Redoutistele fidele La Redoute France(148)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Am primit raspuns pt coletul comandat in 11 sept si neprimit pana acum...Dupa multe mail-uri intre mine si LR.fr am primit raspunsul asta "A présent, vous devez commander auprès de notre filiale on www.laredoute.ro Aussi pour ce colis égaré, nous allons effectuer une enquête mais je ne peux que vous le rembourser soit par chèque ou par virement bancaire. Pour le dernier car, merci de transmettre le nom de votre banque, l'adresse de votre agence de banque, le nom et prénom du titulaire du compte, l'IBAN N° and SWIFT/BIC code."

Sa le trimit IBAN-ul si agentia sau cum se procedeaza? Si sa inteleg ca de acum chiar nu mai pot comanda de la ei??

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Neatza !
Am intrat sa va pun link la un site cu www.shopmania.ro/magazin~online-jucarii.html" target="_blank">jucarii


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira2 spune:

buna.
a cumparat cineva mobilier mic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Neata !

Citat:
citat din mesajul lui Roxana Claudia

Am primit raspuns pt coletul comandat in 11 sept si neprimit pana acum...Dupa multe mail-uri intre mine si LR.fr am primit raspunsul asta "A présent, vous devez commander auprès de notre filiale on www.laredoute.ro Aussi pour ce colis égaré, nous allons effectuer une enquête mais je ne peux que vous le rembourser soit par chèque ou par virement bancaire. Pour le dernier car, merci de transmettre le nom de votre banque, l'adresse de votre agence de banque, le nom et prénom du titulaire du compte, l'IBAN N° and SWIFT/BIC code."

Sa le trimit IBAN-ul si agentia sau cum se procedeaza? Si sa inteleg ca de acum chiar nu mai pot comanda de la ei??


Roxana Claudia, frantuzoaica ti-a raspuns ca va face o ancheta in legatura cu coletul tau pierdut, insa ti-l va rambursa cu cec (nici vorba sa ti-l mai trimita) sau cu virament bancar. In caz ca doresti cu virament (DE PREFERAT ASA!), trebuie sa ii dai coordonatele tale bancare:
Nume complet banca + sucursala
Codul BIC/SWIFT al bancii
Nume si prenume titular cont (eu as trece si adresa!)
IBAN

Scuze ca ma bag, dar ai putea sa incluzi in raspunsul tau si o referire la faptul ca lr.ro nu ofera nici jumatate din produsele existente pe site-ul .fr ,... si as mai baga ceva cu reglementarile europene

Fetelor, ati vazut mesajul Pomicultorului?
Citat:
citat din mesajul lui pomicultoru

si eu am incercat sa cumpar de pe cheapsmells.com, dar mi-a dat eroare la card. banii in cont tot i-a blocat pe comanda si cand am vorbit cu ei pe mail au zis sa contactez banca ca nu i-au blocat ei sa mai incerc o data sa cumpar. (anterior blocasem cardul la ei cu trei incercari nereusite)


Citat:
citat din mesajul lui Graviduta

Si totusi Ro nu apare in lista lor de filiale.


Daaa, am observat si eu de dimineata... Daca as fi in locul lr.fr mi-ar fi si rusine sa pun link la site-ul romanesc. Brrr !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Nu cred ca tipele de la lr.fr cu care ne conversam,s-ar simti atinse de ce ne supara pe noi si in al doilea rand n-au nicio putere.Rolul lor e altul.In alta parte trebuie sa ne canalizam eforturile.E posibil ca viitoarele mesaje sa fie redirijate catre lr.ro.
In cazul viramentului bancar ,avantajul fata de cec,e ca este rapid,dar tot sunt oprite comisioanele interbancare.La o suma mica,ramai cu nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui pomicultoru

si eu am incercat sa cumpar de pe cheapsmells.com, dar mi-a dat eroare la card. banii in cont tot i-a blocat pe comanda si cand am vorbit cu ei pe mail au zis sa contactez banca ca nu i-au blocat ei sa mai incerc o data sa cumpar. (anterior blocasem cardul la ei cu trei incercari nereusite)


deci banii blocati si comanda nevenita...super ! asa o fi si la mine? ca am incrcat si 2 carduri aseara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorenza

Nu cred ca tipele de la lr.fr cu care ne conversam,s-ar simti atinse de ce ne supara pe noi si in al doilea rand n-au nicio putere.Rolul lor e altul.In alta parte trebuie sa ne canalizam eforturile.E posibil ca viitoarele mesaje sa fie redirijate catre lr.ro.
In cazul viramentului bancar ,avantajul fata de cec,e ca este rapid,dar tot sunt oprite comisioanele interbancare.La o suma mica,ramai cu nimic.

Lorenza, ai dreptate. Dar eu o sa le scriu totusi lui sandrine & Co. (apropo, mailul lui Julie Areski este doar nume@lr...)... sa vad ce parere au

In legatura cu viramentul bancar, Roxana, intreaba la banca ta cum sa ii instructezi pe LR sa iti faca viramentul, ca sa fie cu comisioane cat mai mici... sau cere-le redutilor sa iti trimita "suma intreaga, fara comisioane pentru tine"... acum nu mai poti face refuz la plata, nu ? @Edit: cred ca se putea face la maxim o luna de la decontarea platii...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Refuzul de plata se poate face la 45 de zile de la comanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gama spune:

salut pe toata lumea buna
Am facut ieri comanda la fr., poate sunt un pic masochista si-mi place sa pierd ca si anul trecut cand am incasat din cecuri.......
Cert e ca este deja in curs de preparare comanda, pai nu puteam sa nu am lenjerie cu bule,nu????Pe care, apropo ,azi au scumpit-o pe TTBA!!!
Spunea cineva ca nu-i intereseaza demersurile noastre(voastre), pai cred si eu ca acum in plina criza econom-fin.cand disponibilizeaza sute din angajati si cand i-au fixat lui "nenea comerciatu`" target de 2 mil......Nu stie ce-l asteapta pesemne, pai mai bine merg la Next si cumpar pantaloni cupilului decat de pe punct ro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Da' de ce ziceti ca refuzul la plata se face numai la 45 zile??? Eu am facut si la 10 zile in urma blocarii unei sume pe fragrancex.com (aveam banii blocati si comanda anulata de ei, adica o neconcordanta la billing address si refuzau sa o livreze)
Poate nu e acelasi lucru totusi ...


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput