Redoutistele fidele La Redoute France(148)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gama spune:

de curiozitate ,m-am uitat pe .ro la o geaca barbateasca, am murit de ras, mai da` in Ro unde avem multi softisti buni.........nu l-au nimerit !!!In casutza unde alegi masura gecii scrie in dreptul marimii si termenul cand vor avea produsul, adica apare:
58.60-3luni;54-o luna/56(exact asa!)
mai , m-am prins greu despre ce e vb.E vb. despre trench-ul militar active wear care era 69,9E la fr.(nu pun link-uri cu .ro,din principiu!!) S-au epuizat primele comenzi pe ro ca zice ca dadea premii surpriza????!!!!Ma gandeam sa facem o colecta de pe la toate cu "premii surpriza" si sa i le dam d-lui sa-l ajutam cu marketingu!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Citat:
citat din mesajul lui camelia_daniela

Da' de ce ziceti ca refuzul la plata se face numai la 45 zile??? Eu am facut si la 10 zile in urma blocarii unei sume pe fragrancex.com (aveam banii blocati si comanda anulata de ei, adica o neconcordanta la billing address si refuzau sa o livreze)
Poate nu e acelasi lucru totusi ...


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.


Scuze!M-am exprimat gresit,pana in 45 de zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

Citat:
citat din mesajul lui camelia_daniela

Da' de ce ziceti ca refuzul la plata se face numai la 45 zile??? Eu am facut si la 10 zile in urma blocarii unei sume pe fragrancex.com (aveam banii blocati si comanda anulata de ei, adica o neconcordanta la billing address si refuzau sa o livreze)
Poate nu e acelasi lucru totusi ...

De fapt tu nu ai facut refuz la plata, ci cerere de deblocare a banilor, deoarece comerciantul iti anulase deja comanda. Am patit-o si eu cu un site din UK, astia din UK vor neaparat ca adresa posesorului cardului pe care o dai in momentul comenzii sa coincida chiar si la virgule sau spatiile libere cu adresa din baza de date a bancii. E un pic aiurea, dar asa fct ei.



Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Bine, bine, dar eu de unde sa stiu cu au introdus aia de la banca adresa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

referitor la blocarea platilor, daca la comanda din 26.10 nu mi-au trimis o pereche de blugi de 31.43 euro, dar in loc mi-au trimis o bluzita de panza de ado cred, mar 136, care nu face mai mult de 5-10 euro, pot sa contactez banca sa le fac refuz la plata?

ca le-am dat mail pe LR.fr de 2 zile si n-am niciun raspuns

Eliza, Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)
_
"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, de pe extrasul de cont poti vedea cum e introdusa adresa ta la banca.



Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

hop tzop si eu ca musca'n lapte

am o MAAARE curiozitate si anume: A COMANDAT CINEVA DE PE Camille de Tape à l'oeil ??? ADICA DE PE www.t-a-o.com ??? eu am simulat o comanda si imi accepta Romania au preturi exact ca pe lr.fr doar costurile de transport+ambalare sunt mai mari (cam 18 euro)dar sunt hainute NUMAI pt.copii

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miluna spune:

Sunt si eu o clienta fidela lr.fr si mai am niste pachete comandate luna asta. Sper sa vina, nu am stiut de lr.ro si de fatul ca nu mai livreaza in ro.

Vreau sa va recomand un site nemtesc de lucrusoare pt. copii, au versiune si in engleza si livreaza in romania. Eu comand frecvent de la ei, pachetele ajung in 7-10 zile, prin curierat. Toate lucrurile sunt de o calitate exceptionala, sunt foarte incintata de ei.

http://www.jako-o.com/home/en/home.mb1?mb_f020_id=htS10VijyK_WsHHQQ6&lang=en&fag=eu&set=home&mb_v301_ch=6dd7f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui diotima

Citat:
citat din mesajul lui camelia_daniela

Da' de ce ziceti ca refuzul la plata se face numai la 45 zile??? Eu am facut si la 10 zile in urma blocarii unei sume pe fragrancex.com (aveam banii blocati si comanda anulata de ei, adica o neconcordanta la billing address si refuzau sa o livreze)
Poate nu e acelasi lucru totusi ...

De fapt tu nu ai facut refuz la plata, ci cerere de deblocare a banilor, deoarece comerciantul iti anulase deja comanda. Am patit-o si eu cu un site din UK, astia din UK vor neaparat ca adresa posesorului cardului pe care o dai in momentul comenzii sa coincida chiar si la virgule sau spatiile libere cu adresa din baza de date a bancii. E un pic aiurea, dar asa fct ei.



Yannis


Da, asa e, doar ca asa i-a zis astia de la BCR "aviz de refuz la plata"...
Oricum, ma enerveaza treburile astea cu "billing address"-ul!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Citat:
citat din mesajul lui geliza

referitor la blocarea platilor, daca la comanda din 26.10 nu mi-au trimis o pereche de blugi de 31.43 euro, dar in loc mi-au trimis o bluzita de panza de ado cred, mar 136, care nu face mai mult de 5-10 euro, pot sa contactez banca sa le fac refuz la plata?

ca le-am dat mail pe LR.fr de 2 zile si n-am niciun raspuns

Eliza, Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)
_
"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Nu!Asta-i alta mancare de peste.Trebuie sa reglezi cu lr-ul.da' cam greu.

Mergi la inceput