Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto

Uiati aici poze facute a\zi
O sa vedeti cum papa ea manutza bebelusului-jucarie pe care l-a primit azi. Mai, asa am ras..cand am vazut-o cum ii sugea degetul mare papusii si era asa foarte uimita..
Am uitat sa va spun ca ne simtim mai bine, amandoua. Sara nu mai e asa ragusita si nici mucisori nu prea mai are.

Scortisoara Sara





Alina, e o dulce scortisoara ca de obicei. Fata blonda e cumva sora cu tine? ca semanati foarte mult.

Mami de Mufitza Ariana Elena


Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii




Da, Iulia, e sora mea. Pe care o iubesc enorm. suntem si foarte bune prietene. De fapt e cea mai buna prietena a mea.

Scortisoara Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Alina, la multi ani pentru surioara ta. Tare sunteti frumoase amandoua! Ce bine ca unteti mai bine tu si Sara

Iulia, noi l-am spalat pe Raducu de la inceput cu apa de la chiuveta. La Andrei faceam manevra cu taratzele, dar doar pentru ca el a avut problemutze cu pielea, altfel nu faceam asta.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

La multi ani sarbatoritilor!!!!!!!
Cu sanatate, bucurii si bebelusi sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Alina, la multi ani pentru surioara ta. Tare sunteti frumoase amandoua! Ce bine ca unteti mai bine tu si Sara

Iulia, noi l-am spalat pe Raducu de la inceput cu apa de la chiuveta. La Andrei faceam manevra cu taratzele, dar doar pentru ca el a avut problemutze cu pielea, altfel nu faceam asta.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla


Multumesc, Gabi!
Am uitat sa-ti spun ca am vazut filmuletul cu baietii! Ii pup pe amandoi, mai ales pe Andrei, de data asta

Iulia, si eu tot cu apa de la chiuveta o spal si nu avem probleme. Apoi o dau cu crema Avene pe tot corpul si fata

Scortisoara Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

alina_anto, a iesit o bunatate supa, a trebuit insa sa completez cu apa, ca-mi iesise cam mamaliga tare initial... eh, pana invat si eu... Ce ma bucur ca tu si Sara sunteti mai bine, Doamne-ajuta sa nu va mai imbolnaviti deloc iarna asta!

Iulia draga, si eu tot cu apa de la chiuveta, de la bun inceput. David mai are inca putina crusta pe cap si la picioruse si pe la urechiute, insa sper ca se va duce in curand... In rest, are pielea fina de bebe dulce... Eu zic ca poti renunta si tu la tarate... si trece pe apa normala.

Noi din fericire avem o baie care se incalzeste f.f. repede si bine, spre deosebire de restul casei, de aceea eu in baie ma joc cu piciorusele lui si il mai las golas pe comoda de infasat.


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Am mai pus un filmulet cu baietii, unde se vede cat este de lesinat Raducu dupa Andrei, cum se uita la el si ce hohote de ras trage
http://video.google.com/videoplay?docid=-1781600760388729403&hl=en


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna seara dragele mele,

Am ajuns si noi de la munte. A fost f frumos. Lui Vlady i-a priit aerul curat si i-a placut la nebunie la munte. Pun poze cat de curand.

Am intrat de fapt sa urez

LA MULTI ANI

GABRIEL (FECIAN) , AMELIA GABRIELA, GABRIEL (DENISA), GABRIEL (INA)


SI MAMICILOR:

GABITZAM, MIHASER, LEELOO, MICAELA



un special pt Fecian si puiul ei, sa se faca bine repede! M-a emotionat mult povestea voastra.

Doloress, sa-ti traiasca sotul, sa fie sanatos, LA multi ani!

Alina_anto, a fie sanatoasa surioara ta , LA multi ani! Sunteti frumoase amandoua!

GAta, ca am facut toate urarile, pot sa ma culc linistita. Bineinteles nu inainte de cina si baia lui bebe.

N-am citit tot din urma, dar sper ca Mirci si restul bebeilor care erau raciti cand am plecat noi la munte si-au revenit!

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Salut

ia sa raspundem scurt, noi baie la primul a fost cu apa incalzita cu tarite, ceai, cadite, scos, tril lu lilul si a doua basta: apa de la chiuveta eventual cu bicarbonat si atit.

ce sa mai fac pt muci? scos cu batista bebelusului, Panadol, apa de mare in nas. nu dau inca antibiotic, nu face febra. ne chinuim noapte ingrozitor. nu poate sa respire. umidificator cu abur cald. mi-ar trebui KARVOL dar aici nu stiu cum se cheama. la cel mare il rezolv usor da asta mica ....
alte idei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Cenia, aici se gaseste Olynth Aromaterapy, un aparat de pus in priza, cu pastile, precum cele de tantari. Uite si pe DC un articol: http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1338
Poate exista si pe la voi?


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna seara fetelor, Uuuuf in sfarsit si eu prin peisaj. Noi suntem bine, am intrat in primul rand sa spun la multi ani tuturor puiutilor, mamicilor si taticilor care se sarbatoresc astazi, sanatate multa multa!!! Fecian, multa sanatate ursuletului pufarina, of of, m-au trecut toti fiorii aia reci si rai cand am citit... Doamne ajuta, ma gandesc la voi!!!! Sa ne tii la curent!!!!
Miss, felicitari ptr supa, si bafta la cumparat un mixer nou! Pofta mare!
Alina_anto, pupici la scumpa de scortisoara, se face tot mai frumoasa la fel ca toti puishorii nostri de aici!
Melly, am vazut filmuletul final, o frumusete, ce sa mai!!!!!

Noi spalam printzesa cand suntem in Pantelimon cu apa de la chiuveta, cand suntem in Crangasi incalzim ca nu avem incotro, doar aia rece e curata (cea calda - e rece oricum si e si plina de rugina....... ) Invariabil in apa de baie adaugam si o cratita mare de ceai ptr baitza. Ca miroase frumos.
si,
Fata e ok dupa vaccin (a facut aseara febra un pic 38.4 si i-am pus supozitor i-a scazut imediat) iar azi a fost ok. Ne-a recomandat si noua sa facem Prevenarul la 7 luni.

Va poop pe toate!!!!

Inca o data petrecere frumoasa sarbatoritelor/sarbatoritilor!!!!!!!!

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput