Nou stil de viata (235)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Neata natiune!

Hop si eu la birou dupa un week-end in care mai mult am bolit si mucit si tusit decat am fost pe picioare.
Multumesc fetelor care m-au reprimit cu caldura: Danielag, Puskin, Hcclara, Meph, etc

Happy, am citit povestea ta..Iti admir puterea si sa dea Dumnezeu sa iti fie numai si numai bine de acum inainte.

Meniul de azi: habar nu am ce pot manca, sunt atat de racita si ma doare atat de rau in gat incat nu cred ca pot inghiti altceva in afara lichidelor caldute.
Legat de dieta, am renuntat la visul cu slabirea rapida pentru ca vreau cu adevarat sa imi schimb stilul de viata, dar ma deprima teribil suncile astea pe care le-am adunat pe solduri si burta. Recunosc ca sunt tare dezorientata si nu stiu ce dieta sa aleg...asa ca va rog sugestii!!!
Meph, tu parca ai tinut dupa a doua nastere o dieta cu banane si lactate ,nu? Poti te rog sa mi-o scrii si mie? Cat ai slabit cu ea? Apoi ce ai mancat?Plssssssssssss helpppppppppp!!!

Ma duc sa comand tortul lui Roli pentru maine la gradi si sa dau meniurile pentru petrecerea de sambata. Va mai scriu cand revin din oras.

Pupici la toata gasca si va urez o saptamana minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, doamne frumoase!!

Sa incep cu felicitarile:

1. pentru Carmen, care arata senzational!! Bravo, Carmen! Felicitari! Esti o inspiratie pentru noi toate!
Intrebare: cum ai facut sarmalele de post?

2. pentru Meri, care este si ea senzational de frumoasa!

In weekend am umblat de colo-colo, ne-am inatlnit cu prietenuti, ne-am jucat, eu am gatit si tot asa.

Este din nou luni si zau ca n-am chef de nimic! Dar de nimic!!!

Si tocmai am aflat ca maine plec o fuguta pana la Paris!! Asta ma bucura!

Va doresc o saptamana buna-buna si luminoasa!


Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Caro, am aruncat un oki in lsituta si am vazut ca sunt si la pauzate si la categoria usoara...Pls scoate-ma de la pauzate...ca nu am ce cauta acolo. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Buna,

cu mare parere de rau, va rog s ama puneti din nou pe lista. Am reusit sa ma ingras iar... De data asta daca slabesc, ma jur ca nu ma ingras niciodata.

am 1,60 si 67 kg

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Neata frumoaselor:
Carmen: arati bine. Felicitari si imi plac sfaturile pe care ledai (mi se pare ca ti-ai gasit echilibrul alimentar de care tot povesteam mai demult).
Donna: si eu mananc cu sotul (care e la cura de ingrasare) si de-a lungul timpului am aplicat 2 metode (ambele cu succes): fie gateam chestii diferite pentru fiecare (el m-a ajutat si nicodata nu mi-a oferit din mancarea lui, nu a insistat sa gust nu mi-a luat in ras incercarile de a slabi), fie gatesc acelasi lucru dar impart portiile corespunzator.
Zuzi: vezi ce saritoare sunt fetele? Trebuie sa vrei si tu si e din ce in ce mai usor.
Mie mi-a fost mai usor sa incep un stil alimentar nou cu gandul la faptul ca a mea copila are sansa sa invete un stil alimentar sanatos de mica, ceea ce e foarte important pentru ea.
Ruxi: te admir pentru perseverenta.
Tumpi: ce bine ca poti manca atatea citrice - si mie imi plac dar imi agraveaza distrofia de smalt....
Lou: sa ai o zi frumoasa
Claudia:
Marilena: cand terminati bradul la voi, va astept si la mine ca a mea copila vrea brad dar sa nu se ocupe ea.
Delia: te pup si sa te faci bine de tot cat mai repede
Roxa boxa: ce tot mesteresti tu de cateva zile de esti asa ocupata si secretoasa? Ia spune tu cand ii fac tort lui Nasty ?
Mie imi urmeaza o perioada plina plina (nu stiu nici eu unde mai incape): saptamana asta inca e ok, dar saptamana urmatoare imi pleaca PM-ul cel mai ok in concediu si tre sa ma ocup mai atent de proiectul ei. In plus in 30 plec in delegatie in Viena si tre sa ma pregatesc. Inainte de delegatie in vin ceva potentiali clienti si tre sa ii conving ca suntem meseriasi. SI astea pe langa ce fac eu in mod normal . Daca termin anul asta intr-o singura bucata ma pot declara meseriasa.

