Miresele anului 2006 (102)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna seara!Alynutza, sa stii ca nici eu nu ma omor dupa iarna, urasc frigul, insa Craciunul imi place . Curand o sa iti cer si eu niste retete de la bunatatile tale de la semnatura, am salivat pe bune, dar cel mai mult m-a impresionat aranjarea si decorarea lor! Supeer! Am de gand sa pun si eu in practica de Revelion cateva dintre ele.Giova, si noi trebuie sa facem revizia la masina si gandul asta ma strange in spate. O multime de bani se duc. Uite la ideea cu om de zapada costum nu ma gandisem, parca e mai frumos decat ren, nu? Are dreptate Marco.Silvi, din cate am citit eu, ficatul nu e recomandat in sarcina pentru ca are vitamina A in cantitate relativ mare. Poate poti lua fier din alte alimente? Sau mai bine intreaba dr. Eu am fost aseara la gimnastica acvatica si m-am simtit supeeeer, eram epuizata dupa si am dormit asa bine...Problema e ca nu mi s-a parut chiar curata apa si ma gandesc ca in perioada asta sunt mai predispusa la infectii, nu? Chiar nu stiu ce decizie sa iau, daca sa mai meg sau nu. Trebuie sa ma hotarasc pana maine seara.Ana-Maria 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Ana-Maria sa stii ca retelele lui Alina de praji is foarte bune si eu am facut de Craciunl trecut cateva si peste an am incercat altele si ies foarte bine
Eu ma bag la categoria Imi place iarna, poate acuma mai putin ca alte dati, ca pana o imbrac pe Diana de iesire transpiram amandoua si se foieste si plange si e vai pana iesim afara, ca nu se poate misca in voie in ditamai hainele, da ce sa facem... si Craciunul imi place in mod deosebit, imi place atmosfera si anul acesta e primul Craciun in familie adevarata, cu puiul nostru alaturi, abia astept.

Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza la amiaz!

Asa pe fuga si pe scurt, ca sunt prinsa cu multe, poate zilele viitoare sa fiu mai libera nitzel ca sefii de peste ocean au 2 zile libere.

Anamaria sa-mi spui doar ce retete vrei si ti le dau cu placere. Craciunul imi place si mie, si e singura perioada cand vreau sa ninga (poate si de aia ca sunt acasa si daca n-am chef sa scot nasul afara nu ma obliga nimeni ).

Gio ce scoruri pentru cauciucuri. Noi avem din alea mixte, asa ca nu le schimbam in functie de anotimp.




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am apaurt si eu intr-un final. azi am avut treaba multa, de dim. si numai la ora 13 am ajuns acasa, cand a venit si clau si am comandat o pizza.
acum se va supara marco ca nu am comandat-o cand era si el acasa.

Ne-am hotarat, la Cluj plecam vineri dimineata, caci vreau sa ma opresc la fabrica melania de la alejd,m la Carrefour si Auchan. poate unul dintre ele il facem sambata, cand om merge spre ALBA, sa vedem acum.Marco e in culmea fericirii ca va lipsi vineri si marti de la gradi, un weekend prelungit.

Am sunat o d-na care inchiriaza costume pt. serbare...din om de zapada m-am schimbat in Elf- spiridus, caci el e spiridus de la nastere, doar asa se numeste subiectul nostru, la scutece.
maine merg cu o alta mamica sa vedem costumele si daca ne plac ii imbracam asa.

Aly si noi am avut anul trecut la Mondeo, All seasons, dar nu au facut fata la zapada. asa ca eu nu ma risc acum sa derapez prin oras. vara asta am luat la oferta 3+ 1 gratis, acum am luat tot cam asa ceva, la o pereche (2) ai 10%, asa ca mi-am pus de iarna.
Iar pt. Clau e musai, e masina, mare, grea...nici el nu se poate risca, si la cate drumuri facem cu ea.....
prajiturile tale, tare bune cred ca sunt, mor numai cand le vad in poze...Silvia lipseste azi, sunt curioasa cu ce vesti vine maine.
Ana maria asa e, o masina costa...cand ai 2, ai pus-o, dar nu am ce face. avem norocul ca sunt luate pe firme, mai scadem TVA-ul macar....
Kitzy lasa sa vezi ce faine vor fii sarbatorile de acum in colo. mor cand il aud pe marco cum colinda, cum canta Saniuta fuge, cum asteapta el pe MC si cum ii zice ce cadouri vrea....

si o sapt. buna sa aveti.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Kitzy, si la aspect ti-au iesit la fel de delicioase praji? Mmmm...abia astept sa le incerc si eu. Nu sunt cine stie ce experta in bucatarie, de fapt, daca stau bine sa ma gandesc, nu am facut niciodata prajituri . Oricum, ale Alynutzei arata prea bine ca sa ramana neincercate.Giova, stiu cum e cu 2 masini, si ale noastre tot pe firma sunt si mai deducem din cheltuieli, combustibil, asigurari etc.Alynutza, sunt atat de multe care imi plac, incat nu ma pot hotari: tartele cu fructe, tiramisu icecream cake&triple chocolate mousse , prajitura cu crema de ananas, cheese cake cremos, tort cu mousse de capsuni etc. Daca le ai undeva pe calculator scrise, iti pot da o adresa de mail pe care sa le trimiti, daca nu, poate mai scrii cate o reteta din cand in cand pe aici. Multumesc!Aaaa, a vazut si sotul pozele si a recunoscut ca esti super tare. Si i-ai facut o pofta , iar el nu e insarcinat Poate pana in Craciun ai timp sa imi scrii cateva retete si de la "Papica"Giova, eu abia astept sa vad ce cumpara Silvia, ca merge si la shopping, si la doctor. Sunt tare curioasa sa vad ce i se lipeste de mana, legat de bb, desigur.Ana-Maria 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

vad ca se incing discutiile despre papa bun si praji , Craciun si cadouri , zapada si vacanta....super, abia astept!

