Nou stil de viata (235)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

...si bantui.....


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog


Tzuni tot mai bantui????



Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni
(as manca o tava de mici cu mustar si cartofi prajiti si o bere...da' sa nu mai spui la nimeni, ok? )

Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog


Hmm...atunci nu-ti zic ce-am mancat eu azi...


Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Hai c-am zis ca ma retrag ...si tot pe-aici bantui, dar am si eu o intrebare:
Azi dimineatza m-am trezit cu tensiunea 160 cu 80 si acum la culcare am 171 cu 83. E normal? [/blue]

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

'neatza!
Vad ca Zuzi ne-a bantuit aseara

Zuzi, io zic ca nu-i rau si nu e asa de mare, dar nici nu ma pricep. dimi oricum tensiunea e mai mica, ca deh, tocmai te-ai trezit, iar 8 ore ziceam) inima a batut mai incet ca dormeai...io asa zic ca nu-i rau, sa zica cine stie


Gagici, eu acum beau, imediat merg sa citesc ceva si apoi fug la sala. Sper sa reusesc sa mananc sanatos azi, desi nu am inceput bine, nu pot dimi la cafea fara un pic de cioco...puii mei...

pe curand,
Roxa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Buna dimineata doamne frumoase!
Iaca ma mai resuscitez si eu din cand in cand, iar azi e una din zile! Faza nsoala e ca am pus 2 kile ca popa, si nu reusesc sa ma mobilizez! Ce bine imi statea fara alea 2! Si hainele se aranjau mai bine pe mine!
Iar acum nici o sansa, am inceput-o de saptamana trecuta cu petreceri si zile onomastice, aseara am avut eu musafiri, saptamana viitoare avem doua invitatii, si peste doua saptamani la fel, urmeza dupa aceea sarbatorile, si tot asa! Am vazut ca m-ati trecut la pauzare, e ok., va spun eu cand revin la active!
Andrei e bine, dar nu conteneste cu accidentarile, si culmea numai in casa! Stiti reclama aia de la Lion cu "99% din accidente se petrec in casa"? asa e si la Andrei, e atat de repezit incat se loveste mai tot timpul! Si aseara mai ca nu si-a rupt glezna in usa!
Despre bataia la gradi, faza a fost ca i-a dat cu rigla la palma,ceea ce uram eu cel mai mult in scoala! bineinteles ca am vorbit cu ele, cu amandoua, si i-am spus ca nu sunt de acord cu nici un fel de pedepse fizice! Nici macar nu facuse mare lucru copilu', a vorbit cu colegul in timp ce asculatau o poveste!
Iar dupa faza asta, la o saptamana, cealalta educatoare i-a dat cu pumnul in cap (castane, cum se spune): nu am facut scandal, dar am spus foarte clar, ca daca se mai intampla o singura data sa-l atinga chiar si cu un deget, fac reclamatie la minister, la protectia copilului si unde voi mai putea! cu directoarea degeaba vorbesc, nu le face nimic!
Nu pot sa-l mut de la gradi, in primul rand pentru ca din ce aud prin zona, peste tot ii mai atinge (gradi de stat), in al doilea rand si-a facut prieteni si nu e usor sa-l trambalez iar, si nu in ultimul rand, una din educatoare e foarte buna in meserie, si imi place mult de tot cum preda, iar Andrei a facut progrese vizibile datorita ei.
In fine, sper sa nu se mai intample!
M-am intins cam mult, acum am de strans dupa petrecerea de aseara, sper sa mai revin in cursul zilei!
pentru toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna dimineata!

Haideti la cafele si fructe!

Tlaura, ma bucur ca esti mai bine...macar azi!

Roxa-Boxa, spor la sport!

Eu ma pregatesc sa plec cu Meri la un party. Venim acasa la pranz. Sper sa facem si ceva poze, sa ne vedeti!


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

'Neata!
Am o maaare restanta:
Aldo sa traiasca! Sunt curioasa cum a fost party-ul:))
la multi ani!!!
tre sa fug, dar am ceva si pt Zuzi.
NU. nu e ok tensiunea asta la varsta ta.
tensiunea de pilot e 12 cu 7. Acu....unii fiziologic au pana in 14.
Dar 16 e MULT. Te rog eu foarte frumos, mergi la medic.
Eu de aia vreau in primul rand sa slabesc. Cu pielea flescaita si tate 3 metri in jos oricum nu ma mai alege nimeni. dar nu vreau sa am probleme cu sanatatea, am doi copii si trebuie sa le fiu o mama valida.

Sper sa te mobilizezi! trebuie sa renunti la chestii sarate si prajite.


PS Sotul meu zice xca e enorm. El are cu totul alta varsta ca noi....si probleme cu tensiunea,m stie f bine despre ce e vorba.
Eu il vad ce functioneaza la el:(la varsta lui 14 .15 e bine): foarte multa miscare in aer liber.
Dupa o cura de mare si munte ii scade fara nicio pastila. Si la enervare face si 19.


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata,

Irda, bine ai venit la noi! Ca sa raspund la intrebarea ta, eu n-am o parere buna despre "inlocuitori" cum le zic eu la produsele gen Fibrobar. Cred ca alimentele sint mult mai bune pentru organism si la urma urmei nu ai de slabit nu stiu cit... Felicitari pentru sport!

Zuzi, nu-i de gluma cu tensiunea, esti inca tinara si e pacat sa ai probleme de sanatate de pe acuma. La 40-50 ani ce faci? Mama mea are probleme cu tensiunea, cind ajunge pe la 17-19 ii curge singe din nas si doctorul a zis ca tot e bine ca are pe unde sa iasa ca altfel ar face atac cerebral. I s-a pus in vedere sa slabeasca, ceea ce a si facut, cu dieta a dat jos vreo 5 kg dar ar trebui mai mult insa la o suparare mai mare iar o ia razna cu tensiunea.
Tu te-ai stresat sau ce s-a intimplat de ti-a crescut asa brusc?

Tzuni, distractie placuta la petrecere!

Eu nu mai scap de raceala asta, de o saptamina ma chinuie si desi am consumat o cutie jumate de Fervex tot nu da semne ca m-ar lasa in pace. Nici nu stiu ce sa mai iau.

Va pup.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Neata, doamnelor!
Indata plecam si noi la biserica...

Irda, bun venit alaturi de noi. Ti-am vazut pozele, arati ft. bine, nu ai nevoie decat de mentinere, mancand sanatos, desigur. Ai doi copilasi minunati, sa-ti traiasca!

Zuzi, ma voi conforma, :). Si eu te indrum catre medic, mi se pare cam mare tensiunea.

Tzuni, distractie placuta si asteptam poze.

Laura, si pupici lui Andrei.

Delia, distractie frumoasa in familie. Sa ne spui ce cadouri ai primit.

Lou, da, ma ajuta ft. mult cromul, la modul ca gatesc tot felul de dulciuri, gogosele; la scoala am sub nas in permanenta prajituri, fursecuri si totusi n-am pus gura pe nimic dulce (in afara de o lingurita de miere/zi, in ceai) de-o luna jumate.

Puskin, salut, ce program ai azi?

Gusta, vad ca stai pitita bine! Hai, arata-te la fata!

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

acum am citit si postul Deliei: sanatate maxima! O raceala poate sa dureze pana la 10 zile...rabdare si multa vitamina C cu propolis.

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput