Nou stil de viata (236)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Cand aveti vreme aruncati un ochi pe : http://hubpages.com/hub/Portion-Size-Control
si pe http://www.mayoclinic.com/health/portion-control/NU00267/RETURNTOLINK=1&RETURNTOOBJID=B691B8CF-806D-486B-90325657443BE215&slide=1

Se explica destul de bine ce inseamna portion size.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Sa mai si radem:

A distinguished young woman on a flight from Ireland asked the Priest beside her, "Father, may I ask a favor?"
"Of course my child. What may I do for you?"
"Well, I bought an expensive woman's electronic hair dryer for my mother's birthday that is unopened and well over the Customs limits, and I'm afraid they will confiscate it. Is there any way you could carry it through Customs for Me? Under your robes perhaps?"
The priest answered, "I would love to help you, dear, but I must warn you, I will not lie."
"With your honest face, Father, no one will question you."
When they got to Customs, she let the priest go ahead of her. The official asked, "Father, do you have anything to declare?"
"From the top of my head down to my waist, I have nothing to declare."

The official thought this answer strange, so he asked, "And what do you have to declare from your waist to the floor?"
"I have a marvelous instrument designed to be used on a woman, but which is, to date, unused."
Roaring with laughter, the official said, "Go ahead, Father. NEXT!"

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Buna seara dragelor! M-am inarmat cu rabdare si curaj sa citesc tot ce ati scris, mi-am pus muzica si m-am hotarat sa va scriu cate ceva despre mine, de zilele astea...

In primul rand va zic ca am fost stresata, dar mi-a trecut aproape de tot, m-am inarmat si aici cu rabdare si curaj, sa atac problema, oricare ar fi ea ... am inceput tratament. 3 zile nu am fost la sala din lipsa de timp s asta m-a facut sa fiu morocanoasa, iar fiind inainte de rusi m-am umflat un pic si m-am disperat, insa azi am fost la 2 clase si m-am dres in creier

Vio, Carmen, Gusta, Ruxi, Delia, Claudia, Caro, Zuzi, Gabi, CristinaT, Madeaine si toate fetele, va multumesc mult pentru gandurile voastre si incurajari! Mi-e foarte drag sa vin sa va citesc si cand nu pot, mi-e greu sa stau departe de forum, de topicul nostru.

Gusta, eu iti recomand cu incredere un cantar de baie, marca Tefal, eu tot marca asta am avut in ultimii ani si e foarte fidel, arata 100 de grame si are memorii, face diferenta intre o cantarire si alta...sper ca si tu esti mai ok

Caro, ce-mi place cum ai abordat datoria, care oricum e destul de grea, de serifa...bravo! Imi place! Spor in continuare si la sport la fel

Zuzi, ti-am citit meniul cu atentie, e superfain! Bafta! Oh, uitasem, bancul e supertare

Ruxi, ce sunt alea nuci pecan? tot le vad in meniul tau...azi am primit un link la un website cu numarul de calorii necesar in functie de greutate si inaltime si eu aveam nevoie de 2000 decalorii...vad la tine 1200, ce fain ca reusesti sa te tii de ele...eu stau mai rau cu organizarea, dar pe masura ce te (va) citesc, chiar ma inspir...

Delia

Vika, Happy, Sabinuta, voi ce mai declarati dragelor?
Vikingo, eu am vrut sa-ti spun odata ca intr-adevar 38 din Germania e cu un nr. mai mare decat 38 din Franta...dar 38 in Germania e super atata am si eu, doar la bluze si sacouri cateodata am 36, ca nu am sani asa de mari

Dragelor, va las deocamdata, merg sa mai fac chestii, dupa care voi citi un pic,iar maine dimi merg iar la sala, la Pilates. Fiindca am de gatit nu cred ca stau la piscina, in plus mai am si motivele obiective sa n-o fac...o vreme... maine dimi vin la cafelutza!

Va pe toate si va doresc noapte buna!

Roxa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara!

Louisea pai tocmai asta este...pana in februarie 2007 eram...OBEZA {85 KG), iar acum, crede-ma mananc mult. Inainte nu mancam nimic toata ziua( dar nimic!!!), si mancam seara cand ajungeam de la servici. Acum mananc in cursul zilei. Asa cum am mai spus, eu am o munca de birou, zilnic intre 8 si 10 ore, iar metabolismul meu este foarte, foarte lent, asa ca 1000 cal sunt mult. Si, da, pot spune ca asa m-am obisnuit.

Anda sanatate micutei.
Claudia sanatate celui mic. Ai grija si tu si ceilalti din casa ca se poate lua foarte rapid. Eu am facut cand eram studenta, am luat de la nepoata mea.
Roxana sanatate multa si bafta cu tratamentul pe care-l faci. Intr-adevar, daca rana este asa extinsa probabil nu merge rezolvata cu cauterizarea.
Ruxandra arati super bine si cred ca cu inca 10 kg in minus vei arata ca o zana. Este vizibila schimbarea. Nu vreau sa mai promit, dar poate odata si-odata o sa pun si eu poze (after si before). Super ca va intalniti, as vrea si eu, dar din pacate nu pot. S-ar putea sa plec la Brasov, inca nu stiu, dar este si sfarsit de luna, iar daca nu plec, oricum trebuie sa-mi inchid toate lucrarile, pentru ca prima saptamana din decembrie sigur voi merge. Asa ca poate next time.
Zuzi si felicitari pentru meniuri.
Tzuni

Toate celelalte fete: Delia, Carmen, Gusta, TLaura, Gabrielama, Criscosty, Madelaine77, Rolo, Hopes, Tumpi, donna79, An-k, EftimieC, Sabina, Mamicadulce, Vikinga si daca am uitat pe cineva sa ma ierte.

Va doresc un week-end cat mai placut!
Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Buna dimineata dragelor! Haidetzi la eu deja am baut 2 sper sa ramana aici ca-mi promisesem ca mai reduc din ea.

Avem o surpriza azi, ne luara astia gazu de dimineata, c-o ora inainte de ora la care anuntasera ca o vor face. Ne-am hotarat sa sunam la PC.

Deocamdata merg sa mai citesc cate ceva ca mai am 20 de minute si tre sa ma pregatesc sa fug la Pilates. Tare greu m-am trezit de dimi astazi...

Va si revin...

Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

'neata!
ca sa nu uit, despre intalnire...eu cand am zis vineri, m-am referit la ziua de vineri, nu seara:))
seara nu am cum, plecam din bucuresti....
insa n-am stiut ca Ruxandra vine cu treaba...
avand in vedere ca voi fi plecata pana luni inclusiv, nu pot eu sa ridic pretentii (as putea deci si marti seara, serile in afara de joia sunt libera), deci, daca cumva nu plecam, apar si eu vineri seara si gata :)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

'neata dragutelor, stau si eu umpic cu voi la o cafeadaca tot e calda!

Multumim pt urarile de sanatate, are bubite multe acum, pe spate, burta, gat...si putine pe maini si picioare, numai vreo 3 si una cred ca ii iese pe frunte ca se vede ceva! il dau cu o solutie ce mi-a dat dr! aseara a facut putin febra, nu stiu cat dar era cald si i-am dat nurofen ca sa doarma mai bine! eu am avut cand eram in cls. a X a, luasem de la sora-mea!
Nasol e ca stam in casa, ne-am jucat toate jocurile posibile, desenam, ne mai jucam pe comp si ne uitam la desene! ieri era innebunit ca e vineri si are fotbal si el nu poate merge!
Ruxandra arati tare bine, ai slabit ft mult si esti tare frumusica! bravo! ai fost la cumparaturi pana la urma?
Roxa sanatate multa si va fi bine!
Violeta nu mai dai asa des pe aici, de ce?
Delia cum esti? mai faci abdomene?
Madelaine petrecere frumoasa, parca azi va chefuiti, nu?

fetele toate, ma pun sa strang si eu pe aici ca e ca dupa razboi iar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata dragelor,

Aici a tras o fulguiala de dimineata , asa ca-s inca in pat.

Roxa , ma bucur ca esti mai bine. Nucile pecan sunt tot un fel de nuci, dar au gustul usor diferit de cele pe care le stim noi. Uite cum arata http://www.dittersgawlerplace.com.au/images/raw_nuts/Raw-Pecan-Nuts.jpg

Legat de calorii, eu intentionam sa pap cam 1500, dar din cauza ca nu mai pot alerga deocamdata ca ma doare genunchiul, am sa mai scad numarul de calorii in anumite zile.

Violeta, multumesc. Pune si tu before si after ca sa mai vada fetele ca se poate...Inca nu s-a stabilit exact ce si cum cu intalnirea, deci mai vedem.

Sabina, chiar daca eu nu as avea treaba, cred ca fetele merg la serviciu si nu pot decat dupa. Aranjam noi cumva sa ne vedem, mai bag o strigare acum .

Claudia, n-am mai fost la cumparaturi, m-am uitat aseara putin prin 2 magazine aproape de serviciu pentru ca era frig si vant. Azi ma duc sa fac ceva shopping...sper.

Tzuni . Iti tin pumnii sa mearga bine dieta.

ANUNT INTALNIRE: Sabina, Gabriela,Delia, Tzuni, Cristina, Madelaine : spuneti cand doriti intalneala, se pare ca vineri cade ca nu puteam toate. Propun marti, 2 decembrie, in jur de 5-6-7 seara, cum doriti...

Mananc si ma apuc de curatenie .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Eu am facut curat, am fost la cumparaturi, am mancat si voi tot n-ati aparut .

Ntz ntz...ma simt singura .

Maine am invitati la masa, dar eu voi fi cuminte cuminte . Vreau sa merg sa fac un antrenament in seara asta, numai partea de sus a corpului din pacate.

Revin si cu meniul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Buna seara dragelor

Mama ce viteza aveti la scris, nu reusesc sa tin pasul...

Roxana, multa sanatate iti doresc

Vazui ca nimeni nu ma vrea la alergat, dar m-am descurcat singura, si de luni incep cu o prietena sa alergam de trei ori pe saptamana - de abia astept, voi face si abdomene, apropos 'fetele cu abdomenele' , voi cum stati?

De dieta nu va zic ca n-are rost - sunt un porc maaare

Ce misto ca va veti intalni, mi-ar fi placut si mie

Va pooop

Mergi la inceput