Fiv Austria(10)-Germania(9)-Spania-UE (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Moni si elenada,va tin pumnii mai departe stransi si numai bine va doresc.

Kitta,cu placere,oricand si orice,mult curaj la fata draga si luptatoare

Gabitza,astia sunt numai pt tine si bebe.Sa-mi tineti amandoi pumnii mai departe.
Ieri am fost la echo sa vedem productia;dupa numai 7 zile de stimulare cu 150 gonal f cu 75 merional si jumate decapeptyl aveam 3 foliculi frumosi pe ovarul drept si 10 pe stangul.Endometrul era deja de 10 cred iar Ana era ff incantata;maine am din nou echo si daca totul decurge bine joi sau vineri facem punctia.Eu ma simt tare bine momentan,ce-i drept,e cam greu cofrajul si ma cam incomodeaza la servici dar asat este.Va pup dulce pe toate fara exceptie.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/mela_oros/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Vin si eu cu vesti proaste: din 7 embrioni doar 2 erau de calitate, restul f rai, a zis doctorul ca nu are sens sa ii congelam, sigur nu vor face fata dezghetarii si mai bine evitam sperante desarte...deci din rau in mai rau...
Sunt o mare de contradictii...oare de ce de la 13 foliculi au rezultat 7 embrioni, iar din cei 7 doar 2 buni??? Offff, asta e, stau in pat desi nu imi pun mari sperante in cei 2.
Va tin pumnii tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

blanche tu stii foarte bine ca e importanta calitatea, nu neaparat cantitatea, stiu ca pentru confortul psihic ar fi contat sa ai si ceva de pus la congelat. Dar tu trebuie sa fii convinsa ca vei reusi, sansele tale cu doi embrioni buni tranferati sunt mari, gindeste-te ca au fost fete care au reusit doar unul. Hai fii fata cuminte si gindeste pozitiv, nu te gindi la rele
Fetelor, scuze ca am dat buzna va pup pe toate si sper sa fie multe multe vesti bune
Moniland, elenada si eu va tin pumnii si va astept cu rezultate bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Blanche, eu am avut exat aceleasi "numere" ca tine. Pana la urma si unul din cei doi s-a fragmentat si am mai ramas cu unul.... Continuarea o stii. Curaj draga mea. Ia puiutii cu tine si nu fii trista. Moralul conteaza mult de tot. Iti tin pumnii stransi si ma pentru tine si cei doi pui.





Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Blanche: important este sa fie unul bun si acela sa fie scris sa fie bebeul tau pana la capat! Capul sus...
Fireyes: wow, felicitari pentru TSH. O sa-l repet si eu luna asta, o data cu celelalte hormonale.
Eu, teoretic, incep in decembrie tratamentul, in functie de CM. Am ajuns sa ma rog sa nu apara mai devreme de 33 zile ca sa pot fi in Viena, in a 8-a zi de stimulare, FIX pe 5 ianuarie, cand se intoarce proful din concediu. Daca imi apare mai devreme de 33 luna asta, trebuie sa aman cu o luna. Nu stiu daca am fost coerenta, sper ca ati inteles.
Eu astept cu nerabdare niste teste IMENSEEEEEEEEE!!!! Please...
Va pupic pe toate

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Si eu astept teste cu valori mari!!

Cristal, sunt si eu in campanie, nu dar oamenii politici damboviteni:) : nu te duci la o intrevedere cu dna europarlamentar Gabriela Cretu pe tema infertilitatii&co? De data asta, nu filmeaza nimeni si nici nu manipuleaza la montaj. :)



---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

Pisic77 multumesc frumosasa o sa fac o sati scriu pe scurt iara istoria mea si tu o sa faci un text scurt si la obiect ca am inteles ca asa se fac sa nu se plictiseasca ei citind.esti o draguta!FIREYES eu mam gandit GOLDENES pentru ca fiind spital in mintea mea ma gandeam ca ma si operam acolo... tot, sau punctie, ce ar fi decis ei sa faca cu chistul meu. cu inima eram pt wunschbaby dar daca am vazut ca sau facut greseli la o histero alesesem in mintea mea goldenes fiind spital intelegi??sora mea sta in austria acum e la mine si vb cu ea si spunea ca are cunostinte care afost la wunschbaby si are 2 gemeni si ma atrage aceasta clinica nu stiu ce sa fac.miar conveni aici ca e si aproape de sora mea unde locuieste ea.elenada iubita noastra lai facut perfect e super si arata frumos mia trecut repede ma luat somnu mai greu dar am uitat repede ,dar eu deabea mai vedeam aseara si scriam de zor si scriam si sa sters tot asta e vad fa Fireyes ma inteles ceam vrut sa scriu chiar daca lipseste din text....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Blanche aia doi daca e sa fie ai tai sunt si gata. bine ca sunt sanatosi. Ai sa vezi ca atunci cand te astepti mai putin atunci se intampla asa ca mai cu viata iubita. Capul sus si mult noroc.
Cristal iti tin pumnii sa fie asa cum iti doresti tu.
Moniland ai facut o saptamana de sarcina ce frumos. iti doresc multe inainte.
Bryny mergi acolo unde iti spune tie instinctul. Daca vrei Wunschbaby mergi la ei pt fiv si in partea cealalta pt operatie.Mai bine decat sa regreti mai tarziu. Clinicile sunt bune amandoua.
melutzica multa bafta iti dores sa ai ovocite multe si sanatoase.
lindutza iti tin pumnii sa vii cu bhcg pozitiv.

Eu maine plec spre casa si ma mai plimb putin pe la parinti sa ne mai cocoloseasca putin ca tare bien e.
Nu o sa am acces la internet decat daca am norocul sa gasesc vreo retea wireless necodata. Om vedea. Sper ca atunci cand voia ajunge la un net sa citesc numai de bine.


Fetelor va pup pe toate fara eceptie si sa auzim numai de bine

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Blanche tu chiar vrei bataie?haii capul sus si inainteee..ai dovezile in fataaa unu si bun da???te pup si pumnii ii tinem stransi..stransi..nu uita trebe sa fii ooptimista..trebuieeeeeeeee
meluleeee suntem aci cu pumnii stransi..si Ales gutte!!!nu's daca scriu corect da intelegi tu
elenada drum bun si da'i cu bericioaicate pupp..
dream te pupp
cristal atunci asa sa fie cum vrei tu la 33.te pup
va pup pe toatee




"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu
...Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trisia spune:

Salutare fetelor!

Sunt noua aici si voi incerca si eu un FIV in Austria la Wunschbaby, unde am ajuns printr-o cunostinta de-a noastra care ne-a recomandat aceasta clinica ca fiind de top. Dupa o sarcina oprita in evolutie in saptamina 11 care a a fost asteptata mai mult de 1 an am decis sa apelam la FIV deoarece nu mai vrem sa asteptam si nici timp prea mult nu mai este.

In Decembrie (inainte de menstra) mi-a dat tratament cu Primosiston, apoi dupa ciclu incep stimularea cu Puregon iar ultimele 2 zile Merional si Orgalutran. Suntem programati la recoltare in 16 Januarie. Ne-a promis IMSI si PBD. O informatie interesanta este ca in urma cu 3-4 luni s-a pus la punct in America o varianta mai buna de PBD care face analiza tuturor celor 23 perechi de cromozoni. De 2 luni este disponibila si aici dar la un pret cam piparat, cca. 2000 EUR fata de PBD standard care analizeaza doar 5 perechi de cromozomi pentru care ne-au comunicat pretul de 1400 EUR.

Pe noi ne-a consultat Dr Wilfried Feichtinger, despre care nu prea am vazut nimic scris. Ce stiti de el?

Succes tuturor, va tin pumnii!

Mergi la inceput