Redoutistele fidele La Redoute France(148)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyyy spune:

Mie imi plac produsele din argos.co.uk .Le-am scris si mi-au raspuns:

"Dear Madam,

Thank you for your e-mail regarding purchasing goods for delivery to Romania.

I am sorry, at present Argos only delivers to mainland United Kingdom or Northern Ireland addresses.

We would be happy to deliver to a shipping company who could then arrange transport for you. If you choose to use a third party, Argos cannot be liable for any damage to your goods once the carriers have signed for it. We also cannot provide any warranty for goods that leave the United Kingdom.

Should you require any further assistance please do not hesitate to contact us at order.enquiries@argos.co.uk or call us on .
Regards,


Katie Fillingham
Argos Direct E-Commerce Customer Service Team.
"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Raspuns primit in 15 minute de cand le-am scris intrebandu-i daca livreaza in ro pt ca am incercat sa dau comanda si nu am reusit, de la cheapsmells :

Dear Madam

Further to your email, we do deliver to Romania.
I have found your incomplete orders on our system.
If you call us on 01481 811188 then we can activate this manually for you, alternatively let us know when it is convenient for us to call you to resolve this.


Thank you for shopping with us,



kind regards

Nicky Le Guilcher

Acum inseamna ca nu mi-a acceptat cardul pt ca am cerut o adresa de livrare diferita fata de adresa pe care s-a facut cardul ...billing adress....kkt!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

Raspuns primit in 15 minute de cand le-am scris intrebandu-i daca livreaza in ro pt ca am incercat sa dau comanda si nu am reusit, de la cheapsmells :

Dear Madam

Further to your email, we do deliver to Romania.
I have found your incomplete orders on our system.
If you call us on 01481 811188 then we can activate this manually for you, alternatively let us know when it is convenient for us to call you to resolve this.


Thank you for shopping with us,



kind regards

Nicky Le Guilcher

Acum inseamna ca nu mi-a acceptat cardul pt ca am cerut o adresa de livrare diferita fata de adresa pe care s-a facut cardul ...billing adress....kkt!




Clau, nu cred ca asta e problema. Cred ca ti s-a intamplat asa cum am patit eu, nu era billing address EXACT ca la banca. pt ca si eu am cerut sa-mi fie livrate la alta adresa. Dupa ce am completat a 2a oara datele exact cum mi-a zis aia de la carduri de la banca, mi-a luat comanda chiar cu alta adresa de livrare. 1a data imi daduse mesaj ca s-a anulat comanda pt ca exista un risc si un avertisment legat de cardul meu. site-ul era femalefirst.co.uk


Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Totusi e vb de 2,15 lire /produs transportul! Cam scump, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

esentedelux nu are parfumurile pe stoc, cheapsmells nu accepta cardurile, din State nu comand din cauza de vama...ce ne ramane pt cosmetice?


strawberrynet.com?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui claujro

esentedelux nu are parfumurile pe stoc, cheapsmells nu accepta cardurile, din State nu comand din cauza de vama...ce ne ramane pt cosmetice?


strawberrynet.com?


e cu vama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Am dat si eu o comanda la esentedelux, am comandat Eden de la Chacharel(a fost parfumul meu preferat, l-am folosit 7 ani)si Burberry Weekend

Mi-am facut cadou de mos Nicolae, sper sa vina pana atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ha! parca vad ca ne reprofilam pe parfumuri si cosmetice, nu de alta da boarfe ne-am luat sa purtam inca vreo doi ani de-acu incolo.

Vedeti ca pe topicul initiat de Camelia, ala cu Ce parfumuri va plac? gasiti mai multe lucruri despre site-urile astea.Eu am comandat de pe fragrancex.com, pe langa faptul ca au super preturi, parfumurile-s super OK. Si n-am platit nici o vama cand le-am ridicat de la OP. De altfel mai stiu pe cineva care comanda de pe strawberry si la fel nu a platit nici o vama. Cred ca asta depinde si de OP-ul de care apartii, nu sunt f consecventi la chestia asta cu vama.

In schimb, revenind la tzoale, la victoriassecret.com am platit si vama si delivery cu UPS de m-am cocosat. Desi tot asa , stiu persoane care au comandat la VS si le-a venit colet la posta unde n-au mai platit nimic. Eu n-am avut norocul asta.Insa in perioada de reduceri de iarna o sa ma bag la o comanda de lenjerie intima, care oricum e super misto, nu se compara cu ce gaseam pe LR.


Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui anne16

Am dat si eu o comanda la esentedelux, am comandat Eden de la Chacharel(a fost parfumul meu preferat, l-am folosit 7 ani)si Burberry Weekend

Mi-am facut cadou de mos Nicolae, sper sa vina pana atunci


mi-au trimis mie pe mail lista cu parfumurile pe stoc. o sa verific daca alea le au...dar oricum te anunta ei prin telefon sau mail.

cacharel nu au si burberry au varianta masculina si cea feminina sigilat, testerul nu-l au. Tu ce ai comandat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui claujro

esentedelux nu are parfumurile pe stoc, cheapsmells nu accepta cardurile, din State nu comand din cauza de vama...ce ne ramane pt cosmetice?


strawberrynet.com?


e cu vama


vezi ca mai nou trimit parfumurile prin suedia, deci nu mai trec prin vama.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput