Redoutistele fidele La Redoute France(148)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalina_Anca spune:

Buna
Ce ziceti ....sa incerc sa mai dau o comanda mica daca "merge" ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

m-am uitat pe dpam.com, preturile sunt mai mari ca la lr.fr, dar te omoara la transport:17,90EUR


Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

'Neata !

April est tare ! As mai adauga taxele si perioada de livrare sunt mai mari decat daca am fi comandat pe pe .fr, discounturi, solduri nexam...

Citat:
citat din mesajul lui anne16

Trebuie sa gasim alt site care lucruri si reduceri si sa incepem sa-i bombardam pe aceea cu mail-uri sa ne bage si pe noi Ro pe lista lor, eventual sa le spunem ca suntem foste cliente LR.fr si domni si-au deschis franciza si ne-au pierdut de cliente
Ce ziceti incercam?

Anne, daca ar fi sa ajungem aici, ar fi fost ideal sa cautam site-uri din "gasca" rivala, cum ar fi El corte ingles, dar au aia niste preturi

Madic, si eu ma oftic de mor din cauza ca ne-au taiat macaroana, si mai ales pentru ca as avea posibilitatea sa mai comand, cu livrare in Franta, dar nu pot sa comand toata ziua-buna-ziua, cum as fi facut-o pana acum . Si pierd o groaza de produse pe care le-as fi vrut. Ufff, la's ca le venim noi de hac !


Doamnelor, este cineva dintre domniile voastre care comanda masiv pe LR si primea coletele la OP 74 ? Just very curious

Ah, v-am spus ca s-a angajat fina mea, si, la noul job a dat peste o gasca de redoutiste ?! Numai ca habar n-aveau de existenta lr.ro... deci se pare ca nu ne citesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Multumesc pt
'neata
CrisDun, da c-am la acest lucru ma gandeam Sa gasim un site concurent cu LR si sa ii bombardam pe aia cu mail-uri.
Le Corte Engles, sau cum se scrie am vazut lantul de magazine in Spania si este foarte scump. Pt haine sport este Decathlon, ieftin ca magazin, nu stiu daca au site. In Germania este Voglle, au haine bune calitativ dar sunt putin mai scumpe.

M-am uitat aseara pe cdicount, dar mi s-au parut scumpe unele produse si destul de putine.

Clau, la parfumuri am comandat testere. Stiu ca nu le au pe stoc, dar m-am gandit ca pana de mos Nicolae poate vin . De parfumuri, de acum am sa postez la locul potrivit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!

Azi am dat prima mea comanda pe quelle, nu ca ma dau in vant dupa ei dar au o macara care si-o doreste fiimiu de mult, acum sa vedem in cat timp o primesc , sper sa fie pana la craciun ca altfel refuz coletul .



Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

neata!

magarie curata cu lr.ro, nu stiu de ce ne ia mereu lumea de prosti pe noi, chiar acum cateva zile am vazut la marks&spencer in bucuresti o fusta pe care scria part of a 2 piece set, dar partea nr 2 nu exista, si pretul muuuult mai mare decat pe site-ul lor din anglia.

nu stie nimeni daca se poate comanda de la minunatele magazine din america? am vazut ca atunci cand au reduceri e un adevarat chilipir la ei. sau la cele din UK?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ChrisDun

'Neata !


Ah, v-am spus ca s-a angajat fina mea, si, la noul job a dat peste o gasca de redoutiste ?! Numai ca habar n-aveau de existenta lr.ro... deci se pare ca nu ne citesc...
Christina


Interesant si nu se unesc pentru demersuri cu noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinam

neata!

Azi am dat prima mea comanda pe quelle, nu ca ma dau in vant dupa ei dar au o macara care si-o doreste fiimiu de mult, acum sa vedem in cat timp o primesc , sper sa fie pana la craciun ca altfel refuz coletul .

Si eu la fel. Vreau niste overall termo pt Mara, si casa Gowi, si girafa Fisher Price. Si am dat azi o comanda cam babana. I-am sunat acum cateva zile sa-i intreb daca le livreaza pana pe 15 dec si tipa de-acolo mi-a zis ca livreaza in circa 30 de zile, poate mai putin, poate mai mult. Intrucat i-am zis ca nu ar fi tocmai potrivit sa primesc niste produse specifice pentru iarna in primavara, mi-a zis ca pot suna la ei cu cateva zile inainte de expirarea celor 30 de zile si sa anulez comanda daca nu o mai vreau. Scuze de off topic, dar despre Lr.fr nu mai am nimic de spus. A, ba da, mi-au golit cosurile de pe ambele conturi si s-au deblocat. Am simulat aseara o comanda pana la plata si a fost ok. Nu stiu daca ar fi inregistrat-o.


Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)
"Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu in mijlocul drumului".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Citat:
citat din mesajul lui anne16

Citat:
citat din mesajul lui ChrisDun

'Neata !


Ah, v-am spus ca s-a angajat fina mea, si, la noul job a dat peste o gasca de redoutiste ?! Numai ca habar n-aveau de existenta lr.ro... deci se pare ca nu ne citesc...



Interesant si nu se unesc pentru demersuri cu noi?


Of course


In alta ordine de idei, am gasit niste www.laredoute.fr/achat-femme--gilet-nouveautes.aspx?categoryid=32984545" target="_blank">jachete atat de faine pe lr, ca imi vine sa le iau pe toate ... cred ca mai bine ramanea titlul subiectului cu "reduto-masochiste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

referotor la blugii lipsa din colet, uitati raspunsul a la Sabine:" apologize for this missing jean. As we do not ship anymore in your country, thank you to indicate if you want a refun by check or by bank transfer to your bank account. In this last case, I need the name of your bank, the address of your bank agency, the name and firstname of the holder of the bank account, the IBAN n°, SWIFT and BIC code."

cel mai bine e sa-i trimit contul. nu? dar cum aflu codul swift si bic?


Eliza, Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)
_
"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput