Fiv Austria(10)-Germania(9)-Spania-UE (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Blanche25

Credeti ca e vreo problema pentru ca sunt la birou si stau din cand in cand intinsa si cateodata pe scaun? Cand ma ridic mereu mi se incordeaza muschii la burta, e vreo problema?



:))) da, e o problema. nu la burtica, ci la capshor! :))

hai, fii tare! ce-o sa faci apoi timp de noua luni? :)



bafta tuturor, hai, veniti cu testele alea pozitive, ca a trecut ceva timp de la ultima veste buna!

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Blanche, dupa ET mi-am zis ca daca vor tot se prind. In ziua de ET am stat un pic in pat ca asa am citit ca a facut Bq . Apoi un pic la plimbare si dimineata drum de 1000 km. Dr. mi-a zis sa fac oprire din 3 in 3 ore sa ma dezmortez. A 2-a zi direct la birou cu fundul pe scaun. Ce-i drept mi-am scurtat programul de la 8 ore la 5-6 ore. Pe la pranz ajung acasa si ma bag 1 ora in pat cu utrogestan. Apoi bantuit normal prin casa cu facut mancare, spalat, calcat,...
Astea toate le fac eu. Acum nu stiu daca bine sau nu.
Daca nu faci efort, ridici greutati, sauna, bai fierbinti si la cate medicamente iei pt sustinere, embrionii nu au niciun motiv sa nu se prinda.
Ce schema de sustinere ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Luca Luca total de acord, ma credeam mai tare si cu picioarele pe pamant dar clar sunt bolnava la cap, cred ca se trage de la sarcina

Moniland am priceput, nu fac nimic eram stresata ca mi se intareste burta cand ma ridic . Sustinere am doar progesteron natural o pastila de 200mg la 8 ore si femivit folico (vitamine), si beau Aquarius (nu stiu daca e in Rom) 1L pe zi cica ajuta la refarcerea ovarelor si hraneste embrionii cat plutesc prin uter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Blanche25

Madutz ti.am citit povestea, super emotionanta si mi.ai dat aripi. Sa ai o fetita frumoasa si sanatoasa


Multumesc de urari ! In ceea ce priveste intrebarile tale,eu zic sa traiesti normal (fara excese evident ) si sa gandesti pozitiv !

Madi 34+ Papadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

blanche, eu ma ridic mai incet de pe scaun ca daca o fac brusc ma inteapa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Daca e sa se prinda se prind!
incercati sa va relaxati putin!
si sigur va fi bine!
si eu am spalat, calcat, sters geamuri
a, si nu am mai fugit pe scari!si acum ma mai controlez inca!
In rest, cafea si obligatoriu ceva distractie! (macar mancat la restaurant cu putin )
In continuare galerie!
va pup pe toate noi si vechi!

Bq 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Citat:
citat din mesajul lui Blanche25

Antosit cate zile de la ET ai? Am citit la FIv ca ai ceva simptome, sa fie de bine iubita si sa ramana inca 8 luni la tine in burtica.



Eu sunt ziua 6 de la et!Si sper in continuare sa fie de bine tot ce mi se intampla...

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAVINUTZA spune:

Dragelor, eu sunt in ziua 8 de stimulare - si voi merge la eco sa vedem ce am produssper sa fie bine pt ca am emotii cat casa - cu FSH-ul meu....ieri ma ingrijoram ca nu am nici un simptom, efect secundar - in afara de bufeuri acre sunt ed la sprayul de inhibare am inteles,insa azi am niste dureri ascutite in ovare la intervale .
Voi ce ziceti ? e ok?
Merci si va pup,
Tin pumnii tuturor fetelor aflate in tratament, asteptari, confirmari
L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Lavinuta bafta la eco, sa ai o productie frumoasa.

Iana , cum mai este tatal tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

trisia,dl Feichtinger e chiar seful clinicii si e un doctor super.Si mie tot el imi face fertilizarea.Adevarul este ca,eu am cerut prima intreverede sa o am cu dansul si la fel pt punctie si ET.Cand ne-a facut anameneza,ne-a spus ca nefiind un fiv cu probleme, echo si analize de sange ni le vor face ceilalti medici care sunt la fel de calificati,insa punctia si Et le va face dansul.Eu de abia astept.Asa ca,as putea spune ca esti chiar pe cele mai bune si sigure maini.

Azi am fost la echo,totul e ok,14 folicului mari si frumosi,maine iar echo si vineri sau sambata avem punctia.

Moni,ei na.auzi,chiar tuu sa ai emotii pt un test,dupa ce ai trecut prin atatea????Cand ai ramas gravi parca deja il facusesi in ziua 8 si iesise pozitiv.Nu-ti fie frica,e sigur un bebe austriac la tine in burtica.Hai curaj ..te tin eu de manutza.
Va pup pe toate si noroc cu carul va doresc .

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/mela_oros/my_photos

Mergi la inceput