Meniul de azi:
un sandvis cu varza, bresola si gouda; 2 grisine cu rozmarin (mortale - o sa le pun la un moment dat si reteta)
stir fry din: whole wheat nodlles, pui, creveti, morcovi, castane de apa si ciuperci cu sos de soia si chinese sherry
pe diseara nu stiu inca dar o sa vad eu
Va pup pe toate si va doresc o zi fantastica si o saptamana la fel,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Buna dimineata

Carmen, arati senzational, bravooooo, Doamne ce mi-ar place sa am ambitia ta. Felicitari

Eu vaca, poarca sau scroafa... cum vreti voi, nu reusesc deloc sa ma mobilizez. De azi iar am inceput a 1001-a dieta - ca in fiecare luni de altfel. De data asta e Monti, nu renunt nici la sport, am facut drumuri destul de lungi cu bicicleta, dar sper sa ma tina si cu mancarea.

Meniul de azi:

1 felie de paine integrala cu gem light
salata cu 2 oua si sunca + lamaie
mancare cu orez si fasole verde, conopida si sos de rosii

undeva printre 1 kiwi, muulta apa si ... ceva cola light , voi lua si spirulina

Tzuni vazut Meri frumusica, ce a crescut, si ce mandra bate ea toba

acu tre sa merg cu prichindelul la dr. , a avut infectie urinara si ne-am tratat cu antibiotic dar azi noapta de la 3 nu a dormit si a plans non stop, acum e in scaunul de masa, culcat, ma gandeam ca poate e obosit si adoarme dar nici vorba - mai scanceste din cand in cand. Ai noapta avea 38,6° i-am dat nurofen in fundulet si a scazut dar nu pare sa se simta mai bine

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata din nou de la mine,

Vad ca toata lumea vrea retete de post. Eu gatesc vegetarian pentru sot, care s-a hotarat brusc ca nu mai papa carne si pana acum am facut asa:

- rosii umplute cu orez si legume
- fasole batuta
- supa crema de conopida si broccoli
- paste cu sos de rosii si ciuperci
- orez cu legume
- ghiveci de legume la cuptor

Si vreau sa mai fac:
- mazare
- mancare de naut
- dovlecei, vinete umplute la cuptor

Spor la treaba.
Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Neatza la amiaza.. Am inceput sa scriu raspunsu de ceva timp si tot imi gasesc si altceva de facut intre timp

Anda si bafta in tot ce intreprinzi. Sper ca-ti mai ramane si timp pt tine si sufletelul tau in program

Cristina bine ai revenit!! Si spor la slabit

Tump te inteleg..
Eu nu´s adepta izolarii si vb numai cu natia ta. Stiu ca poate nu-i frumos sa zic: dar eu am evitat sa ma invart prin cercuri de genu, si mai ales ma enerveaza persoanele care vad numai lucrurile negative la o tara (de ce s-or fi mutat aici nu stiu)
Eu am noroc ca´s singura romanca (si straina de altfel) la noi in firma si ma simt super din punctul asta de vedere

Zuzi se pare ca primu anu asta e pe 8 januarie.. Deci mai acceptabil

Pt cine vrea sa citesca mai multe despre zahar, efecte, solutii www.sukkertrang.dk/&usg=ALkJrhhOrfAahcNmdrm5WKdK-5cR3i34sA" target="_blank">aici.. Site-ul e tradus cu Google :) Nu zic ca tot ce scrie acolo tre sa aceptam fara critica dar o marja de adevar e..

Puskin zic si eu merci de idei
Pot sa te intreb cum va impacati cu faptul ca el a devenit vegetarian? Ma gandesc ca mai tre sa faci si mancare numai pt el, sau numai pt tine.. Sau cand iesiti la restaurant..

la toate fetele. Nu va numesc ca suntem asa multe si mi-e ca uit pe cineva si nu vreau sa se simta nimeni in-afara

Mai vin..

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Louisea, cu placere . El mananca branza, lapte si oua, deci este lacto-ovo-vegetarian. Ma tot gandesc ce sa ii fac de mancare plus ca ii cumpar multa branza, iaurt, ii spun sa manance oua si tot felul de nuci ca sa aiba o alimentatie echilibrata.
Pana acum nu am avut probleme...doar ca e un stress in plus pentru mine: eu la dieta, el vegetarian.

Anda, . Ai grija de tine, nu te stresa prea tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Hai sa va dau si eu retete vegetariene, caci eu asa gatesc mai tot timpul; acum in Post fac felul vegetarian si pentru cine nu mananca de Post mai fac ceva alaturi.

So, ce am gatit week-endul asta:

- supa crema de legume - mananca Mara mea de rupe!
- tocanita de cartofi, dovlecei, ardei capia si ceapa verde - o minunatie!
- rulouri (strudele) cu mere
- cartofi la cuptor cu rozmarin, usturoi copt in coaja si tofu afumat
- salata de sfecla

O sa ma fac:

- fasole batuta
- chiftelute/budinca de legume
- falafel
- hoummus
- mancarica de cartofi cu masline
- mancarica de praz cu masline
- paste de orez cu legume la wok si sos de soia
- orez (pilaf) cu legume
- pachetele de primavara
- mamaliguta cu tocanita de ceapa
- chech cu cacao

Si mai am multe idei, daca vreti, cu placere!


Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput