Nou stil de viata (235)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Gabriela hai ma ca trece timpul repede si vine Mara si diseara sa vezi ce povestioara ai sa auzi ca a facut ea la circ.

Tumpi adevar graiesti ca azi e sarbatoare.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Am venit sa declar ca:

- s-au intors copiii de la circ, deci m-am calmat

- dedicatie pentru Tzuni - nu am putut sa te dezamagesc si mi-am luat o eugenie!!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Buna fetelor!

Ma primiti inapoi? Iar m-am ingrasat cat porcul si mi-e teama ca ma vor taia de Craciun...asa ca vreau in listuta.
Deci sunt cat 69,9 kg azi dimineata.
V-am tot citit si de luni m-am hotarat sa incep dieta pe care a tinut-o Nicoleta Luciu, poate pana la sarbatori scap si eu de 5 kg si nu mai risc sa ma taie nimeni de Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

LA MULTI ANI HAPPY!!! La multi ani draga mea Alice! Cele mai frumoase ginduri de la famila de vikingi pentru tine, draga lady! Numai fericire acolo in famila frumoasa cu trei fete una si una!Incepe petrecerea de trei zile cum se cuvine la singele tataresc:)Eu dansez in verde, cum altfel.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
Vik, Happy, haideti fetelor, ziceti ceva de deochi, de slabit, de descantat, ca nu mai rezist cu osanza pe oase! Nu mai am carnitza! Am direct grasime pe oase! Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog
Noi te invitam la party, Happy azi, eu miine, duminica in hamburg, luni cine stie unde:))Am invitat 13 copii cu ai mei vor fi 15! O s afie o nebunie. Suntem in pregatiri.Duminica merg sa vad un musical in hamburg si pe urma cine stie, seara e lunga;)Eu am hotarit sa nu ma mai apropii de cintar vreo luna, pina trec sub 70kg. Cum ajung la 70,2kg ma iau poftele timpite si iar pun un kg, iar il dau jos. E ceva setat aiurea in creier.Ia sa vad daca tine varianta Carolinei.Nu ma luati de pe lista, poate e posibil sa fie in dreptul numelui ceva, ca at cind e careva in vacanta, nu stiu poate inventam vreo treaba pt situatii din astea.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Stefan (Dordia), LA MULTI ANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Vik ai un , sper sa-ti placa sa te uiti in zare dupa cele 66 Kg dorite.

Madelaine - esti in lista. Mult succes, da' poate te mai gandesti ianite sa te apuci de dieta aia tampita si dezechilibrata, zau asa!

Gabi, sa inteleg ca ai inceput postul. Si eu. Da' azi parca mai mult ca niciodata era numai carnaraie la cantina... am mancat salata de rosii cu paine la pranz... ca mai aveau de post numai cartofi prajiti si zeama de la ghiveci, atat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah


Madelaine - esti in lista. Mult succes, da' poate te mai gandesti ianite sa te apuci de dieta aia tampita si dezechilibrata, zau asa!

Caro



Caro, saru'mana.
Legat de dieta...oscilez intre dieta Nicoletei si o dieta echilibrata cu un sandwich dimineata+ gratar cu salata la pranz si iaurt/ fructe seara..., dar parca as vrea si eu o slabire rapida pt ca m-am saturat sa car dupa mine 10 kg pe care nu le-am dat jos nici in 4 ani de cand am nascut.
Sunt obosita si fara vlaga si fara vointa...asa ca probabil o dieta rapida mi-ar ridica moralul.
spre exemplu m-am chinuit sa tin si eu post azi si acum vreo 30 de min manca un coleg jumari in birou..si eu mi-am scapat mana in eleasa ca....am declarat sunt ZEROOOOOOOOOO la capitolul vointa.
Ma gandesc bine in week-end si de luni vad pt ce optez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Caro, target-ul meu este de 60 kg. As vrea -5 pana la sarbatori, dar pana in vara vreau sa ajung la 60.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

M-am trezit cu gandul direct la mamaliga cu branza, asa ca mi-am facut pofta, ca daca nu apoi mi se umflau

Sa inteleg ca azi e ziua lui Alice, atunci ii urez si eu , tot ce-ti doresti,sa te bucuri de fetitele tale si sa ai parte de tot ce-i mai bun pe lume, ca meriti.

Gabi, vezi ca totul a fost ok.

Claudia, ce bine ca ai primit loc la gradi.Chiar azi vb un coleg ca baietelul lui a primit loc la gradi, ma si mir ca asa repede ca nu cauta cred ca de mult, mai ales ca abia s(e)-a mutat in zona gradinitei.

Ma retrag, ca sa ma pregatesc de munca.

VA urez o vinere frumoasa,ce a mai ramas din ea si fara ispite.

We placut va doresc.



"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput