Nou stil de viata (236)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Fetelor, va pup pe toate si o sterg spre casa. Promit pentru aceasta seara ; 2 mandarine si un mar + ceai antiadipos.
Crys, ce regim ai tinut de ai slabit 12 kg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare!
Va multumim de urarile de sanatate si de pupicii transmici (l-am pupat si a zis asa "si el pupa pe ei" ) el vorbeste romaneste exact asa cum v-am scris, insa sunt tare mandra de el ca putem vorbi romaneste... mult nu avem ce face, asteptam sa treaca vremea si sa iasa odata bubitzele, deocamdata are putine 4-5!
Insa pedepsit e acum Luca ca nu putem merge afara atata timp cat Marc e bolnav!!! noroc ca maine e vineri, iar apoi e barbatu-meu acasa!

Ce fain de voi ca va intalniti...sa faceti poze sa ne aratati si noua!

Madelaine capul sus, pai eu m-as ambitiona in locul tau si as slabi, cu atat mai mult cat sunteti colegi de birou! sa vada ce a pierdut! (imi cer scuze daca am atins unde nu trebuia) Si batrana nu esti, iar parul creste el, si sa stii ca pe mine de ex parul scurt ma face sa arat mai tanara! cat despre bluze, bine faci, cumpara-ti ceva sa te simti tu bine! tie si piticului vaccinat!
Anda multa sanatate Carinei!
Crys eu cred ca sunt faini cu rama rosie, indrazneti ! sa-i porti sanatoasa!
Zuzi cum esti? e zapada la voi? inca stau pe ganduri daca sa venim sau nu...
da Happy pe unde mai e, ca nici ea n-a mai dat pe aici...

va , merg sa fac cacao cuiva ca striga la mine...
nu mai merg la seminar, mi lene ca tine prea mult, lou ca m-ai intrebat ce invatam, era despre educatia copiilor, nu ca as invata ceva nou, insa tare mi-ar place sa si aplic ce stiu, sa fiu mai rabdatoare cu copii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Tzuni, pai deocamdata Sabina a spus ca ea poate miercurea si vinerea, ca sta sotul cu copii. Deci o varianta e vineri seara ( ca ziua ma duc la birou).

Claudia, voi in casa vorbiti germana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Ruxandra in casa vorbesc romaneste cu el, insa de multe ori el imi raspunde in germana! sau vorbeste jumi-juma! insa de cand am fost in vara in ro a inceput mult mai bine sa vorbeasca romaneste! sper ca si cel mic sa invete romaneste, desi si el mai mult pe germana ii da, insa intelege tot pe ro!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Madelaine, nu e bine ce faci? du-te la intalnire cu fetele poate reusesc ele sa te mobilizeze! Primiti si nou venite? mai ca as veni si eu cu zana mea

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Claudia, de obicei asa se intampla cand limba materna a parintilor nu este aceeasi cu limba tarii unde sta familia. Nu-ti face probleme...

Iata si meniul de astazi:

08.00 - 2 oua fierte, 2 felii de paine integrala, 6 rosii cherry
10.00- 15g migdale crude
12.00 - 100g carne de pui, 120g linte fiarta
15.00 - 100g salata iceberg cu 0.5lingura ulei masline, zeama de lamaie, carne de pui 30g
19.00 - 150 varza alba, 1 lingura ulei masline, 120g piept de pui la cuptor, amestec de seminte neprajite (floarea soarelui, dovleac, pin)- 20g

Total 1221 calorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Gata, maine fac poze....ma tot gandesc cum voi arata

Made, am slabit 12 kg din februarie pana acum. Nu am tinut o dieta anume, am avut grija ce am mancat. Bine, daca nu calcam si stramb era si mai bine, dadeam mai mult jos. E bine si asa, sunt multumita de mine. Si am sa mai dau pana la sfarsitul anului, sunt convinsa. A, si la mine conteaza si sportul, ma ajuta mult. Fac cam de 3 ori pe saptamana...pedalez la bici. medicinala cam jumatate de ora si fac si abdomene. Mai mult nu prea am timp...daca faci mai mult se vad rezultatee mai bune.
CarmenE, ce mai faci? Mai da si pe la noi.



Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Cristina, Madelaine a zis deja ca vine...primim si nou venite, nu facem discriminari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Puskin, imi place meniul tau..sigur vei avea rezultate frumoase cu el



Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Mersi Cris. Eu mananc numai ce imi place si imi fac meniurile in functie de ce am chef sa mananc..
Astazi as fi mancat si peste, insa sotul nu mai mananca carne si am facut mult pui la capac, trebuie sa il termin . Noroc ca e bun .

Mergi la inceput