Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Citat:
citat din mesajul lui Relusha

SARA_HS,imi pare rau sa aud asta.....cred ca stiu prin ce treci, am pierdut si eu o sarcina si am trecut printr-un chiuretaj, dar uite nu am renuntat si pana acuma ma simt bine....cum spune si iubita tiana, NU RENUNTA, iti tinem pumnii pentru saptamana viitoare , sa te ajute DD sa treci cu bine peste hopul asta....stii cum se spune....."ce nu te doboara, te intareste", asa ca fii tare pentru tine si pentru iubirea sotului tau

9+


Relusha, la mie e a doua sarcina fara embrion, anul acesta. Si inainte, am mai avut o sarcina pierduta la 14 sapt. Cedez psihic. Nu mai am curaj sa incerc din nou, mai ales ca dr.a spus ca nu ar trebui sa mai incerc decat dupa ce fac investigatii serioase. Si ma simt prea slaba sa trec prin alte si alte teste si incercari. Ma simt handicapata, pentru ca nu am capacitatea unei femei normale de a face copii si incepe sa imi fie rusine cu asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui SARA_HS

Citat:
citat din mesajul lui Relusha

SARA_HS,imi pare rau sa aud asta.....cred ca stiu prin ce treci, am pierdut si eu o sarcina si am trecut printr-un chiuretaj, dar uite nu am renuntat si pana acuma ma simt bine....cum spune si iubita tiana, NU RENUNTA, iti tinem pumnii pentru saptamana viitoare , sa te ajute DD sa treci cu bine peste hopul asta....stii cum se spune....."ce nu te doboara, te intareste", asa ca fii tare pentru tine si pentru iubirea sotului tau

9+


fii serioasa, considera ghinion ce ai patit, eu asa am considerat cand dr nu mi-a putut da nici o explicatie pt moarte bebeluslui la 24 sapt...cine stie care o fi fost cauza, poate genetic, si totusi, ela fost sanatos,,,,la necropsie asa au zis....

nu renunta, mie mi-au zis dr sa astept 6 luni, fiind sarcina mare, si sa incerc din nou, si dupa 7 luni am incercat si ia ta gravidutza cu frica din nou...sper sa fie totul bine marti,.....ca altfel sar pe doctor si il bat d edata asta, nu l mai pup...

Relusha, la mie e a doua sarcina fara embrion, anul acesta. Si inainte, am mai avut o sarcina pierduta la 14 sapt. Cedez psihic. Nu mai am curaj sa incerc din nou, mai ales ca dr.a spus ca nu ar trebui sa mai incerc decat dupa ce fac investigatii serioase. Si ma simt prea slaba sa trec prin alte si alte teste si incercari. Ma simt handicapata, pentru ca nu am capacitatea unei femei normale de a face copii si incepe sa imi fie rusine cu asta.


9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:


[/quote]

Relusha, la mie e a doua sarcina fara embrion, anul acesta. Si inainte, am mai avut o sarcina pierduta la 14 sapt. Cedez psihic. Nu mai am curaj sa incerc din nou, mai ales ca dr.a spus ca nu ar trebui sa mai incerc decat dupa ce fac investigatii serioase. Si ma simt prea slaba sa trec prin alte si alte teste si incercari. Ma simt handicapata, pentru ca nu am capacitatea unei femei normale de a face copii si incepe sa imi fie rusine cu asta.
[/quote]

SARA_HS.....daca ai pierdut o sarcina la 14 saptamani...cum esti predispusa la sarcina fara embrion...? mai consulta si alt medic sa mai auzi si o alta parere....te rog din suflet, NU RENUNTA....nu stiu ce inseamna sa fii MAMA, stiu doar ce inseamna sa fi "TUSI"...am nepotel de 5 ani de care imi este foarte dor....am trait alaturi de sora mea toate greturile, toate controalele la ginecolog....era Andrei...."copilul cu 2 mame"...asa spunea medicul....si pot sa ma laud...eu i-am schimbat primul pampers...asa ca nu cred ca se poate compara "tusi" cu mama....eu asa zic sa ma incerci si la alt medic....sa vezi ce parere auzi si de la altcineva....

Te pup si te rog sa fii tare, ma rog pentru tine

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

SARA..sincer iti spun din toata inima ca imi pare foarte rau pentru aceasta pierdere...sper ca Dumnezeu sa aiba grija de tine si de sotul tau,sa te intareasca ,sa devii mult mai puternica..si NU RENUNTA la dorinta ta de a deveni mamica..nu gandi pesimist..sper ca dupa ceva timp dupa ce iti vei reveni sufleteste sa poti ramane din nou graviduta,sunt alaturi de tine si oricand simti nevoia sa vorbesti cu cineva suntem aici!

Anca..
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Sara suntem alaturi de tine, imi pare rau de ce ti se intampla.

Stiu ca acum e prea devreme pt tine dar nu te lasa, mai incerca, mai vezi si alti medici nu se stie niciodata....

Acum insa ar trebui sa te odihnesti sa ramai saptamana viitoare acasa si sa iesi sa te plimbi sa pleci undeva sa ti schimbi gandurile.

Te pup

NOI 10+/ 12 + UM si Marc (28.08.2004)
bebe2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela3970 spune:

Buna fetelor, Mihaele si Gabriele primiti va rog felicitarile mele intarziate!
Bun venit si noilor albinutze,
Draga SARA , imi pare nespus de rau ca n-a fost sa fie acum, iti doresc sa fii perseverenta, sa mai incerci, sa continuui sa lupti pt. ca aceasta minune sa se intample. Desi nu m-am plans, si nici nu vreau sa ma gandesc la asta(ca sa nu ma panichez),nici la mine nu s-a vazut bebicul la ultima eco ci numai sacul gestational. Mai am de asteptat 2 saptamani pana la urmatoarea programare.

Iubita, multumim ca ne-ai impartasit asa frumusete de vis cred ca de fapt iti faci o gramada de ganduri in legatura cu urmatoarea ta vizita la doctor, emotiile pe de-o parte, hormonii pe de alta,si iata ce vis fantastic s-a incropit. Mi se pare ca oricum avem o relatie intima cu medicii barbati, doar ne vad zona genitala la aproape fiecare vizita iar subconstientul nu stie de medicinate pup, succes la viitoarea vizita

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

eu sunt tot mai trista, sanii mei parca se lasa, nu mai sunt plini, nu mai sunt tari...imi fac mari griji, dar crd ca visul meu se sfarseste.....si marti la dr voi avea din nou e deceptie...offf...stiu ca veti incerca sa mi spune ti ca va fi bine, dar nu va fi.,...se intampla a 3 oara deja, cand visul se spulbera...sunt atat de trista...atat de trista.....

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

SARA stiu ca orice cuvant e prea putin.... imi pare nespus de rau... iti doresc din suflet sa fii puternica si sa nu renunti la acest vis.

Am mai ramas eu si iubita cred. Marti aflam si noi daca e totul e in regula in burtica.

9+
In asteptarea unui inger


GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Sara nu iti pierde speranta. Fa toate analizele, mergi si la alti doctori. Sunt femei care au pierdut 9 sarcini si pana la urma tot au reusit.
Tiana nu esti singura care are vise de alea. Eu am visat ca ma giugiuleam cu un nene cu mustata mult mai batran, nu era o persoana pe care o cunosteam. Dimineata i-am zis sotului si a inceput sa rada. El mi-a zis ca viseaza femei in ipostaze mai putin decente. Cred ca de la lipsa de huta-huta ni se trage si noua. Noi am avut interdictie la Tudor si acum ne e frica. Tocmai ieri vorbeam ca mai avem de asptetat vreo 8 luni si sotul a zis ca nici nu vrea sa se gandeasca

la albinute

mami de Tudor si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui SARA_HS

Iubita_tiana, cred ca toate avem vise de genul asta. Eu chiar saptamana asta am,visat de doua ori ca faceam dragoste cu .. cineva,nu ii vedeam chipul, dar sigur nu era sotul meu. Cred ca sunt hormonii de vina.
Oricum...
Eu aici va parasesc fetelor. Am fost azi la eco si .. sarcina fara embrion. Luni fac chiuretajul. Deja am sangerari mici si ceva scurgeri ciudate, cu o materie alba, rozulie, aproape solida. Imi impun sa nu plang, deja ma obisnuisem cu ideea ca , si de data asta, n-o sa fie bine. Dar speram...
Am vazut pe chipul dr. si dupa cat de mult cauta cu ecograful, ca nu stia cum sa imi spuna si tragea de timp, cred. In final, mi-a zis: n-am o veste buna pentru tine, nici de data asta.... Mi-au dat lacrimile si cand mi-a dat poza, ma chinuiam sa descifrez ceva alb in cercul acela mare, negru. Am vazut ceva foarte vag, foarte mic, dar dr. a zis ca la varsta sarcinii, trebuie sa se vada clar,si mare.
Luni dimineata, o sa repete eco, inainte de chiuretaj, nu stiu de ce. Sotul meu vrea sa vorbeasca cu seful meu ( lucram amandoi in aceeasi firma) ca sa stau acasa toata saptamana viitoare, dar eu de marti am sa merg la birou, pentru ca acasa am sa imi pierd mintile. Trebuie sa uit. Dr. mi-a facut trimitere si pentru niste teste genetice, dar nu mai vreau sa aud de ele. Deja vreau sa ma obisnuiesc cu gandul ca noi nu vom avea copii si i-am spus si sotului meu asta si el a zis ca eu decid, ca nu vrea sa ma mai vada suferind. Dar stiu ca el vrea, inainte sa ne casatorim vorbeam mereu de copii si ce nume vor avea... iar acum vorbim sa nu mai avem..
E atata ironie in viata asta.

Va doresc mult succes in continuare, sarcini usoare si bebei sanatosi.
Va pup.


Imi pare sincer rau...Dar nu dezarma!!!Toate se implinesc cu incredere in DD!!!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/


11+

http://bd.lilypie.com/xVz4p1.png

Mergi la inceput