Nou stil de viata (235)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Tumpi bine ca ti-ai facut pofta ca nu se stie niciodata .

Happy iti urez atunci si eu la multi ani.

Madelaine bine ai revenit.

Claudia felicitari pentru loc la gradi.

Gabriela eugenie as dori si eu daca se poate.

Afara e un frig de nu se poate si ploua asa maruntel si eu numai de gatit nu am chef.Lenesa am mai fost azi si nu imi pare rau.

Lou unde esti?

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Azi e ziua mea, dau de baut la toate fetele frumoase, sampanie de cea mai buna calitate!

Vikule, Tumpi, Gusta, multumesc de urari! Ma faceti sa ma simt asa de special! Parca nu mai este asa de mare scofala ca mai imbatrinesc inca un an, cind ma simt asa speciala :))

Hahahha... si astazi, ca este ziua mea, aveti voie sa mincati orice, nu se pune deloc pe voi!

Si dupa sampanie, haideti la un dans turcesc din buric, ca acolo astea uscate nu au ce sa tremure in ritm de daula... Fiti fericite si bucurati-va de viata, de feminitate!

Sa aveti o zi minunata!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Caro, da, am inceput Postul. Dar azi nu am ajuns la restaurantul nostru luxos, caci am avut niste musafiri, le-am comandat mancare in oras si am profitat si eu si mi-am comandat o portie de Penne Arabiatta. Au fost bune-bune! Acasa in schimb n-am nimic, sa vad daca o conving pe Mara sa mergem la cumparaturi.

Gusta, cu cea mai mare placere; am luat o tona de Eugenii, am impartit la toata lumea pe aici. Jur pe rosu ca pe a mea n-am mancat-o!

Madelline, problema cu dieta aia a Nicoletei Luciu este ca, la fel de repede cum dai kg jos, la fel de repede - daca nu cumva si mai repede - le pui la loc. In plus, devine din ce in ce mai greu sa slabesti. Asa ca varianta cealalta este mai indicata. Parerea mea...

La multi ani Stefan de Dordia, sa cresti mare, sanatos si norocos!

Inteleg ca este si ziua lui Happy, asa ca ii urez si ei numai bine, sa fie fericita si puternica si sanatoasa, si sa slabeasca atat cat vrea ea!


Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Happy in TO iti urez si eu Lamulti ani, sa fii fericita si cand sufli in lumanari sa-ti pui dorinta in gand. Sigur se implineste

La multi ani Aldo (pui de Vikinga)

La multi ani Stefan (pui de Dordia)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gusta


Madelaine bine ai revenit.


Marilena si Mara Augusta



Merci de primire Gusta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Azi e ziua mea, dau de baut la toate fetele frumoase, sampanie de cea mai buna calitate!


Alice


Alice, LA MULTI ANI. Multumim de tratatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielama
[br
Madelline, problema cu dieta aia a Nicoletei Luciu este ca, la fel de repede cum dai kg jos, la fel de repede - daca nu cumva si mai repede - le pui la loc. In plus, devine din ce in ce mai greu sa slabesti. Asa ca varianta cealalta este mai indicata. Parerea mea...



Gabi

There is no taste like the taste of being thin!


Gabi..ai dreptate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Fetelor,

Va pup pe toate si va urez week-end placut. Eu nu mai am net acasa, asa ca in week-end nu pot sa va scriu. Maine ma duc la ziua nepotului meu..asa ca precis ma voi porcai cu ceva dulce, dar luni promit sa fiu cuminte.
Marti va fi ziua puiului meu, asa ca sigur nu tin cura si de miercuri..nu mai calc stramb cu nimic pana sambata cand va fi petrecerea juniorului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna seara, doamne slabute!

Dordia, ii urez La multi ani lui Stefan, sa creasca mare, sanatos si sa aiba parte de tot ce e mai bun!

Alice, La multi ani sanatosi si frumosi! Esti un om tare, tare frumos la suflet, desi ai trecut prin atatea si sa stii ca eu te admir foarte mult! Si meriti tot ce e mai bun!

Vik, La multi ani pentru Aldo pentru maine, ca nu cred ca pot intra. Sa fie sanatos si fericit, si sa-si bucure parintii!

Madelaine, bine ai revenit si spor la slabit!

Roxa, ziceai zilele trecute ca te-a parasit ambitia de cand nu mai esti la cura stricta. Sa stii ca asta e si problema mea. Vad ca la mine nu merge cu jumatati de masura. Daca stiu ca pot manca o chestie, nu stiu sa ma opresc... Si nu-i de acum, cred ca asa is eu. Acum cativa ani (vreo 8) tineam o dieta stricta ovo-lacto-vegetariana, fara nimic prajit si totul foarte sanatos (vroiam sa imi rezolv o problema de sanatate asa - nu s-a rezolvat pana la urma, dar am tinut regimul vreo 2 ani). Ei, puteam sa ies cu prietenii la iarba verde, ei mancau gratar si mie nu-mi trebuia ca stiam ca nu se pupa cu dieta mea. Dar totul simplu, fara sa ma fortez si fara sa am pofte. Cand am renuntat la dieta, in schimb, m-au apucat toate poftele din lume , de ziceai ca mor daca nu mananc dintr-o chestie. Asa si acum. Lunile trecute cand mi-am propus fara dulciuri (dar deloc) a fost ok (am avut o luna fara dulciuri si patiserii). Cand am zis ca pot sa mai mananc putin dintr-una sau din alta, am scapat pe aratura . Dar din pacate sunt prinsa acum cu multe si nu ma pot mobiliza. E drept, nici nu m-am ingrasat (deocamdata!) tot la 57-58 de kg sunt. A, si cu ciocolata, nici o sansa sa-ti ramana doar tie, si eu is dependenta de ea .

Caro, te rog sa ma scoti de pe lista de serife, sunt foarte ocupata si nu stiu daca si cand ma conectez, si nu vreau sa va incurc. Mai ales ca nu ma tin de nici un stil de viata sanatos (ca la mine nu se pune problema sa slabesc, nu imi propun asta).

Tumpi, ce-ai mai facut cu doctorul pentru durerea de picior?

Carmen, felicitari pentru slabit!

Zuzi, eu zic ca daca iti treci aici meniurile e mai usor sa te tii de treaba. No, m-am gasit eu sa dau sfaturi, cand eu nu ma pot mobiliza... Sa nu te superi pe mine...

Tzuni si Sabina, va urez sa va revina ambitia! Si Sabinei ii urez inspiratie pentru concurs.

Ruxandra, vad ca esti pusa pe treaba. Felicitari! Imi plac meniurile tale tare, tare mult! Sper sa ajungi repede la greutatea dorita!

Va las acum, va pup pe toate, inclusiv pe cele pe care nu le-am nominalizat mai sus, dar mai am inca niste treaba.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Puskin, poti sa scoti bicele daca vrei, da' sa stii ca Happy e de vina! A zis ca putem manca orice ca azi e ziua ei, asa ca am bagat si io doua pateuri cu branza!

La multi ani, Happy! De dans din buric n-am cum sa ma apuc, ca nu-mi gasesc buricu'! S-o ascuns in grasimitza!

Vik, sa-ti traiasca Aldo! Ce gatesti bun?

Mik, chiar asa sa ma dezamagesti? Ma lasi fara woodoo...

Io sunt sigura ca Delidana dupa visu cu albinele a castigat o sapca de bani, si-a luat un yacht si acu se plimba pe ocean. Si e clar ca nu-i merge Netu' acolo!


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput