Redoutistele fidele La Redoute France(148)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

Citat:
citat din mesajul lui anne16

Bine, bine, dar eu de unde sa stiu cu au introdus aia de la banca adresa mea

Suni la banca, la carduri. Eu asa am facut, si mi-a dictat tipa fiecare punct, virgula, spatiu, ca sa coincida. Nu au toti nebunia asta, ci in special englezii.


Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorenza

Citat:
citat din mesajul lui april16

intrebare:

din ce data sunt cele mai recente comenzi primite?

Nu de alta da in contextul actual am emotii pt comanda din 4 noiembrie care cred ca vine punga...da inca n-am aviz si habar n-am daca sunt in grafic sau nu. De comanda din 11 ce sa mai zic...inca nu mi-au tras banii pe ea; decat sa-i ia si sa n-o trimita mai bine sa nu-i traga deloc

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Eu zic ca frantuzii,occidentalii in general,sunt mai moderati cu shoppingul acum si nu cred ca mai iau cu asalt magazinele chiar daca sunt ttba.Asadar,eu cred ca o sa mai inchida ochii cateva zile si o sa trimita toate comenzile lereiste.fr.Ce optimista sunt azi.


Si eu cred ca o sa le trimita
Tot din acelasi motiv: criza financiara
Daca noi nu spuneam pe aici ca mai putem comanda....nu ne sistau comenzile si ne mai lasau. Nu vedeti ce repede vin comenzile? Nu prea mai au .

Multumesc pentru informatiile card-banca, am sa sun sa aflu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

pai Anne, si tot din motiv de criza- ce crezi ca nu pot sa ia banii pe niste comenzi si sa nu le trimita?

s-a mai intamplat si altadata, de! doar stim cu cine avem de-a face si cand vorbim de .fr !

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Da , dar nu cred ca isi permit inca un scandal.
Crezi ca anul trecut nu au facut un studiu de piata si au vazut cati bani au pierdut? De ce crezi ca au reluat livrarile catre RO?

Stai sa-i vezi ce o sa se zgarie pe ochi cand o sa vada cati bani pierd acum cu franciza si in ianuarie o sa bage pretextul cu UE, cu dreptul consumatorului european si ne dau iar drumul la cumparari.
Franciza nu o sa fie in stare sa-si indeplineasca targhetul promis.
Hai sa nu zic ianuarie, dar in maxim sase luni se v-a intampla.

Oricum criza financiara este "cireasa de pe tort".
Frantuzoaicele stim toate ca sunt foarte zgarcite(iar acum cu criza au spus stop), noi suntem mult mai cheltuitoare.

Trebuie sa gasim alt site care lucruri si reduceri si sa incepem sa-i bombardam pe aceea cu mail-uri sa ne bage si pe noi Ro pe lista lor, eventual sa le spunem ca suntem foste cliente LR.fr si domni si-au deschis franciza si ne-au pierdut de cliente
Ce ziceti incercam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miluna

Sunt si eu o clienta fidela lr.fr si mai am niste pachete comandate luna asta. Sper sa vina, nu am stiut de lr.ro si de fatul ca nu mai livreaza in ro.

Vreau sa va recomand un site nemtesc de lucrusoare pt. copii, au versiune si in engleza si livreaza in romania. Eu comand frecvent de la ei, pachetele ajung in 7-10 zile, prin curierat. Toate lucrurile sunt de o calitate exceptionala, sunt foarte incintata de ei.

http://www.jako-o.com/home/en/home.mb1?


b_f020_id=htS10VijyK_WsHHQQ6&lang=en&fag=eu&set=home&mb_v301_ch=6dd7f



multumim. Mie mi se pare cam scumput.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, incercam treaba cu site-urile, insa acestea trebuie sa indeplineasca niste conditii:

1. sa fie din UE sa nu platim taxe vamale
2. sa livreze international in alte tari, mai putin la noi
3. sa aiba preturi rezonabile, ca am gasit unele care au preturi din trei cifre in euro la articolele cele mai ieftine, ca in rest aveau si din 4 !

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Ce ai spus este corect
Eu am o perioada agitata la serviciu, de "criza " a inceput sa se faca 'simtita' si la noi in RO , si mai am si cu copiii cu temele alte probleme, asa ca trebuie sa am nervi de otel Asa ca din pacate nu prea am timp sa ma uit dupa site-uri

Oricum sunt ("printre picaturi") alaturi de voi si comentez si eu pe unde trebuie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

esentedelux nu are parfumurile pe stoc, cheapsmells nu accepta cardurile, din State nu comand din cauza de vama...ce ne ramane pt cosmetice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dierna3 spune:

ChrisDun, ai PM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Astept si eu comenzi din 4 si din 10...Cele din 4 luna trecuta au ajuns in 16 in Tm...Eu am trecut azi pe la posta si inca nu au ajuns...s-a intors si tanti care era mai de treaba din concediu asa ca am speranta ca o sa le primesc daca redutii isi fac treaba.

Si eu cred ca o sa reia livrarile in ro...le-au reluat ei dupa nebunia de asta vara! Daca sunt seriosi poate vor avea de castigat!


Mergi la inceput