Gio sa ne arati poze cu Marco costumat...sunt convinsa ca va fi un dulce
La capitolul anvelope noi avem michelin all seasons...si iarna trecuta nu am avut probleme...sa vedem acum cum va fi!
Vad ca te pregatesti de shopping

Gravidutele noastre ce fac?

Ralu vad ca nu a mai trecut pe aici, parca zicea ceva de un mini concediu

Aly si tu ocupata cu munca, din solidaritate cu tine si eu sunt la fel.
Pot si eu sa confirm ca retetele pe care le-am primit de la Aly au iesit super

Ne pregatim si noi de plecare catre Arges sambata dimineata


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ana-Maria nu ma pot lauda ca toate au iesit exact ca ale ei, dar majoritatea au iesit si praijitura cu crema de ananans e printre primele locuri, foarte usor de facut si foarte savuroasa, chiar trebuie sa fac una, ca tot am un compot de ananans prin camara


Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

buna fetele mele dragi!

astazi va fac "cunostinta" cu fiica mea CRINA

asadar ieri domnul doctor a confirmat ca e fetita.
bb-lina e f bine la toate masuratorile, f energica, s-a miscat continuu, e si f frumoasa, are 588 de grame si este perfecta dupa cum s-a exprimat chiar dl dr.
si acum partea urata...in 3 saptamani colul s-a scurtat cu inca 9 milimetri ceea ce spune dr ca este ingrijorator. si asta se intampla datorita contractiilor de care tot ma plangeam eu. prin urmare mi-a dat pe langa no-spa si gynipral ptr cateva zile si daca nu e nici o ameliorare ma asteapta sa ma interneze cateva zile ptr un tratament perfuzabil
pana atunci insa mi-a dat concediu si sunt consemnata la pat. din pacate am maine o sedinta importanta la munca si deabia dupa aceia pot sa stau in pat.

ana-maria, ficatul are vit A dar nu e interzis, e bine sa mananci mai putin...au fier si conopida, brocolii, salata verde, spanacul, carnea rosie. am sa mananc din toate cate purtin ca nici una nu-mi place prea tare. si am sa iau si fierul dar la cateva zile.asa a zis dr.

deja vad ca va ganditi la sarbatori, la papica si bunatati...eu mi-am cumparat ieri de la constanta o tava de chec si am de gand sa fac chiar azi unu cu multa cacao si nuci...nu prea mai semana defapt cu checul traditional al meu...dar e f bun. nu am retetae din ochi...
mi-am mai cumparat un hanorac, manusi de piele si alte maruntisuri, cadou de mos nicolae sotului o sapca faina loto...mancare, fructe, etc. n-am gasit lustra pe plac nici ptr sufragerie nici ptr camera lu bb. ...
ptr bb n-am luat inca nimic, ca tot nu ne hotaram ce culori. acum ca s-a rezolvat dilema data viitoare stim.

va pup pe toate!

silvi 23+ mami deCRINA
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:



Am zis sa iau o mica pauza sa vad ce mai faceti.

Gio asa-i, nu te poti risca sa derapezi. Eu iarna trecuta n-am avut probleme pentru ca n-am condus cand a fost zapada, l-am lasat pe huzband, ca-i mai experimentat. Dar daca n-ai ce face si trebuie sa mergi cu masina indiferent de conditiile meteo, stii tu vorba ceea 'de musai ca de voie buna'. Faina idee de costumash ti-a venit pentru Marcolino. Abia astept sa vad poze de la serbare.

Anamaria .
Majoritatea retetelor de praji le gasesti aici. Tortul cu mousse de capsuni a fost un fiasco, asa ca nu-l recomand (oricum nu cred sa fie si reteta pe undeva, din moment ce n-a iesit). Tiramisu ice-cream cake se face super usor, la fel praji cu ananas. La tarte e nitzelus de lucru (mai ales daca vrei 'mini') iar triple-mousse-ul iarasi e cu batai de cap.
Daca nu gasesti vreo reteta in link-ul pe care ti l-am dat, spune-mi si ti-o scriu. Pentru papica n-am retetele postate nicaieri, asa ca ar fi mai usor sa-mi spui ce vrei, ca altfel sunt destule de scris si e mai greu cu timpul asta.

Onutzule si tu tot bizi-bizi?

Un la toate si o zi frumoasa.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


azi cu multa treaba....iar la ora 13 cand am ajuns acasa, in loc sa fac bagaje si sa impachetez cadouri, m-am pus in pat si acum m-am trezit.
Marco e ok, de abia a vrut la gradi azi, dar i-am explicat ca doar maine plecam la cluj.
Duminica cred ca urcam pana la albac sa vedem cabana aia de Rev. e zapada acolo, asa ca marco va fi incantat!!!

am fost la d-na cu costumele. marco va fi SPIRIDUS!!!!
Costumul are pantalon, bluza, centura, scufie dintr-aia. Acum vreau sa-i caut ceva ciorapi verzi cu rosu, sa vad daca gasesc.

Silvia ma bucur ca e ok pitica voastra. degeaba vroiai tu un baiat, ca e o CRINA.
nasol cu colul scurtat. ai grija, fa ce zice dr, ca mai ai ceva pana in martie. De acasa nu intri? nu ai net?
ce sa zic...sa ai grija de tine si sa ne auzim cu bine.
oana, Aly spor la munci, voi va tineti tari pana la sfarsit.
Anamaria .

fug sa-mi iau copilul de la gradi. maine spre Cluj.
sa aveti un weekend fain si sa ne auzim cu bine!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput