Redoutistele fidele La Redoute France(149)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Si-uite asa ma pocni un gand, ca taman ce m-am conversat cu Dierna despre 3suisses. Pe pagina www.3suisses.com scrie ca ei livreaza asa:

Geographical location
Average delivery time

European Union:
7 to 9 days

Europe and North Africa
10 to 12 days

Africa, the Middle East, America and Asia
13 to 16 days

Oceania and the Pacific Islands
14 to 17 days



Daca incerci sa iti faci cont nu te lasa insa sa selectezi Romania. Sunt doar cateva tari: Malta, Portugalia, Spania, n-am mai retinut Io m-apuc sa le scriu astora ca m-au enervat !

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Nushu si eu mor de ciuda! AM scris astora de pe LR ca, vorba Lorentzei, nu cred ca-i vina celor de la posta ca lipseste un produs (chiar daca-i ambalat separat). Le-am scir despre ce-i vorba si am intrebat cand voi intra in posesia tricletei sau a banilor? Dar eu, ca fraiera poate, tot mai sper!
Pupici bebelusului tau Mai are colici?
Edit: eu tot sper sa nu fie vina celor de la posta, ca asa mai am o sansa sa recuperez ceva.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Chris, ai PM!

Care va sa zica te-ai dat cu concurenta dlui AD

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Neatza!

n-am mai avut timp aseara sa intru si pe eva,am intrat si am combatut pe softpedia la ambele subiecte despre LR.Inteleg ca discutia de pe eva merita citita,o sa incerc sa intru si acolo.

Ieri am primit si ultimul colet de la LR,era din 03 nov.Am avut seturile alea de 3 tricouri cu maneca scurta si cu maneca lunga pt tot neamul plus niste pantaloni pt pitic,nr 126 (deocamdata poarta 108,dar ce conteaza?).Cadou am avut o geanta maro-cacaniu din bumbac 100%,habar n-am ce sa fac cu ea.

M-am hotarat : azi dau o comanda pe LR.fr pt casuta piticilor.Evident ca am mai gasit una-alta sa pun in cos,mai trebuie un cod de cadou.



17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui april16

neatza!

Mihaser, chiar ma intreb ce iti doresti de Craciun? Sa fie oare o pereche de botine culoarea soarec ?

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">


Daaaaa...si o anulare a unei anumite francize din East Europe!
Si ca sa ma gandesc si la semeni mi-as dori ca Victorita sa nu se mai nasca in capitalism...ci intr-o societat mai civilizata..tip Congo!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

Unde se poate scrie un mail , vreau sa incerc sa redeschis contul, n-am comis nici o ,,infractiune '

ligeea


Ai in dreapta sus www.laredoute.fr/Help/Help.aspx" target="_blank">"Aide"

Am scris si eu pe eva.ro. Vad ca s-a alsat paguba junele (eu tot cred ca e barbat).

Am mai intrebat pe forum, dar nu mi-a rapsuns nimeni. Aveti idee daca pot comada (cu contul de Romania) si sa trimit pachetul in Germania? E cineva de acolo sa imi spuna daca vine la posta sau acasa. Il trimit la bunica sotului, care nu se poate deplasa sa il ia de la posta (are 80 de ani).

Va rog mult, daca puteti sa imi raspundeti. Vreau sa iau ceva jucarii pt Craciun.

Iriss mami de
www.dropshots.com/iriss27" target="_blank">Yvonne-Maria (05.02.2007)

www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">David-Alexandru (08.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Stiti care ar fi culmea?
Sa deschida un subiect de promovare a francizei pe Culinar
Si acolo sunt fete interesate de cumparaturi on-line.


Fetelor, care aveti console wii, spuneti-mi si mie ce trebuie sa mai cumpar ca accesorii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Am primit cod de cadou "2 offres special Noel": 37141. Ofertele:
"- Un bon de 15€ (pour 45€d’achats) valable sur la collection Automne-Hiver 2008 Prêt à Porter,maison, Déco et jouet.
- La livraison gratuite (dès 45€ d’achats)"

Conditii:
"* La Redoute prend en charge exceptionnellement les frais de traitement et d'envoi de votre colis à partir de 45€ d’achats facturés. Cette exonération de la livraison ne s'applique pas aux commandes comportant un article encombrant (articles signalés par une camionnette de couleur). Offre valable une seule fois jusqu'au 10/12/2008 uniquement sur laredoute.fr, non cumulable avec une autre offre. Non valable sur lesaubaines.fr.

**Offre valable une seule fois pour 45 euros d’achats jusqu'au 10/12/2008 dans la collection Automne-Hiver hors prix déjà démarqués, nouveautés, exclusivités web, produits cuisine & co, produits Repetto, Oral B et Converse, prix rouges et pages rouges. Non cumulable avec une autre offre. Bon de réduction personnel non cessible à un tiers et limité à une seule commande. L'usage de ce bon de réduction n'entraînera aucune compensation financière sous quelque forme que ce soit. L'usage de ce bon de réduction n'exclut pas le paiement de la participation aux frais de traitement. La réduction sera répartie sur chacun des articles, et éventuellement au fur et à mesure de leur facturation. Non valable en magasin et en Rendez-vous shopping. "

Poate folosesc cuiva, eu deocamdata stau cuminte, ca am golit cardul deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Citat:
citat din mesajul lui april16

Chris, ai PM!

Care va sa zica te-ai dat cu concurenta dlui AD

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">


Merci, April !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

neata fetele!

ieri n-am mai intrat sa va zic de colet ca am picat lata m-a terminat bebelushul meu ieri(in fiecare zi o face dar ieri a facut-o lata)

deci din coletul din 4nov am primit doar www.laredoute.fr/vente-table-d-activites-reversible-playgo.aspx?productid=324128554&documentid=201208&single=false&categoryid=45546720" target="_blank">maswa de activitati care acum s-a mai ieftinit restul coletului nu stiu cand o sa vina ca nu mai era nimic la posta

eu am dat o comanda in prima zi de TTBA fara sa stiu ca nu se mai livreaza in ro (nu am intrat pe forum atunci sa citesc)si acum stau cu emotii sa nu ma trezesc cu banii luati(nu am verificat) si fara colet

ce v-ati distrat voi ieri aici imi pare rau ca nu mai pot sta cu voi ...ehhh ce vremuri



Mamica de bobocel David-Mihai




Nushu, am luat si eu masa de activitati si mi-a venit separat de restul coletului, care a aparut la vreo cinci zile.

Matusa mea a mai dat ieri o comanda si are mail de confirmare.

Am cunoscuti care inca se mai aventureaza: vorba lor la cat am luat de la .fr si daca nu vine coletul 50-60 de e nu-s o paguba mare. Dar daca vine...him...

Mergi la inceput