Nou stil de viata (235)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Carmen, tu ai folosit asa ceva pentru raceala cu rezultate bune? Mie au inceput sa-mi lacrimeze ochii intr-o veselie si am o voce nazala, dar nu ma doare nimic si nici febra n-am... mi s-a recomandat Tylenol pt raceala si gripa dar cum am probleme cu stomacul am ezitat sa-l iau...

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

Am facut si eu ochi si am mancat repede de dimineata ca eram cu foamea in gat. Aseara la party am rontait morcov, castravete si gulie pana m-am umflat si am baut 2 ceaiuri si 2 pahare cu apa plata cu lamaie .

Roxa, ce harnicuta esti. Bravo ca te mergi la sport !

Carmen, nu stiu ce fac azi. Voi merge din nou la sala, nu vreau sub nici o forma sa merg de mai putin de 3 ori/saptamana. Si probabil voi iesi la o plimbarica cu sotul, o cafea in oras...nimic deosebit.

Delia, din pacate nu stiu ce sa zic legat de medicamente. Eu sunt foarte rar bolnava. Ai grija de tine .

Tzuni, aici sunt . Nu ma dezamagi, da? Petrecere frumoasa cu Maria la party, astept poze.

Zuzi, zi repede ce ai mancat ieri .

Sabina,.

Laura, se poate slabi si cu aniversari si party-uri, trebuie numai sa vrei . Hai ca 2 kg nu-s un dezastru...

Sa aveti o duminica minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

'Neata! ce faceti?
eu acum sunt aici, Marilena imi lipsesti...
Tumpi fiindca te-ai gandit la mine, aici nu exista magazinul respectiv. De fapt nici nu am auzit de el! am luat si eu aseara o gura de martini rosu(insa mi se pare prea amar, acum l-am incercat prima oara) si mi s-au muiat picioarele, desi n-are numai 7% alcool! cred ca e acelasi ca si ramazoti, nu?
Irda bine ai venit, sunteti o familie tare frumoasa!
lou n-am gasit nimica, erau lucruri mai mult de fetize, am cumparat numai 3 masinutze de dus la gradi pt 50 de centi! erau tare draguti copii ce mi le-au vandut! insa mie nici nu-mi prea place sa caut prin lucruri, sa vedem daca m-oi mai duce! cum a fost la party?
Zuzi si mie mi se pare mare tensiunea ta, fa-ti un set de analize! eu am tensiunea mica, cam 60-100!
Delia multa sanatate, mananca lamaie, ia si proplis asa cum ti-a zis Carmen! distractie placuta azi cu familia!
Crys voi cum mai sunteti?

Marc a plecat la teatru cu bunicul, la pranz mergem la socrii la masa, iar apoi ma duc si eu cu sotul la cinema!
Sunt obosita, aseara m-am culcat tarziu ca m-am uitat la supertalent, iar azi dimineata s-a trezit Luca la 6.30, Marc putin dupa 8 si eu am mai cucuit pana la 9!

pupici la toate si o duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Eu sunt tot pe fuga, am intrat doar sa va pupic pe toate.
Aldo: La multi ani!!!!
Happy: La multi ani fericiti!!!! (scuze de intarziere)
Zuzi: Sabina are dreptate: nu e ok. Nu stiu daca e de mers la medic, dar clar trebuie sa scazi in greutate si sa ai grija mare la ce mananci. Eu nu am avut niciodata probleme cu hipertensiunea (eu o am miiiica mica - ultima oara la examenul de medicina muncii mi-a luat-o de 2 ori ca a crezut ca e stricat aparatul - 80 cu 60), dar socrul meu are probleme si si el e supraponderal si mananca prostii dar nu vrea sa faca nimic in directia asta si nu ii e bine deloc.
Sabina: si la mine, inceputul slabitului a venit de la faptul ca nu mai reuseam sa tin pasul cu a mea copila: gafaiam imediat si abia imi taram body-ul dupa mine.
Va salut pe toate si va doresc o duminica placuta,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

dragelor.

m-am intors de la sala, am facut azi si 40 de bazine si apoi iar sauna. M-am intors acasa c-o foame de "lupa" si am mancat un capucino si niste prune uscate...imi fac cu okiu niste seminte de dovleac, sa mananc si din ele putin...nu ma trage mancarea sanatoasa, puii mei...mai incolo incropesc un ghiveci de legume si-apoi oi vedea, deocamdata ma pacalesc asa un pic cu de-astea "slabe"

Delia, imi pare rau de raceala ta crunta. Auzi, eu stiu un remediu naturist foarte bun, pentru imunitate, ii zice Baraka si e din chimion negru, e foarte bun, eu lui Serban de-asta ii dau primavara si toamna...si Catina...acu daca alte simptome nu ai, eu ad sa in ea cu fructe si remedii naturiste la greu...

Zuzi, asculta de fete ca io-s pe langa

Gusta, hai la barfe, nu mai sta!

Anda (carina)

Puskin, ce cuminte ai fost la party! Sa ai o zi faina si spor!

Sarbautoritzii ce mai fac???


Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Delia, daca nu te stii alergica la propolis, ti-as recomanda tinctura de propolis. E ft. buna, nu mai racesti usor si creste rezistenta organismului in fata bolilor. Daca ai incredere in homeopate, poti lua si niste Allium cepa, CH 30, ca zici ca-ti lacrimeaza ochii.

o duminica frumoasa!

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

am uitat sa va spun: mi-au iesit niste sarmale de post bestial de bune! Si le-am facut mari, cat pumnul meu, . Azi am mancat 3 bucati.
Cine doreste, il poftesc la masa.

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Salutare tuturor.

Delia, sanatate multa, ai grija de tine.

Zuzi si tu ai grija de tine cu tensiunea nu e de joaca.Eu de cand ma stiu o am undeva la 10,cred ca asa o am inca din sca cand mi-au luat.o prima data.

Carmen, arunca la mine o sarma, te rog.Vad ca vorbesti de naturiste, ma bate gandul sa cer si eu din tara sa-mi trimita, ca e bine sa ai in casa.Eu de fel ma tratez naturist, nu-mi plac medicamentele.
Ruxandra spunea ca nu e bine ca am mancat 6 kg de mandarine in 3 zile, da mie imi fac bine.Poate ingrasa,dar eu daca papa numai din astea nici ca imi mai trebuie altceva.Acum ma oftic ca nu mai gasesc din soiul ala si nu mai am ce papa.In perioada asta eu mananc multe mandarine, portocale si pomelo.

Claudia, e posibil sa nu fie, difera de la land la land.Desi am vazut ca in Stuttgart au filiala.Uite ca sa-ti faci o idee despre ei : http://www.moemax.de/
Am luat multe chestii dragute de la ei

Marilena, unde ai disparut?

Roxa, lasa tentatiile

Irda, bine ai venit printre noi, arati bine.
Ruxandra, vad ca te ti de treaba, bravos.

Anda, o zi frumoasa si tie.

Tzuni, te-ai intors de la party?asteptam poze.

Liris, cum merge sarcina?

Violeta, duminica placuta si voua.

Laura, ai grija de voi.

Gabi, ce program aveti azi?

Vik, cum fu petrecerea?


revin..

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza!
Sa stiti ca nici azi nu ma simt prea bine dar am sa-mi fac programare la cat mai curand. In principiu stiu de la soacra-mea ca nu-i a buna cu tensiunea dar sunt convinsa ca si alimentatia mea lasa de dorit.

Puskin cu riscul de-a lua pe spate iti scriu ca ieri amfost o scrofitza:
MD - o felie de paine WW cu salata de vinete + oua scramble (facute din www.eggbeaters.com/products/cheese-chive.jsp" target="_blank">Egg beaters cu salata de rosii , castraveti, ardei si ceapa rosie.
P/C(c-am mancat pe la ora 3) ciorbitza de sfecla rosie + o friptura de muschi de porc la gratar cu castraveti murati (in apa cu sare) si ceva cartofi prajiti + o felie de www.realbakingwithrose.com/frozen_lemon_meringue-thumb.jpg" target="_blank">tort de lamaie cu bezea.
In rest apa cat cuprinde. Cerau castravetii murati ceva de speriat.

Am hotarat sa-mi iau tensiunea in fieare dimineatza si seara pentru o saptamana.
Acum de dimineatza am : 153 cu 86 si pulsul 83.
Hmm, acum ca tot mi-am luat tensiunea am vazut ca am la aparat un buton de memorie. Asa am aflat ca aseara aveam de fapt 171 cu 100 si pulsul 90.

Tlaura ma bucur ca esti mai bine si sper sa revii alaturi de noi la active.

Gusta ce-ai patit? E bine Mara?

Anda . Asa e! De fapt toate fetele aveti perfecta dreptate. KG in plus imi agraveaza sanatatea. Dar sa nu uitam si de cele alte surse de stress cu care traiesc. Ce pot face acum imediat e sa mananc mai nesarat (cu toate ca asta imi cam place) si sa incerc sa fiu mai atenta la ce mananc in genere.

Roxa tu si pe "langa" esti atat de sufletista ca nu faci decat sa ma umpli de voie buna.

Azi merg sa vad un alt puiut mic nascut de-o prietena de-a mea. Abia astept. Ne vorbim mai tarziu.


Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Luata de valul problemelor mele am uitat sa-i urez sanatate multa DelieiDelia nu stiu daca exista in ro asa ceva dar eu m-am facut bine cu www.cold-fx.ca/natural-cold-remedies/index.html?src=Google&cmp=COLD-FX&adgroup=Alternative&gclid=CKm1qJzm-ZYCFQ4NDQodPVgvYg" target="_blank">Cold-FX Si ceaiuri multe cu lamaie si miere.

Claudia, Tumpi si eu am servit ieri un Moscato super bun. Asa ca . Cred c-ar trebui si s-o elimin din alimentatia mea.

Mik tu ce ne mai spui?

Mephala Asteptam.... Tzuni e valabil si pentru tine.

Acum chiar plec. Va si-o zi excelenta tuturor.


Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput