Redoutistele fidele La Redoute France(148)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madic spune:

Care vreti???
LA REDOUTE ESSENTIELS Pulover in V cu gat din 80% lana de oaie

Am mai remarcat ca punct ro-ul are muuulte margini "valurite", ma intreb daca propetaru' o fi ruda cu dl. Bufnila, atat de-apreciat pe-aici .

Sunt catranita rau, nu numai de LR, mai astept comanda din 7, mi-a spus Sabine azi ca pe-aia mi-au trimis-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Ce veste buna si eu tot din 7 astept.

feli, nu stiam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

incaltaminte sport avem 2 variante ptr alergat femeie sau ptr alergat barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns assa spune:

Eu nu inteleg cum sta treaba cu redutii si subsidiarii lor dar uitati aici un site care livreaza la noi desi exista un magazin chiar in Arad (poate or mai fi si altele ): www.dpam.com
Preturile nu sunt chiar asa mari , mai ales ca pe site sunt reduceri. Baietelul meu are multe hainute luate din Franta de la Du pareil au meme si calitatea este foarte buna.
Si aici un site interesant: www.excedence.com, care nu stiu daca livreaza sau nu dar la preturi...ce preturi bune!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

probabil daca exista dpam.ro nu mai livrau iar celalat site nu livreaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Excedence e un fel de Aubaine al 3suisses si nu livreaza in RO.

In alta ordine de idei, aveti pe mailul comun Raportul ECC privind plangerile inregistrate in 2007 cu privire la comertul online in UE.

Cititi la pag 26 cazul urmator:



More specifically,

there are cases when a trader based in a European

country, e.g. with domain “de” refuses to sell products

to consumers based in another European country, e.g. to

Polish consumers, stating that the latter should make a

transaction with the respective branch of the same company

with domain “pl”. The reason, however, why the Polish

consumers prefer the German webpage is because

they offer the same products at lower prices. Thus, the

refusal of the company to sell forces the consumers to

buy more expensive products. The above issue is rather

controversial, as this kind of rejection can be interpreted

as discrimination and violation of EU law whereas for others

this practice is acceptable based on the freedom of

choice for contract partners

Ramane acum sa pregatim cu atentie sesizarea oficiala , punand accent nu numai pe faptul ca au preturi muuuuuuult mai mari, ci si pe :

-faptul ca au o gama mult mai restransa de produse
-ca primim coduri de reducere de pe FR pe care nu le putem folosi in RO ( nu radeti ca e specificat prin legislatia asta online si despre faza asta-ca un comerciant care iti trimite o oferta de MKT si apoi refuza sa ii dea curs intra la practica ilegala)

Mai gasiti si voi si alte dezavantaje. Nu cred ca are sens sa scriem la ECC ca romanii au un site de kko , cu mari greseli de toate felurile, ca astia nu stiu romana .

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Buna
Pe mine ma apuca nervii de cate ori intru pe .fr si vad o groaza de lucruri pe care as mai fi vrut sa le iau si acum nu mai pot din cauza de .ro
Cine mai are comenzi din octombrie nevenite? Eu am una din 28 si luny stiu ca mai avea una veche (apropo luny, ai solicitat sa-ti ramburseze banii prin virament sau cec? ca acum s-a facut o luna de la comanda si sigur o sa-ti rezolve problema, trebuie doar sa-i bati la cap zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Noi avem o parere destul de proasta despre Quelle, dar cand am fost la posta sa imi ridic coletele LR, toata magazia lor era plina cu colete Quelle ... sa se fi relansat afacerea lor?

Cum continuam lupta cu lr.fr? m-am uitat la ei pe site si parca imi trebuie din ce in ce mai multe toale, jucarii ... desi am casa plina!! Cred ca sunt bolnava

Iriss mami de
www.dropshots.com/iriss27" target="_blank">Yvonne-Maria (05.02.2007)

www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">David-Alexandru (08.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dierna3 spune:

Ba da, poti sa mentionezi si asta; fiind scris in romano-franglais si avand descrieri incomplete ale produselor (de subliniat), lr.ro mizeaza pe neatentia sau necunoasterea unor anumite segmente de posibili clienti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

Neata


Yannis

Mergi la inceput