Nou stil de viata (235)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Da Tzuni, e mai bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut!
lou ce repede faceti petrecera de craciun! distractie placuta! se merge cu partener? ca aici nu... cat despre pitic, e salbatic, nu ma pot intelege cu el, acum cand am venit de la coafor i-am zis "uite si mama s-a tuns" si a zis catre mine "luca nu". nu m-a taxat Ruxandra pt cioco, cred ca n-a vazut, da am avut voie ca era in sanatatea lui Happy!!!

Happy am citit povestea ta, sa stii ca te admir, esti o femeie tare puternica si ai un suflet tare bun, D-zeu sa iti dea sanatate si fericire!

Marielna asa sumar??? ce faci azi? pestii ce va fac? ii hraneste Mara?

eu ma pun sa gatesc ceva, iar apoi ma duc la piata de vechituri pt copii, o sa credeti ca-s nebuna ca ma duc la vechituri, ma duc si eu ca n-am fost pana acum, si tot vad ca astea pe aici gasesc lucuri fainutze...si se organizeaza la gradinite aici in zona noastra, il iau pe Marc cu mine sa cascam ochii impreuna, daca gasesc cateva masinutze am sa cumpar pt gradinita, ca Marc desi are o gramada, nu vrea sa ducem din ale lui si ar avea nevoie de cateva am citit pe usa saptamana trecuta!
Iar mai pe urma vreau sa merg pana la Metro...a si maine ma duc si eu cu sotul la filmul cu 007...daca tot l-ati laudat pe aici!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Claudia da e repede.. Dar e week-endul in care cel mai multi pot.. si singurul in care eu is libera si pot in urmatoarea luna, asa ca intelegi de nu vreau sa lipsesc

Spor la shopping.. Si mie-mi place sa merg pe la targuri din astea de vechituri, dar mai mult sa ma holbez. Sa ne zici daca ai gasit ceva interesant

P.s. e fara insotitor.. asa e cam peste tot..

Puskin lucrai zilele astea de dim. pana seara la procuratura.. si eram terminata seara si fara chef sa mai intru pe net
Bravo tie ca n-ai gustat din pateele cu branza Ce pofta mi s-a facut Is greu de facut?

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Gusta uite cu ce te tentez sa te scot din barlog yami



-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Multumim! La ora trei vin banditii, numai 2 fetite invitate restul baieti, am amenajat peste tot cu chestii sa-i tina ocupati, mincarea o s afie genul astora pt copii, light si fara excese, platou de cruditati taiate frumos, niste cartofei ce se fac la cuptor fara grasime, sunt in forma de smiles, ca sa inlocuiesc prea iubitii pomes, nuggets de pui facute in casa, o sa aiba 2 tortulete, unul d einghetata care prinde bine la copii si unul cu benjamin blümchen. A primit deja citeva cadouri din partea familiei, in top e racheta de la kleine einsteins, si cu cei 4 protagonisti, e marisoara cinta si vorbeste, Aldo e tare incintat:) In sfirsit am dat de ea si pe piata europeana ca inainte era vinduta numai in USA.Gata pauza de cafea.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

La multi ani pentru Aldo, banditul micut, rapitor de inimi!

Laura si Alberto, sa va traiasca flacaul, sa creasca mare si sanatos, sa va innebueasca fetele batind la usa dupa el!

In problemele mele ieri nu mi-am dat seama ca sarbatoresc in aceeasi zi cu Stefan al Dordiei!!!... La multi ani cu intirziere pentru Stefan! Noi si Printul Charles am avut ziua de nastere ieri!

Va pup pe toate si sa aveti o zi minunata!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Mie nu prea mi-au iesit azi lucrurile. AM fost la munca, n-a iesit ce trebuia.....ar fi trebuit sa sar cu parasuta, dar din cauza cetii nu s-a ridicat avionul.... Si uite-asa... Da sunt cu moralul sus si mandra ca deocamdata n-am facut azi excese de niciun fel!

Vikingo, distractie placuta! La ora asta cred ca ai casa plina de copii!


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna seara,

am picat si eu de la sala, unde mi-am lucrat picioarele.

Louisea, nu se fac greu, ba chiar foarte usor daca cumperi aluatul frantuzesc, ca mine . Anunta-ma cand il ai si explic tot .

Vik, sa iti traiasca vikingul mic si scump !!!Petrecere frumoasa .

Tzuni, sunt mandra de tine .

Meniul de azi:

10.00 - omleta din 2 albusuri si 1 ou intreg, 6 rosii cherry, 20g mix de seminte crude(dovleac, floarea-soarelui, pin)
13.00 - 100g miel la cuptor, fasole batuta 150g, 200g gulie
15.30- 16.20 antrenament
18.00 - 1 conserva ton in ulei (am scurs uleiul), 5 rosii cherry, ardei capia verde 60g

Total 1402 calorii.

In seara asta merg la un party, dar nu se va lasa cu dans, din pacate. Ma duc sa ma imbrac.

Seara placuta
Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Puskin mi-ai dat chef... Sa stai langa mine!
Distractie placuta la party!

In fiecare seara ii citesc Mariei cate o poveste. In seara asta am ajuns la "Mica Sirena". Cartea e frumoasa, roz cu auriu, cu multe poze pe care le discutam in detaliu. La finalul povestii o intreb: "Ce are Mica Sirena?" si arat sugestiv pe coada. Meri raspunde: "Tzatze".




Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Salutare!

Mai primiti o oita ratacita?


Io:
Irda
- ani: 30
- inaltime: 1,50 cm
- greutate actuala 46 kg (cred ca tre sa infiintati o noua categorie pentru mine.....uffff.....ca sunt sub 50 kg)
- greutate tinta 42kg
- dieta....nu urmez ca inca alaptez pe bebe Antonia care o sa implineasca luna asta 6 luni
- sport...fac zilnic...rar mai scap cate o zi (miscare cu greutati in labute, abdomene si exercitii pentru craci si ....posterior)
- diete n-am urmat ca n-a fost nevoie pana acum....in sarcina am plecat de la 40 kg
- "a manca sanatos": papa fara prajeli si grasimi in exces, cat mai multe fructe si legume in stare naturala.....dulciuri cat mai putine(aici am eu o hiper -mega- extra problem :(()....cam atat deocamdata
- abateri de la dieta....uffff....incerc cat mai rar...de comis o mai comit....nu mai mult de 2 ori pe saptamana (scap in vreun dulce ceva)


Sper sa reusesc sa-mi incropesc un stil de viata sanatos.

Azi am bobinat asa
10 min de miscare (sport)
Mic dejun:
- 2 degete de cafea cu 2 de lapte neindulcite
- o ceasca(habar n-am cat are....una mai maricica de cafea) de musli cu apa
- una bardaca ceai de lactatie

Pranz:
- o conserva de 160 gr de ton cu zeama de la o lamaie si un catel de usturoi ras, plus o felie de paine neagra

10 min de miscare cu greutati pentru brate

Cina:
- de un mare groh- groh....3 clatite cu ...zahar.:(
- apa, paie si bataie pana maine dimineatza






Mergi la inceput