Miresele anului 2006 (102)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am pus si eu pozele din weekendul prelungit:
http://good-times.webshots.com/photo/2487696920065845318oFjbSz
si
http://good-times.webshots.com/album/569049114DopfgT

pe unde sunteti gagici?


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata pe unde umblati gagici?

Kreliuz La Multi Ani draga mea, sper ca esti bine, mai da-ne un semn de viata!

eu tot pe la munca si il astept pe Mos Niculae care mi-a promis un router...sa nu ma mai impiedic printre cabluri

de Craciun stam acasa cuminti
iar de Rev inchiriasem o cabana la Bucin...dar trebuie sa vin la servici in 31 ...am niste sedinte, asa ca o sa mergem la un restaurant in oras si plecam la munte in 1 ian dimineata daca o fi zapada
nasol cand iti faci planul si vezi ca trebuie sa renunti

voi ce planuri aveti pentru Rev?

Gio, super pozele prin zapada


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

de la mine si o zi buna.
azi prin oras dupa MN, macar pt. pitic. Pt. noi nu ne-am gandit inca la un cadou.....
maine ii vine si patul in forma de masina, asa ca va avea un mos bogat. sper sa doarma in el si sa nu mai vina la noi in pat noaptea.

Oana nasol....of...si cu job-ul asta....
Noi inca nu stim, a cam picat tot, iar in maramures nu vrem sa mergem. e cam departe conditii naspa si o groaza de bani. eu tot o lalai cu statul acasa, ca si asa vrem Austria in ian. la shopping si pe urma prin febr. la zapada. acum sa vedem......

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

La Diana Mosul i-a adus cadou un......dintisor!
Mosul de taica-so i-a luat niste mosuleti cu bomboane inauntru pe care o sa-i pap eu


Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alina mi-am bagat un pic nasul prin prajiturile tale si mi-a atras atentia 'dinte de negru'. Nu-mi dai te rog si mie reteta?

Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:



Din pacate in ultimul timp se intampla diverse pe la scarbiciu si nu am mai apucat sa intru. Acasa am altele de rezolvat... Abia astept sa treaca si astea doua saptamani si sa vina vacanta ca deja nu mai pot. Mari noutati nu am, dupa doua sambete am scapat de porcusori. Incerc sa ma mobilizez sa termin ce mai am prin casa inainte de sarbatori si sa cumparam cadourile.
Planuri de rev inca n-am facut, iar de Craciun o sa fim pe-acasa si cu vizite.

Kitzy asta e reteta:
4 oua
400 gr. zahar
150 gr. unt
200 gr. faina
3 lg. cacao
100 ml. lapte caldut
1 praf de copt, sare, vanilie
Se freaca untul cu galbenusele si 200 gr. zahar. Se adauga apoi faina amestecata cu cacaoa si praful de copt, alternand cu lapte. Compozitia se pune la copt. Albusele se bat cu 200 de gr. zahar apoi la abur 5 minute si inca 5 minute la rece. Se pun peste prajitura coapta si se mai tine putin cu focul foarte mic si apoi se stinge focul si se lasa in cuptor pana la racire. Se rade ciocolata deasupra.
Nu e obligatoriu sa bati albusul pe abur, asta o fac eu de la mine ca sa semene mai tare cu bezeaua.

Sa aveti o saptamana usoara!




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

ups, de cand nu s-a mai scris pe aici
Salutare de la Iasi!
Eu am fost in mini-concediu.
Am fost la Fuego la concert de colinde
Am reinceput munca.
Astept sa ninga.
Astept pe Mosul.
Dar nu stiu daca astept sa se schimbe anul sau nu
Sper ca toata lumea e ok.
Silvia, ce face bebe?
pt Marco si Diana!
pt toata trupa de aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

dau o cafea sau un ceai, ca doar nu ne-am mai vazut de ceva vreme

Nu mai reusesc sa intru nici cum ...e drept ca nici pe acasa nu mai sunt decat 1-2 zile pe saptamana
luni si marti am fost la Bucuresti, miercuri dimineata la 6 am plecat spre Cluj iar joi am stat si eu prin Mures ...iar luni pleca la Oradea din nou

Aly m-am gandit la tine, oare nu ai sughitat, eu am avut treaba la Tribunalul Comercial si m-am invartit vreo 20 de min pentru un loc de parcare ...si cand am gasit eram in spatele Spitalului Militar

Ralu si cum a fost in mini-vacanta? hai povesteste-ne!

Gio pe unde umblii?Marcolino? cum stati cu pregatirile de Craciun?

si eu astept vacanta de iarna, Craciunul ...dar mai avem pana atunci. Plecam azi la Tusnad pana duminica, sa mai schimbam atmosfera, sper sa fie zapada.

pup si eu toate fetitele


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


rusine sa-mi fie ca nu am mai intrat demult pe aici.
noi suntem binisor, ne pregatim de serbare, mos, .
va pe toate, revin cand sunt intr-o forma mai buna.
weekend fain sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Gio din pacate nu stiu cum sa te ajut in problema, sper sa se poata rezolva cumva.


Intre timp, eu am pus niste poze noi la semnatura.

Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput