Nou stil de viata (235)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Tzuni...

Zuzi... a fost odata, a trecut!

Uite aici Alyssa era nickul meu atunci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Stefan
Happy

va multumesc pentru felicitarile adresate, daca ajung la 55-54 kg, ma declar multumita. Si apoi urmeaza greul: mentinerea!!!

Hopes, . Spun si io despre tine ca arati bine, asa cum esti.
Clau, ma bucur ca ati reusit sa-l inscrieti si pe cel mic la gradi.
Sabina, multa inspiratie iti doresc.
Delia, si bafta la scoala!
Daniela, un week. frumos, odihnitor.
Madelaine, bine-ai revenit si spor la slabit.
Gusta, Zuzi, sper sa reusesc week. acesta sa-mi fac cateva poze, sa vi le arat.
Tumpi, care va sa zica, te-a biruit pofta!
Happy, ma duc sa-ti citesc povestea...

meniul:
-un baton cereale (fitness)
-400gr struguri
-o banana
-alune si fistic (vreo 30gr)

Maine mi-am propus sa fac niste sarmale de post, cu ciuperci si varzari. Fetele care postesc, ce meniuri aveti in week?

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Carmen, mai ai putin pana la 55kg . Eu nu tin post, dar sotul nu mai mananca carne, si ii mai fac mancare. De curand am facut rosii umplute cu orez si legume, supa crema de conopida, orez cu legume, fasole batuta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Alice, am recitit povestea, ta si m-am cutremurat iarasi.Stiu ca mai citisem la vremea respectiva,dar e ceva ce din pacate iti poate marca viata.Important insa este ca esti o femeie puternica, asa si trebuie pt tine si pt fetele tale.

Carmen, m-a rapus pofta,dar drept sa-ti spun mi-a picat cam greu.Am mancat cu pofta si mi s-a aplecat, noroc ca am tot timpul cu mine la munca mandarine si am mancat vreo 4-5.Si nu era indeajuns starea de greata, m-a luat si durerea de cap.

Tzuni, mercic de listuta.

Ma retrag, ca nu mai pot am o stare de greata si o duree de cap, ma duc sa imi fac un dus si sa ma bag in pat.

O noapte frumoasa va urez.Apar maine la cafea.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ciao gagiiiici!

La Multi Ani sarbatoritilor de azi: Alice si Stefi! Sa traiti, sanatosi, veseli si fericiti!

Merit 5 pumni in freza si 17 bice pe spinare! Sa vedeti daca iau porcul ce mai plang! Dar ce mi-a facut Nastase? Stiti ce? A uitat pe masa o praji cu blat din fulgi si cioco si cu crema de branza si mascarpone si visine !! pe masa!! si cine venea de la sala, tremurand de foame si obosita, cu ambitia in varfu parului? Je! Sa va zic ce am, facut cu prajitura? Nu, nu va zic, sa vedem, cine pariaza...

Am schiuri nooooi si frumoase...Gabi, imi place foarte mult sa schiez si e foarte bine ca ati dat-o pe Mara la schi si eu am invatat de mica, dar sa stii, ca frumos am inceput sa schiez cand eram mai mare, dupa ce ma uitasem mult la TV la schi alpin pe Eurosport si am priceput ...mi-a intrat in creier miscarea corecta si am putut s-o execut..e foarte important sa intelegi ce ai de facut si sa lasi miscarea sa curga...

Danielag, inteleg perfect ce spui despre dieta ta, asa sunt si eu, la faza asta vad ca semanam ... la modul de gandire si abordare...

Carmen, tot n-ai zis ce ai facut de-ai slabit asa la loc...

Va las dragelor ca e tarziu si mai am multe de facut pana la culcare iar dimi vreau sa ma trezesc sa merg la sala...am mult de recuperat la cat mi-am batut joc de mine azi...de mi-ar trece faza asta tampita...

Roxa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Roxa, nu imi spune ca ti-ai batut joc de munca de la sala .

Eu m-am indragostit de ski sezonul trecut, am invatat in 5 zile insa am o tehnica oribila . Mai lucrez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Buna dimineata!
Dragelor, am cafea, buna! bagatzi

Ruxi, nu zic ... ca vreau sa uit...zic ca era mica, ca era doar o bucatica, ca de azi...ca imediat plec la Pilates...stii tu...m-am hotarat sa deschid jurnalul auriu si ca titlu sa-i pun ceva de genul "Roxana nu se ingrasa" I think I lost it... hope to find it again ...


Oh, cat despre schi, e foarte bine ca te-ai indragostit, asta e primul pas spre tehnica cea buna. Atunci cand iti place ceva, cu siguranta inveti mai usor, e ca si cu limbile straine, pe bune...

mai viu..
Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Aldo, viking mic si scump.Sa ai parte numai de bucurii in viata, sa asculti de mami si de tati si sa ai grija de surioara ta cea mica.

Vik, sa-ti traiasca flacaul, sa va bucurati de el.Petrecere frumoasa.

Roxa, multumim de cafeluta.Spor la Pilates.

Eu servesc un ceai si ii las cu dedicatie lui Lou.Dar am destul si pt restul doritoarelor.

La noi e ger, dimineata cand am plecat era ceata, acum s-a mai ridicat, sunt -4 gr si chiciura, brr si eu inca nu mi-am pus caucioacele de iarna.Saptamana viitoare neaparat, ca nu se stie cand vine zapada.

Ma duc sa imi beau ceiucul si sa mananc ceva si sa ma apuc putin de curatenie si apoi la cumparaturi.

O sambata frumoasa si calduroasa va doresc.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

neata, Roxa, multam de , am savurat cateva guri, mai multa nu-mi permit.
Azi n-am avut pofta de ceai verde.
Si sa-ti dau raspunsul la intrebare: mi-am pus poftele in cui, am redus portiile, probabil m-a ajutat si Biocrom-ul FTG plus Hofisil-ul (un laxativ usor, pe baza de aloe). Ca si tine, ma tem de perioadele in care vointa ma va parasi, nu vreau sa ma ingras!!! Sper sa fiu mai cumpatata si sa pastrez balanta echilibrata.


cu sanatate, Aldo. Toate cele bune si petrecere frumoasa!

Caro, cand vei avea timp, te rog sa modifici lista: as vrea sa-mi reiau locul in lista activelor.

Yubi, cum se simte fetita? E mai bine? Ma gandesc la voi...

sa aveti un week. asa cum vi-l doriti.

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Tumpi, , spor la curatenie si cumparaturi.
Sa stapaniti sanatosi canapelele noi, trebuie sa fie tare faine!

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput