Miresele anului 2006 (102)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Nu v-am uitat, v-am citit, dar n-am apucat sa va raspund.

Silvi saptamana asta si cealalta mergem la taiat de porc, dar mersi de urari oricum.

Am avut o saptamana plina, a fost ziua sotzului si l-am tot sarbatorit. Iar mi-am petrecut weekend-ul in bucatarie. Duminica am avut penultima tura de musafiri.

Gio spor la costumat Marcolino. Sa ne pui poze sa vedem cum a iesit.

Va las o fierbinte si un ceiuc de fructe, numai bune sa combata frigul de afara.
Sa aveti o saptamana frumoasa!





Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!

aly, ceai vreau ca azi am venit la serviciu direct de la tara si am sarit peste ceiut...
sa-ti traiasca sotul! la multi ani si multa sanatate!
cat despre urari...ramane valabil ptr week-end-urile care vin

gio, am primit mail-ul. da costumil nu e greu de facut..."rochia" e pe sistemul fustelor gogosar f la moda vara trecuta doar ca are si niste crinolina pe dedesubt iar caciula e dintr-un burete cu catifea neagra. costumul mai avea si un nas de carton portocaliu ca un morcov da cosmin nu l-a vrut...indiferent ce alegi marco va fi superb asa ca bafta!

la tara a fost f frumos in acest week-end. nu stiu daca v-am zis ca flo a adus un pui de mata de la unchiul lui si ptr ca nu avem cum sa-l luam la noi acasa l-am lasat la tara. asa ca ne-am jucat cu mitu...am admirat privelistea ca sambata a nins ca in povesti...iar duminica am fost la ziua mamei.
cam asta e rezumatul, si ptr ca nu putea sa fie totul ok de sambata a inceput sa-mi curga sange din nas...nu mult mai mult firicele de sange. am citit ca cica e normal in sarcina...sa vad miercuri ce zice dr.

o zi minunata !

silvi 22 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Copilul mi-a adormit la 22.20, asta ca nu a dormit de pranz.
azi noapte iar a venit la noi in pat, bine ca nu a mai avut cosmaruri in ultima sapt.
La 7.45 cine era treaz? Marco!!!! asa ca am ajuns si noi ca oamenii la gradi, la 8.30 ca am lalait-o acasa, a mancat cereale, s-a uitat la desene.

aseara a sunat tata si l-a intrebat daca merge la alba ca ninge si e zapada. atat i-a trebuit. s-a pus pe imbracat, facut bagajul. ca el pleaca acum la alba sa-l dea moshu cu sania. aoleu....ce mi-a facut tata, imi venea sa-i zic vreo 2 prin telefon. de abia l-am linistit, cu fulgi putini d ela noi, ca a sunat moshul. Nici el nu avea de unde sa stie, ca nu am apucat sa le zic ce fan zapada e piciul.
Sper sa mai tina zapada pana sambata cand ajungem si noi in Alba.
Vineri plecam direct spre Cluj, sper sa intru si eu la Auchan, ca prea lucruri faine sunt acolo.

eu sunt chiauna de somn, dar cam am treaba, asa ca nu ma pot baga in pat.

Aly sa-ti traiasca sotul!!! multa sanatate si iubire!!!
Silvia mersi de descriere. mi-ai amintit sa sun pe-o d-na care inchiriaza costuma, sa vedem daca are asa ceva pt. pitic.
LMA si mamei tale!!! fain weekend ati avut.

si o sapt. buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata /ziua, fetelor! Am intrat sa va salut si sa va urez o saptamana usoara. Multumim pentru cafea, Alynutza, foaarte buna a fost, chiar daca avea 3/4 lapte.Giova, ce cumperi interesant din Auchan? Sunt decoratiuni de Craciun frumoase?Silvi, aceeasi problema cu sangerarile nazale o am si eu. La fel ca si tine, am citit ca sunt frecvente in sarcina.Ana-Maria 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!
haideti la o cafeluta, ceiut, etc...dupa preferinte!

gio, multumesc! sper sa mai prinda marco zapada la alba. eu inteleg ca si eu sunt topita dupa zapada. sambata am fost fericita cat de frumos a nins

anamaria, maine merg la medic si iti zic ce a zis de sangele din nas.

mie mi-e f somnic si deabia astept sa se faca ora 2 sa plec acasa. sper in noaptea asta sa dorm mai ales ca maine dimineata ma trezesc la 5 ca plecam la ct cu masina socrului la revizie. apoi am de colindat prin toate magazinele: metro, carefour, real, etc...vrem sa luam mai multe ptr casa plus poate luam ceva ptr bb...iar la 4 am programare la medgidia la medic. deci o zi plina ...

o zi minunata tuturor!

silvi 22 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Fetelor, mersi de urari.

Silvi mersi de cafea. Spor maine la cumparaturi si sa rezolvati rapid cu revizia.

La Cluj e un polei... sau era de dimineata, ca acuma vad ca ploua. Cred ca eu sunt singura de pe-aici care uraste iarna. Abia astept sa treaca si mai am de asteptat ca abia a inceput...

Fug, ca am o groaza de rezolvat pe azi. Sa aveti o zi usoara!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


la noi ploua.....masina mea e la service, sa-mi puna cauciucuri de iarna (ne-am usurat de 16 mil.). dar maine cand merge Clau sa-si puna la a lui, nu alta... (50 mil. cu jenti cu tot).ce drac sa facem....ne trebuie, nu putem circula cu cele de vara. si la masina lui costa, nu se gasesc peste tot, asa ca tot de la reprezentanta a ajuns sa le ia. Macar la el e misto, ca au spatiu si clientilor le tin ei acolo cauciucurile de vara cu jenti cu tot. ale mele...probabil; le ducem pe rand in Alba, caci la subsol nu ma risc sa le las.

Copilul mi-a adormit la ora 21.45,m dar azi de abia l-am trezit la 8.20 . Iar ne-a vizitat azi noapte, si doamne ce imposibil doarme...numai picioare in cap am avut. macar nu a mai avut cosmaruri de mai bine de o sapt. Sper sa fii plecat de la noi.

Azi sper sa ajung si eu in Real sa termin cu cumparaturile de mos Nicolae si cu sarbatoritii. asta dupa ce-mi scot masina de acolo.

Silvia aveti o zi plina maine. spor la cumparaturi, sa se vada bb la eco cat mai frumos, caci cu revizia scapati intr-o ora, daca aveti programare.
Aly mie imi place iarna, dar sa nu fiu bulgarita si sa nu trebuiasca sa circul cu masina prin zapada, si sa nu fie fleasca dintr-aia pe jos. mai bine totul alb!!!
Anamaria am auzit ca sunt jucarii faine si ieftine in Auchan. pana la decoratiuni mai este. sa rezolv cu cadourile prima data.

ieri l-am intrebat pe marco ce vrea sa fie la serbare si i-am aratat poze cu reni, om de zapada sau m C. Mi-a zis ca vrea sa fie mos, pe urma, l-am convins sa fie om de zapada, dar ren nici intr-un caz. nu-i place defel animalul ala. asa ca ne orientam catre om de zapada.

o zi buna sa aveti.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

gio, bai...cred ca ai gresit...cum 950 milioane? imi iau un parc auto cu banii astia nu doar niste roti si 95 mi se pare mult...
la rezivie avem programare si sper si eu sa scapam repede, nu de alta da vreau sa colind si prin magazine, sa avem timp sa si mancam...si la 3 tre sa plecam deja spre medgidia...

aly, multumesc,spor si tie la treaba!

vad ca pe la voi ploua...la mine nici gand, e soare si 6 grade. daca nici de sarbatori nu ninge si nu e frig plang


silvi 22 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia am corectat, 50 mil., era in paranteza si nu s-a facut prima paranteza, nu am tinut apasat si pe shift, asa mi-a aparut 9.
si la noi sunt 8 grade, dar ploua.....
si sa vi cu vesti bune, maine.

mie mi-a adus sotul masina, am dat o tura prin Real si acum pun la foc niste tortellini cu formagio si prosciutto in sos de 4 formagi.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

gio, asa da! nu ca e putin si 50 milioane da na...asa masina asa cheltuieli de intretinere.
mama ce meniu gustoseu azi am sa mananc ficat ca cica are fier mult si cum tre sa iau fier si nu pot ca ma constip de la el am zis sa il iau din alimente...



silvi 22 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput