Redoutistele fidele La Redoute France(148)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

Fetelor, ce facem in ianuarie la solduri?

O sa fim super-masochiste, si o sa in fata ecranului ... asa cum facem si acum, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Heloouuuu....
Se mai risca cineva cu o comanda zilele astea?
Tare ma manaca degetele sa dau o comanda in seara asta. Oare o mai primesc??? a mai dat cineva vreo comanda azi?

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Am uitat de adresa de mail pentru cele care vor plata alocatiei in contul bancar... va mai trebuie ? : alocatii@ddfssbuc.org
Actele scanate care trebuiesc atasate sunt:
- cartile de identitate ale parintilor,
- certificatul de nastere al copilului,
- extrasul de cont la zi, stampilat de banca.

Am mai gasit si alta adresa de e-mail: dmssf_buc@ddfssbuc.org

Plata alocatiei in cont se face incepand cu luna urmatoare celei in care a fost depusa cererea: eu am facut cererea in aprilie, am primit in luna mai tot cu Posta Romana alocatia pentru luna aprilie, si de-abia in iunie mi-au intrat banii direct in cont.

Gabitaco, eu ma bag sa mai dau azi sau maine o comanda, pentru ca vreau musai Casuta piticilor (am primit-o saptamana asta, era cadou pentru un baietel, si acum o vreau si pentru fiica-mea - desi, dupa parerea mea nu prea e buna pentru copii mici, pentru ca are multe accesorii foarte mici).

Week-end placut !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

chris, intreaba-i pe mail, totusi daca mai trimit colete in ro pt ca apoi sunt nervii tai la mijloc sa-ti recuperezi banii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Chris, pai normal ca tu poti sa te faci ca ploua si sa dai comanda, insa tot la fel de bine ei pot sa n-o trimita. Eu cam regret ca am comandat pe 11 ca mi-e ca ma trezesc ca ma ciorovai cu ei.

A, eu sunt la OP74, chiar azi am facut o vizita sa intreb de "scisorica" mea din 4 , care insa n-a venit. Comand masiv da de LR.ro am aflat de mult(of!)

Sunt multe tipe care comanda pe LR.fr nu citesc pe DC, te asigur,ca eu am intrebat intr-o zi pe cineva care ridicase colet din ce data era data comanda si s-a uitat la mine ca la o nebuna. Deci clar nu era din gaska . Foarte posibil ca habar sa n-aiba nici de lr.ro.


La iarna o sa comand pe adresa nasi-mii, doar ca sta in Olanda si aia n-au Atlassib, ma gandesc cum sa mi-o returneze. In nici un caz nu mai bag atataea comenzi cum bagam ca n-o sa o pun sa faca pe curierul asa des. Asta ma enereaza cel mai tare, sincer, ca tre sa imi pun cunostintele la treaba ca sunt redutii batuti in cap.

Hai ca mi-am zis ofu' si azi!

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

care e casuta piticilor,please?

ca n-am stare...si ma mananca undeva sa mai dau o comanda...

am si un bon d'achat de 9 euro.

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Da si eu pot comanda in Franta la Relais Colis si le ia prietena mea care sta in Spania dar am aceeasi problema: cum le iau de acolo ca nu au Atlassib in apropiere si DHL-ul are niste preturi enorme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hakimela spune:

April, din Olanda poti primi pachet cu Eurolines. Nu mai stiu cat costa, dar de obicei se rezolva cu 5-10 euro la soferul de autocar. Mai astept si eu doua comenzi, din 4 si din 5. Ne dam intalnire la OP 74?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jasmine

care e casuta piticilor,please?

ca n-am stare...si ma mananca undeva sa mai dau o comanda...

am si un bon d'achat de 9 euro.

16 +

Jas, uite aici www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=4853660&SizeCode=99999&Quantity=1&PersText=&ItemId=14&Mode=Update&Single=true&ksource=-1" target="_blank">Atelier de joaillerie des 7 nains... eu l-am primit deja: accesoriile sunt foarte micute (dar frumoase, finute), iar fata mea, cand a vazut casuta si a mai aflat ca o dam cadou s-a pus pe jelit de mama focului. Asa ca i-am promis-o pentru Craciun Acum nu stiu daca o sa i-o dau cu tot cu accesorii, pentru ca sunt foarte mici si mi-e teama ca le inghite... Atentie insa ca nu are si pitici inclusi (scrie si in descriere)

Clau, tu ai facut refuz la plata pentru o singura tranzactie sau pentru mai multe ? Tranzactiile erau facute de pe un sigur cont de LR ? ... tin minte ca ai spus la un moment-dat ca ti-au blocat un cont LR pentru ca ai facut refuz...

April, ar fi tare haios sa ne intalnim chiar la OP Imi inchipui ce oki ar face lucratoarele (care ne stiu ca pe niste cai breji, nu?) Eu astept comanda din 5, si m-as infiinta luni seara la OP...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ChrisDun

Am uitat de adresa de mail pentru cele care vor plata alocatiei in contul bancar... va mai trebuie ? : alocatii@ddfssbuc.org
Actele scanate care trebuiesc atasate sunt:
- cartile de identitate ale parintilor,
- certificatul de nastere al copilului,
- extrasul de cont la zi, stampilat de banca.

Am mai gasit si alta adresa de e-mail: dmssf_buc@ddfssbuc.org

Plata alocatiei in cont se face incepand cu luna urmatoare celei in care a fost depusa cererea: eu am facut cererea in aprilie, am primit in luna mai tot cu Posta Romana alocatia pentru luna aprilie, si de-abia in iunie mi-au intrat banii direct in cont.

Gabitaco, eu ma bag sa mai dau azi sau maine o comanda, pentru ca vreau musai Casuta piticilor (am primit-o saptamana asta, era cadou pentru un baietel, si acum o vreau si pentru fiica-mea - desi, dupa parerea mea nu prea e buna pentru copii mici, pentru ca are multe accesorii foarte mici).

Week-end placut !

Christina


Cris super info mi-ai dat, ca ma gandeam cu groaza ca nu voi reusi niciodata sa primesc in card alocatia si ma enervez mereu ca trebuie sa ma duc eu personal la posta sa o iau, nu o dau sotului, asa ca am pierdut mai multe alocatii. O sa caut sa citesc din urma insa daca nu te superi poti sa imi spui daca au "preferinte" de banca sau merge la oricare?


La subiect vreau sa va spun ca we trecut am vrut sa dau o comanda, nu am finalizat mai mult de teama ca avand doar 2-3 produse nu ajunge si nu as stii daca e "de la ei" ca nu au livrat sau de la noi ca s-a furat. N-am gasit nici un cod pt ceva cadou voluminos, mai caut sapt asta.

Mergi la inceput