Fiv Austria(10)-Germania(9)-Spania-UE (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Buna Trisia si bafta multa la WB!
Eu am facut FIV-ul la WB cu prof Feichtinger, in aprilie 2008, si acum suntem in asteptarea unei fetite , care urmeaza sa vina pe lume de Craciun !

Asa ca din partea mea numai vorbe bune despre el si echipa de la WB!
Mai multe despre povestea noastra poti citi aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120739&whichpage=19

Sanatate multa tuturor fetelor si asteptam vesti bune !

Madi 34+ Papadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Trisia, bine ai venit si sper sa nu stai mult printre noi, ca ziceau fetele ca la odiseea sarcinii in 40 de saptamani se plictisesc, asa ca de la sfarsitul lui ianuarie sper ca vei posta acolo.

Prof F. este seful clinicii oarecum. Din ce am mai citit si eu pe net despre el e foarte bine cotat, are foarte multe publicatii, etc. Fetele de pe forum au spus ca el vine la consultatii la cazurile mai dificile, cu mai multe FIV-uri nereusite sau sarcini oprite in evolutie. Din cate am inteles consultatia la el este mai scumpa decat la ceilalti medici din clinica, dar este foarte bun.

Si eu mi-as fi dorit sa ma consulte el, dar eu am vorbit cu o alta dr de acolo si sincera sa fiu inca nici nu stiu cine imi va face consultatia

Mult succes si sa te vedem si pe tine cu un austriac la purtator in ianuarie, care sa stea la tine in burtica 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Blanche am intrat la acest subiect special pentru tine.FII TARE.Unul sa fie bun si sa se prinda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

elena, drum bun!

Eu nu mai vreau sa-mi fac testul.... de frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Blanche nu fi suparata!Si eu la monitorizare aveam o multime de folicili la numaratoare (in jur de 17!) iar la punctie...soc, doar 3 ovocite!!!Nu iti mai descriu ce a fost in sufletul meu si totusi am ajuns la et cu 3 embrioni bunuti! Acum, ce va fi doar DD stie!Capul sus si crezi in sansa ta!

Pupuici fetelor si numai reusite!


Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lindutza spune:

Moni,si mie mi-e frica sa fac testul.Azi am 10 zile de la ET dar am zis ca astept pina joi dupa cum am zis,dar sa sti ca ma maninca sa i-mi cumpar deja un test.
Normal si frumos ar fi sa stept pina pe 24 cind trebuie sa trimit singele la clinica sa-mi faca ei Bhcg-ul dar este prea mult pentru mine.
Sotul meu e plecat pina joi si m-a pus sa promit ca nu il fac pina joi cind va fi si el acasa.Asa ca nu am incotro!!!!!
Blanche,elena,antosit,sheri,fireyes,madutz,pisic la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Cum as putea sa va incurajez cu testele alea?
pupici!

Bq 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Va multumesc mult mult de incurajari. Va fi cum vrea Dumnezeu. Credeti ca e vreo problema pentru ca sunt la birou si stau din cand in cand intinsa si cateodata pe scaun? Cand ma ridic mereu mi se incordeaza muschii la burta, e vreo problema?
Scuzati ca am inceput sa va bat la cap, dar chiar daca mai uit la tv, citesc, tot la asta ma gandesc, oricum pentru mine nu e o problema sa ma gandesc la 3 chestii deodata. Si voi faceti la fel?

Mara, te pup, multumesc ca ai intrat aici sa ma sustii. La teorie sunt buna dar la practica...oricum sunt dezamagita.

Iana multumesc de sustinere mult si eu sunt cu pumnii stransi pentru tine.

Melutica super vesti, sa creasca in continuare mari si frumosi.

Dream mi.ai dat o speranta, mi.e frica ca daca toti au fost de proasta calitate si acestia se vor opri. Sper sa nu fie asa. Tu ce mai faci?

Moniland multumesc, esti la fel de paranoia ca mine? Eu zic sa lasi tesul ala peste vreo 2 zile, ca sa iasa ambele liniute la fel de rosii.

Antosit cate zile de la ET ai? Am citit la FIv ca ai ceva simptome, sa fie de bine iubita si sa ramana inca 8 luni la tine in burtica.

Liana stiu, e de ajuns unu, dar e ciudat tare ca din 13 ovocite sa am 2 embrioni...Dar am pumnii stransi de la voi si imi da putere sa cred in ei.

Bryny si eu sunt de parere sa te duci ghidata de instinct, si sa fie cu noroc

Trisia bine ai venit, multa bafta la fiv, sa fie cu noroc

Pisic, cam la toate clinicile sunt mai multi doctori care consulta, oricum toti iti stiu povestea. Bafta sa ai

Elenada multumesc, sa ai cat de curand un beta mare si drum bun. TE mai asteptam cu vesti

Linduta tin pumnii sa vii cu test pozitiv si imi pare tare rau pentru cele 2 sarcini pierdute

Daca am uitat pe cineva imi cer scuze, si va rog raspundeti la ce am intrebat mai sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui bombonique

Cum as putea sa va incurajez cu testele alea?
pupici!

Bq 17+


... si eu !

Madi 34+ Papadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Madutz ti.am citit povestea, super emotionanta si mi.ai dat aripi. Sa ai o fetita frumoasa si sanatoasa

Mergi la inceput