Redoutistele fidele La Redoute France(148)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Citat:
citat din mesajul lui geliza


cel mai bine e sa-i trimit contul. nu? dar cum aflu codul swift si bic?

codul SWIFT e totuna cu codul BIC, si il afli de la banca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Vezi ca trebuie sa fie scris pe extrasul pe care il primesti

De exemplu: la B.Transilvania este in dreapta sus si scrie BTRLRO...; la BRD este in stanga sus si scrie BRDE.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

va multumesc pentru raspunsurile rapide Christina, si Anne



Eliza, Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)
_
"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

Pentru produsul lipsa, eu n-as accepta refund, si nici explicatia lor ca "we do not ship to your country".
As cere sa-mi trimita produsul lipsa, care este deja achitat.

Eu asa am facut la unul dintre coletele anterioare, din care mi-a lipsit o bluza si geanta cadou, le-am scris ca nu vreau refund, vreau produsul lipsa. Si mi-au trimis pe banii lor si bluza si geanta .

Acu', nu stiu daca ai avea succes in conditiile date, dar zic ca poti incerca sa ceri asta, pe un ton ferm, dar politicos. Ca nu e vorba de comanda noua, ci de o greseala care le apartine. Daca nu vor, ceri refund. De-asta spun ca tonul face muzica.
Parerea mea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Eu m-as duce cu mailul la banca si as cere refuz la plata pt suma aia. Adica imi recuperez banii in intregime, inapoi pe card, banca noastra isi ia comisionul de LR pt "efort" si Mastercard ii penalizeaza si aduna puncte negative in cazul asta.

Eu am facut chargeback si la ING si la BRD in vara cu Revolutia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

Eu m-as duce cu mailul la banca si as cere refuz la plata pt suma aia. ...Eu am facut chargeback si la ING si la BRD in vara cu Revolutia.


...cu card ING am platit si eu...cred ca asa voi face, mersi Clau

Eliza, Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)
_
"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Du-te cu toata corespondenta cu LR si mai ales cu mailul in care recunosc ca e vina lor si ca ti-au propus returnarea banilor.... si cu printscreenuri de pe site ca Romania e inca in lista tarilor de livrare si totusi ei refuza sa-ti trimita produsul. Vei avea castig de cauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hakimela spune:

[/quote]
Doamnelor, este cineva dintre domniile voastre care comanda masiv pe LR si primea coletele la OP 74 ? Just very curious

Christina
[/quote]
Eu primesc la OP 74. De ce intrebi? Si da, comandam masiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Site de incaltaminte din UK, cu livrarea in Ro (sau cel putin asa apare pe site, n-am comandat inca):
http://www.shoe-shop.com/icat/_sale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Nu reusesc nicicum sa postez mesajul… imi apare ditai postarea, dar fara continut … la "Vizualizare" iese bine... mai fac o incercare:

Citat:
citat din mesajul lui Hakimela

Citat:

Doamnelor, este cineva dintre domniile voastre care comanda masiv pe LR si primea coletele la OP 74 ? Just very curious



Eu primesc la OP 74. De ce intrebi? Si da, comandam masiv.

Hakimela Ma conversam zilele trecute cu una dintre tantile de la ghiseu, si mi-a zis ca este o doamna care comanda mult, si era si dumneaei foarte nemultumita ca a aparut lr.ro... eram curioasa daca doamna in cauza ne citeste

Citat:
citat din mesajul lui claujro

Eu m-as duce cu mailul la banca si as cere refuz la plata pt suma aia. Adica imi recuperez banii in intregime, inapoi pe card, banca noastra isi ia comisionul de LR pt "efort" si Mastercard ii penalizeaza si aduna puncte negative in cazul asta.

Eu am facut chargeback si la ING si la BRD in vara cu Revolutia.

Clau, si ING-ul ti-a acceptat refuzul la plata ? ... ca am intrebat si eu (just in case) si mi-au spus ca nu accepta refuzuri pe LR ... poate persoana cu care am vorbit nu era chiar in tema...

geliza, BIC-ul ING-ului este INGBROBU


Mergi la inceput