Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Gabitza, m-ai terminat cu video-ul, sunt topita dupa Raducu!!

Alysh, bine-ati revenit de la munte! Bogdan o sa-si ia o luna "taticie" de sarbatori si poate plecam si noi pe undeva macar cateva zile...

Melly, o realizare superba este montajul versiunea finala. Punem linkul pe prima pagina, da?

Cleo, tu cate rochite ai tricotat azi, ca nu prea te-am vazut pe-acilea

aelitaaaaaaaaaa, mai vino pe la noi!!!


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Alysh, Ylari

Noapte buna!

Scortisoara Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

fata mea se chinuie sa adoarma

cred ca ma dau si eu pe apa de la chiuveta...si limpezesc cu ceai

alina La multi ani pt surioara. sunteti frumoase toate 3 (cu scortisoara desigur)

gabitza am vazut clipul, insa maine il voi revedea cu sonor, ca am sonorul dat pe mut sa nu deranjez fatuca si castile sunt prin sertare..munca mare. oricum, superbi baietii tai cum se pupa ei! bine ca ai stiut cum sa-l faci pe Andrei sa nu fie gelos. si ca o paranteza...super tare tricoul sotului!

nu tin minte daca am mai scris pe zi, dar felicitari melly pt clipul facut pt bebelaci e super frumos

cleo si-a gasit alt hobby nu mai serveste forum. cine ne mai da cafeaua dimineata sa ne taie greatsa???



Mami de Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

noapte buna fetiliii. ma culc ca poate imi face mufitza vreo surpriza si se scoala iar la np.

edit: trebuie sa se umfle/inroseasca neaparat gingiuta daca iese dintisorul? ca m-am uitat azi si am vazut 2 liniute.au spart deja gingiuta, se simte la deget ca o adancitura acolo si o cam mananca. asa-i place cand ii dau degetul meu indoit sa roada la el...haideti fetelor cu bebei dintzosi lamuriti-ma si pe mine

noapte buna.linistita.senina.calma.etc.etc.etc

Mami de Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

niatsa fetele.
Ieri nu am apucat sa mai zic si la restul detelor La multi ani, lui Leeloo sigur, lui nu mai stiu cui , si un pui Gabriel dar nu mai stiu a cui e

ei, asta e, senila.

is dusa, fiica mea m-a trezit din ora in ora. de vreo 3 ori nu m-am putut ridica, o aducea tati in pat, sa ii dau sa pape. La 7 ieram zombi, am bagat un bibe cu care s-a jucat. Asta e, fiica mea. surptiza o fo cand m-am dus la baie - cred ca imi vine ciclul. A mai fo asha, o dimineatsa patata, acu cateva luni, dar s-a razgandit. Io ash vrea sa trimit rusii inapoi .

vorbeati de cum spalati copiii: cu apa calda de la robinet. La maternitate asha spalau si prematurii... Si de azi am decis ca e fata mare, nu mai incape in caditsa si stropeste dormitoru, asha ca trecem la cada mare. Mai intai fac io dus, sa fiu curata, si sa se incalzeasca baia, apoi ma bag in cada cu fifitsa. Daca se razgandesc rusii, bineinteles.

missp, ziceai ca mai aveti cojite. Noi am scapat f. usor, cu ulei de masline. Inainte de baitsa, cu 1-2 ore (cand imi aduceam aminte, bineinteles), am dat cu vata cu ulei de maslinepe ele. Un pic, sa le inmoaie. Si la apa se duceau. Poti incerca, nu pierzi nimik - daca nu ai ulei de masline - poti pune ulei de masaj.

am vazut si pe raducu razacios. Un scump!
si body-ul luat de iulia83. E super tare, modelul, e unic. Aveti dinti?? oooo, lasa ca e bine si fara umflat, si fara urlete

si pe Sara, care linge manutse. fiica mea linge tot. e cu limba afara non stop - nu ii mai incape in guritsa.


si pt ca sunt prima, bag .
nu , nu scapati de mine pe forum, dar cand e tati acasa ma mai abtin, sa par femeie serioasa . NU e bai, acu a inceput serviciul, io pot sa ma destrabalez toaaaaata ziua bunaziua.

si sa urez la multi ani puiutilor nascuti azi!!!! unii fac 6 luni. Daca nu uit, o sun la 12 juma pe alina anto. Daca nu uit...
Io am facut un tort in Carfour. Sau mai exact tati, ca el e cu banii, io is saraca. Si ca sa nu ma fac de rusine, mi-am adus aminte acu de checul de la alina_anto. Pe care o sa il repet ca e f. usor de facut.
la salata beuf, mergem la ea

si welcome bec lui alysh, de la munte, si welcome fain in Pantelimon, lui Ylari. Sanatate maxima la puii mucosi, si boli si multa rabdare mamicilor.



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

neatza fetelor
Bianca iar face faze la mancare. este exasperanta iar eu sunt terminata. m-am urcat azidimineata pe cantar si s-a mai dus un kg si ceva.

iulia83 - parca am citit ca ii ies dintii bebicii. spune-mi are pofta de mancare? e maraita? cum se comporta?

LA MULTI ANI !! celor nascuti astazi.

pozeBiancuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:



LA MULTI ANI pentru MARA, SARA-MARIA, AMELIA
LA MULTI ANI pentru PATRICK NICOLAS, ERIC-DANIEL si ROBERT
Sanatate, desteptaciune, noroc, dragoste si fericire in viata!



Cleo, sa-ti dea Dumnezeu sanatate, fata draga, pontul tau cu oala de ceai de musetel in dormitor a fost DE AUR!!! Am dormit regeste azi-noapte, nici nu-mi vine sa cred! A papat pe la 19:00, eu la 21:30 m-am bagat in pat, m-a trezit abia la 1 si apoi la 5, s-a mai trezit putin la 6 dar a adormit in 10 minute la loc si am dormit apoi amandoi ca boierii pana la 8!! De-acum incolo, sunt cea mai mare consumatoare de ceai de menta Vezi ca din pacate pe rusi nu-i poti trimite inapoi, aia cand vin rad tot: „davai ceas“ si tot tacamul... Si da, cu cojitele asa fac, cam 10 minute inainte de baie il masez pe capsor cu ulei, se iau la baie apoi, dar in 3-4 zile apar la loc...

Iulia, nu cobi, las’ sa iasa dintisorii fara stres si gingii umflate!! Fii recunoscatoare!

Daria_Ioana, tu ne mai citesti? Sper ca totul e bine la voi.


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

La multi ani in special pentru vecinelul si prietenul nostru ROBERT!

La fel, cu mult drag, pentru toti copilasii nascuti in zi de 9: Mara, Sara-Maria, Patrick-Nicolas, Eric-Daniel, Amelia-Gabriela


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

salutare si de la noi
In primul rand LMA celor ce si-au serbat ieri ziua de nume.sa fiti sanatosi si fericiti
Noi WE asta am serbat-o pe Mariuca:la gradi,acasa,la McDonalds....a primti o gramada de cadouri si a fost super fericita.sper s apun poze curand.
Sara e bine si la fel de cumintica,cu exceptia momentelor de nervi din carut.Reusesc uneori sa-i bag pe gat 60-90 ml de lapte praf(am ascultat parerea cuiva de aici..scuze ca nu-mi amintesc exact..si am cumparat Similac care e muuuult mai bun, la gust cel putin,decat nan)dar nu intotdeauna.in rest mai mananca cereale si piure de legume(am ajuns la combinatia morcov+pastarnac+cartof=dovlecel)...dupa 5 luni ii voi introduce si fructele.abia astept sa merg iar la medic sa vad cum a mai luat in greutate.
de luni incep sa ma ocup si de mine putin..sa iau ceva calciu(se rup unghiile ceva de speriat),sa vad daca pot lua Revalid ca si parul imi cade...ce mai,baba in toata regula.
o sa pun si ceva poze de la petrecere
sper sa ne auzim cu bine

BOTEZ SARA
Septembrie-octombrie 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

azi am introdus bananutza si ii place. am sa vad cum reactioneaza...
a papat si 75ml suc morcov si un pic mar golden dar nu mai vrea lapte

O duminica placuta tuturor!!!

pozeBiancuta

Mergi la inceput