Miresele anului 2006 (102)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Wow, fetele, dar ce activitate slabutza pe aici. Banuiesc ca sunteti in toiul pregatirilor de sarbatori, nu? Eu inca nu am achizitionat niciun cadou, am doar o lista pregatita.La noi la odisee ne-a zis o mamica de Silvi, ca e in spital, lipsa ei este justificata, sper sa se rezolve rapid problemele si sa fie acasa de Craciun. V-am pupat, spor la pregatiri!Ana-Maria 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza si de la mine.
Nu v-am uitat, dar la scarbiciu e o nebunie, parca nu se mai termina problemele si chestiunile care necesita o rezolvare urgenta. Acasa altele de rezolvat si tot asa.
Macar am reusit sa rezolvam cu cadourile, mai am doar o chestie de luat si gata. Speram sa gasim si bradutz in weekend si pe urma nu mai ramane decat sa asteptam sarbatorile. Pe care abia le astept sa apuc sa ma odihnesc si eu putin.
Azi avem si cheful de firma.

Nu stiu cand si daca mai apuc sa intru pana de sarbatori, asa ca va urez de acum spor la pregatiri si

Sarbatori fericite!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Noi azi avem serbare, asa ca am ceva emotii. mai ales ca de dim. piticul meu nu vroia sa participe la ea.
Ana maria sa ne ti la curent despre starea Silvie. Sa speram ca si ea si bb sunt ok.
Ea lipseste de pe forum din cauza ca sta in concediu medical acasa, unde nu are net.
Kitzy ma tot minunez de printesa ta...tare dulce si grasuna e!!!!
Aly spor la pregatiri si distractie faina la petrecerea firmei.

am rezolvat si cu furnicile de la radacina plantei. de ieri dau cu o chestie si vad ca nu au mai iesit. doamne ajuta sa fie ok, ca sa nu ma trezesc ca am plina casa de furnici, la intoarcerea din Alba.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


aseara am ajuns tarziu acasa, nu am mai apucat sa intru.
acum am reusit sa ma uit si eu peste pozele facute la serbare. pacat ca am fost la distanta si nu am obiectiv asa de profi, dar tot se vede ceva. Astept sa=mi dea si tatal lui Mihnea pozele, el a stat in fata langa cameraman, a avut pozitie mai buna.

Ce sa va spun de serbare....asa de agitata am fost...pana am ajuns la sala m-am certat de cateva ori cu Clau. acolo??? nebunie mare....marco alerga de pe scena in sala, cu altii ca el. de abia a venit sa-l imbrac in costumul care nu m-a prea incantat (era patat si putea a fum de tigara), dar in lumina aia nu se vedea.
Serbarea a inceput-o grupele mici, care au fost impreuna pe scena. marco si-a zis poezia intr-un colt al scenei, caci avea un "duet" cu un alt copil, care plangea si statea la mama lui in brate. Of course ca numai piciul meu a recitat si pe urma a zbughit-o la locul lui. acolo nu a stat o clipa, ba canta in legea lui, ba dansa, ba se batea cu Mihnea. Au colindat si cantat frumos, vocea piticului meu s-a auzit super, mai ales ca i-a pus si microfonul in fata. tare mandrii am fost de el, mai ales cand am auzit aplauzele si rasetele dupa poezie. Numai pe el si pe Mihnea l-am inteles ce ziceau. Noroc ca era un panou cu retro proiector si au aparut toate textele poeziilor si a cantecelor/colindelor.
Daca pana aici a fost totul ok...de acum incepe dezastrul.
Pe astia mici i-au lasat in sala, urmand sa-si desfasoare programul celelalte 2 grupe, pe urma cei de la dansuri si pe urma cadourile de la Mos.
Marco si Mihnea si inca un pitic au fost tot in fata...ei cantau de-ale lor, dansau, se imbratisau, urlau...spre disperarea parintilor. Nu veneau la noi si nici nu puteam sa-i luam ca ne prindeau aia in camere...ca la nebuni.
L-am scos odata afara si l-am certat...mamam ce scandal a facut...a inceput sa tipe, sa dea din picioare...ca el vrea la Mihnea...a intrat Clau pe fir, dar degeaba. pana la urma s-a calmat si am intrat in sala unde si-au continuat showul.
Chiar auzeam la inceputul serbarii catibva parinti in psate: uite si pe Marco, Mihnea si Luca...astia sunt prietenii lui D, astia 3 fac o echipa...vai de capul meu!!! sunt tare zvapaiati.....ei bine ca nu a zis nimic mai rau, ca saream in capul lor. ce sa fac daca are o energie cat 10
Dansul nu m-a impresionat deloc, din ianuarie nu-l mai duc, mai bine il trimit la inot. au fost prea multi pe scena, inghesuiti, fiecare facea in felul lui, sincronizare ioc. Stiu ca sunt mici, dar nu merita deloc banii aiai. mai ales ca de multe ori imi zicea ca a fost pedepsit, nu a dansat ca a fost rau. pai eu platesc sa-l tina la usa??? Asa mi-a zis si mama lui Mihnea, pai normal...ca astia 2 fac o super echipa.
A venit si mosul, le-a adus la fiecare copil, cate o gentuta cu puzzle 3D. frumos, dar e din 30 piese si marco e cam afon la asa ceva. Mai tarziu il va face....
Dupa serbare am plecat la mall cu fam. lui Mihnea (asa s-au cunoscut si barbatii nostri), am papat susu la KFC si pe urma noi la un suc, ei la spatiul de joaca. Erau chiauni de somn, dar si foarte agitati.

cam asta a fost serbarea...agitatie, nebunie, copil atomic, la fel ca si ceilalti spiridusi.
El si-a facut treaba: a zis poezia, a cantat, acum sa fii vrut sa stea si cuminte restul serbarii??? Prea mari pretentii am de la el.

Pozele nu stiu cand le pun, sunt multe si am o groaza de treaba, pana merg la gradi. sper sa reusesc mai tarziu....

si spor la treburi.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

ce frumos ai pove, Gio!
Imi dau seama ce fain a fost acolo.


Eu am trecut sa va salut si sper sa revin pe noapte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si uite ca nu ai mai revenit Botic.....

poze de la serbare:
http://www.dropshots.com/giova

Noi plecam in Alba marti dimineata, asa ca maine ne mai auzim.
si spor in toate.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Fie ca sfintele sarbatori de Craciun sa va aduca pace si lumina in suflete, caldura si intelegere in casa si sa dea Domnul sa ne reauzim cu bine in anul ce urmeaza!
Craciun Fericit!!!!!!!!


Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


In murmurul tainic al colindelor de Craciun, sarbatorile de iarna sa va aduca lumina in ganduri, caldura in suflet, sanatate si fericire.
Craciun fericit!


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Sa aveti un Craciun linistit alaturi de cei dragi, cu multe cadouri de la Mos, cu sanatate, fericire, bucurii si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

E cumpana dintre ani! Sa privim inapoi cu iertare, inainte cu speranta, in jos cu intelegere si in sus cu recunostinta! Speranta sa va deschida poarta spre un An Nou plin de bucurii si impliniri! La multi ani!

_
Gio11+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput