ceea ce v-am promis sa va scriu nu s-a indeplinit asa ca trecem peste asta.

Zuzi, din pacate pana la cauterizare e cale lunga, rana mea e imensa, 100% din col e prins, de-asta am fost asa de suparata, dar am inceput tratament si sunt sigura ca va fi ok! Papa sigur va iesi prost, mi-a spus medicul ca nu are cum sa iasa bine, dar sa vedem ...mai pove deseara!


Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Zuzi, ce frumos ca a nins . Eu astept ninsoarea ca un copil mic , insa mi-e tare teama ca nu o sa pot merge la ski din cauza genunchiului , inca n-am ajuns la doctor sa vad ce si cum.

Stai linistita, ca punem poze de la intalnire .

Roxa, eu sunt sigura ca va fi bine . Te astept diseara cu povestile. Multam de tratatia de dimineata.

Anda, cum se simte Carina?

EDIT: v-am mai aratat eu poze cu mine before si after, dar le mai pun inca o data pentru fetele mai noi dar si pentru cele vechi care au nevoie de ceva motivare .
AICI: http://picasaweb.google.com/puskin7/BeforeAfter#


Pup fetele, revin mai tarziu, ma pregatesc sa plec spre serviciu.
Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

puskin, esti superba!
Anda, cum se simte cea mica?
roxana, multa sanatate iti doresc.

va doresc o zi buna!

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Buna dimineata.

Ruxandra, esti tare frumoasa, te-am admirat in poze si ce diferenta...super! M-am cantarit si in pijama, 89 kg sunt, asa cum am banuit. O intrebare: cate oua mananci pe saptamana?
Roxana, multa sanatate, stai linistita ca va fi bine.

Aseara am mancat niste varza la cuptor cu o felie de paine prajita si era foarte bine daca ma opream acolo, dar de nervi am mancat si pop-corn, o gramada. Stiu cum suna asta, dar asta-i realitatea si trebuie sa o accept. Inainte aprindeam o tigara, acum rod... De cand m-am lasat de fumat s-a vazut, cred ca trebuie musai sa am o dependenta, nu stiu ce-i cu mine. De fapt stiu ce e cu mine si nu pot face nimic pentru a schimba situatia. Relatia mea cu sotul e din ce in ce mai rea iar eu ma simt ca un spectator la propria-mi viata, nu am cum sa intervin.
Pentru azi comand la pranz peste-salau cred, si ceva garnitura, nu m-am decis inca. Pana acum am consumat: o cafea mare cu zahar si una cu indulcitor. Diseara...vad eu.
Va pup pe toate!

Donna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Neata fete frumoase!

Roxa, multumim de cafeluta.Sanatate multa si ai grija de tine.
Hcclara, ai dreptate. Sa vezi tu ce zanam afac pana la vara.Chiar merita o lectie.
CristinaT, merci pt incurajare. Ma duc cu fetele la intalneala si tin si regimul foarte serios. Te asteptam si pe tine cu piticuta
Crys, felicitari inca o data pentru rezultate. Sper sa pot spune si eu in vara ca am slabit 10-15 kg.
Puskin, esti o frumoasa. Multumim pentru poze. Eu am doar before..., la mine after e dezastrul
Zuzi, ce frumos ca a nins ...Vreau si eu zapada si sa ma 'bulgaresc' cu puiul meu si sa ne dam cu saniuta.Legat de perseverenta...ia-te de manuta cu mine ...dar acum eu m-am hotarat sa nu mai fiu niciodata grasa. Asa mi-a venit mie...nu o fac pentru nimeni, decat pentru mine.Cred ca si tu meriti asta, mai ales ca esti o frumoasa si o dulcica.
Anda, ce face Carina? Este mai bine? Ati mers la gradi? Aseara m-am gandit la cat de bine arati tu si ..uite ca nu am avut nici o abatere.

Meniul pe azi:
D- cafea neagra;
10- branza de vaci fagaras cu 150 gr rosii = 227cal;
12- gustare ?? ceva de maxim 200 cal;
14-omleta din 2 oua (fara ulei)-200 gr + 150 gr rosie =280 cal;
17- gustare -iaur tdegresat de baut cu 2 felii wasa= 180 cal;
Seara: 3 mandarine+ 1 mar=200 cal;
Total = 1087 cal;

Intre mese 2 l apa/ ceai fara zahar + cola dietetica;



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, doamne frumoase!

Sa aveti o zi buna si un weekend minunat!

Claudia, sanatate la puiut! Tu ai facut varicela? Sa nu iei si tu!

Anda, si tie sanatate Carinei! Sper ca e mai bine azi! Si Mara mea e obisnuita sa stea cu mine la birou si ii place foarte tare; se descalta, isi face propriul ei birou sub biroul meu, cu o tona de creioane, foi, stampile si se amuza copios.

Zuzi, multumesc de intrebare, suntem mai bine; eu inca mai trag, dar parca vad luminita... Ce frumos ca a nins!!! Vreau si eu zapada muuulta-multa!

Roxana, sanatate si tie! Fruntea sus, se rezolva ele toate!

Criscosty, 12 kg!! Super, felicitari si tot inainte! Asteptam poze!

Ruxandra, frumoase poze si felicitari, se vede evident difereta; si o sa se vada si mai si cand o sa slabesti si cele 10 kg pe care ti le-ai propus acum! Vreau si eu la intalneala!

Eftimie.C, ce mai faci? Nu ai mai venit pe la noi!

Tzuni,

Donna, imi pare rau de problemele tale. Fruntea sus si tie si sa se rezolve lucrurile asa cum vrei tu!

Gusta, ce mai faci?

Cristina.T, bine ai venit si spor la slabit!

Sabina, are dreptate Sofia, ai cel mai mare talent!! (iar noi stim bine, ca ai muuuulte altele!)

Salutari tuturor doamnelor si scuze celor pe care nu le-am mentionat!


Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Cristina, ma faci sa rosesc Multumesc .

Donna, multumesc. Rochia este insa aleasa sa evidentieze talia si sa ascunda soldurile mele imense . Nu stiu cate oua mananc, cred ca mananc in jur de 6-8/saptamana.
O sugestie de rontaiala: morcovi cruzi, castravete bete cu sare, gulie cu sare...mananci cat vrei, pana simti ca pleznesti .

Madelaine, sunt convinsa ca o sa ai si cu after , trebuie numai sa vrei si sa te mobilizezi.

Gabriela, multumesc. Astept si eu cu nerabdare sa mai scap si de ultimele 8kg. Te trec pe lista cu intalneala .

Deci pana acum s-au inscris la intalneala: Madelaine, Sabina, Cristina, Tzuni, Gabrielama. Ziua propusa este vinerea viitoare, in jur de 6. Cine doreste, poate sa vina si cu puiul/puii. Propuneti locatie va rog si spuneti-mi daca ziua aleasa este ok pt toate.

Delia, nu vrei sa ne mai vedem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Sunt bine multumesc de intrebare si caut puteri de mobilizare si se pare ca sunt pe calea cea buna numai ca trebuie sa lupt cu mine mult.

Anda sanatate la bolnavior si sper sa fie ceva trecator.

Claudia pupici la bubos si sa treaca repede.

Gabriela trage-ma de mana sa vad si eu luminita aia.

Zuzi felicitari pentru cafea si tot inainte.Zapada vreau si eu.

Cuscra vreau sa vad poze.

Madelaine imi place ca te-ai mobilizat si cred ca totul o sa fie poze.

Ruxandra te rog sa ma lasi pana sambata si dupa obliga-ma sa scriu meniul si atunci o sa primesc la bice.

Carmen am gasit ceva da nu stiu daca este aceasi compozitie de crom.

Aici e o vreme nebuna,bate un vant de ridica tot pe sus ,trebuie sa ma duc acusi sa aduc copilul de la gradi si dupa la caldurica si i-am promis ca azi facem o prajitura impreuna asa ca la pranz suntem mari bucatarese.Renovarea mai dureaza si poate de aici si mai multi nervi .

Mai sunt in zona sa imi termin cafeluta si dupa sper sa ajung teafara sa iau copilul si sa venim acasa intregi.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput