Redoutistele fidele La Redoute France(148)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ama1357 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilina

hop tzop si eu ca musca'n lapte

am o MAAARE curiozitate si anume: A COMANDAT CINEVA DE PE Camille de Tape à l'oeil ??? ADICA DE PE www.t-a-o.com ??? eu am simulat o comanda si imi accepta Romania au preturi exact ca pe lr.fr doar costurile de transport+ambalare sunt mai mari (cam 18 euro)dar sunt hainute NUMAI pt.copii

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul


MIE MI SE PAR CEVA MAI SCUMPE... scuzati nu vroiam sa urlu ... mai degraba ceva de tipul lr.it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Fetelor, am si eu o fixatie : am vazut in vara la Salonic o lustra pentru camera copilului, in forma de balon cu aer cald... nu reusesc sa mai gasesc nicaieri asa ceva... poate ma indrumati voi daca ati mai gasit... ? Era ceva in genul asta: www.mookiegifts.com/aumohotairba.html" target="_blank">hot air balloon, numai ca avea bec

Citat:
citat din mesajul lui Miluna

Vreau sa va recomand un site nemtesc de lucrusoare pt. copii, au versiune si in engleza si livreaza in romania. Eu comand frecvent de la ei, pachetele ajung in 7-10 zile, prin curierat. Toate lucrurile sunt de o calitate exceptionala, sunt foarte incintata de ei.

http://www.jako-o.com/home/en/home.mb1?mb_f020_id=htS10VijyK_WsHHQQ6&lang=en&fag=eu&set=home&mb_v301_ch=6dd7f

Miluna, merci pentru recomandare ! Mie, personal, mi se par foooarte scumpi nemtii ... daar am vazut ca au o sectiune speciala cu produse HABA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Intr-adevar hainele din Germania sunt mai scumpe dar nu se compara la calitate, sunt mult mai bune
Pentru copii mei nu mai merg marimile care le au pe site

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

intrebare:

din ce data sunt cele mai recente comenzi primite?

Nu de alta da in contextul actual am emotii pt comanda din 4 noiembrie care cred ca vine punga...da inca n-am aviz si habar n-am daca sunt in grafic sau nu. De comanda din 11 ce sa mai zic...inca nu mi-au tras banii pe ea; decat sa-i ia si sa n-o trimita mai bine sa nu-i traga deloc

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Citat:
citat din mesajul lui april16

intrebare:

din ce data sunt cele mai recente comenzi primite?

Nu de alta da in contextul actual am emotii pt comanda din 4 noiembrie care cred ca vine punga...da inca n-am aviz si habar n-am daca sunt in grafic sau nu. De comanda din 11 ce sa mai zic...inca nu mi-au tras banii pe ea; decat sa-i ia si sa n-o trimita mai bine sa nu-i traga deloc

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Eu zic ca frantuzii,occidentalii in general,sunt mai moderati cu shoppingul acum si nu cred ca mai iau cu asalt magazinele chiar daca sunt ttba.Asadar,eu cred ca o sa mai inchida ochii cateva zile si o sa trimita toate comenzile lereiste.fr.Ce optimista sunt azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vl-ad spune:

salutare , salutare!

dimineata tocmai am dat o comanda pentru o prietena.sper din toata inima sa vina pentru ca este in ea o jucarie pe care puiuta ei o doreste foarte , foarte tare .mi-a spus ca de cand a vazut-o si noaptea viseaza acea jucarie
aceasta este jucaria:
http://www.laredoute.fr/vente-marchande-berchet.aspx?productid=324155112&documentid=419508&single=false&categoryid=49061795


------------------------

ADINA SI VLAD (17-11-2004)

VLAD
POZE CU PUIUTUL MEU
www.dropshots.com/vl-ad" target="_blank">filmulete Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Citat:
citat din mesajul lui vl-ad

salutare , salutare!

dimineata tocmai am dat o comanda pentru o prietena.sper din toata inima sa vina pentru ca este in ea o jucarie pe care puiuta ei o doreste foarte , foarte tare .mi-a spus ca de cand a vazut-o si noaptea viseaza acea jucarie
aceasta este jucaria:
http://www.laredoute.fr/vente-marchande-berchet.aspx?productid=324155112&documentid=419508&single=false&categoryid=49061795


------------------------

ADINA SI VLAD (17-11-2004)

VLAD
POZE CU PUIUTUL MEU
www.dropshots.com/vl-ad" target="_blank">filmulete Vlad



Chiar ca e misto!Tinem pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

April, eu mai astept comanda din 05.11. Daca ar fi sa ma iau dupa faptul ca le expediaza par avion, am socotit ca taman azi ar trebui s-o urce in avion. Sper s-o si faca... mai stau si cu frica-n san ca vine punga (am geanta aceea Laura Clement pe care v-ati luat-o voi, o bluza cu gluga pentru pitika, si cadou sacul fourre-tout).

In alta ordine de idei, pentru 30 de lei (cam atat am inteles ca sunt comisioanele pentru incasarea unui cec la BRD) m-as risca sa mai dau azi o comanda (ce rau imi pare ca n-am insistat pe langa sotz s-o dau ieri :( ), ca au mai redus niste lucrusoare pe care le vroiam pentru fiica-mea.


In alta ordine de idei, care dintre voi a postat saptamana trecuta datele referitoare la amenzile luate de PPR? Le mai aveti la indemana sa le mai postati o data, sau sa mi le trimiteti mesaj privat ? Merci !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

Fetele, v-am trimis un mail pe Redoutistele.
Atat mi-a venit ideea pe moment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miluna

Sunt si eu o clienta fidela lr.fr si mai am niste pachete comandate luna asta. Sper sa vina, nu am stiut de lr.ro si de fatul ca nu mai livreaza in ro.

Vreau sa va recomand un site nemtesc de lucrusoare pt. copii, au versiune si in engleza si livreaza in romania. Eu comand frecvent de la ei, pachetele ajung in 7-10 zile, prin curierat. Toate lucrurile sunt de o calitate exceptionala, sunt foarte incintata de ei.

http://www.jako-o.com/home/en/home.mb1?mb_f020_id=htS10VijyK_WsHHQQ6#9001;=en&fag=eu&set=home&mb_v301_ch=6dd7f


Scump, doamna, scump... dincolo era mai 'eftin...

Din experienta mea de aproape 2 ani de redut...calitatea hainelor nu e cine stie ce, cel putin la copii...imprimeuri cam ciudate (monstri, tot felul de desene abstracte), materiale FOARTE subtiri, imprimeuri care nu rezista decat la cateva spalari (din acelea lucioase, aplicate), se deformeaza/ decoloreaza dupa cateva spalari. Pt mine nu am gasit mai nimic deosebit, la incaltaminte/ accesorii mi-am luat cateva tepe: curea din piele care era PVC si putzea ingrozitor, botine din sintetic la care s-a stricat fermoarul in prima saptamana... Totusi, atrasa de preturile mici, am continuat sa comand. Acum daca stau sa ma gandesc, mai bine platesc mai mult, dar iau calitate. Sincer... t-a-o mi se par super. Inca n-am comandat, pe criza asta, am interdictie , mai ales ca am cheltuit ceva banuti cu THOMAS, parfumuri si cosmetice.

In vara am comandat la www.promod.fr/tops-des-looks/diaporama/9-Automne---Hiver-2008.html" target="_blank">promod, ca aveau si ei reduceri masive - am mai spus intr-un topic - croiala super, modele deosebite, calitate ireprosabila (matasea era chiar matase, nu poliester ieftin!). Cam mult m-a dus transportul (vreo 23 euro), dar a meritat!

Pt copii o sa incerc t-a-o, iar pt mine, daca mai gasesc ceva dragut si accesibil - promod.

Cam asta vroiam sa zic.

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput