Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui iubita_tiana

eu sunt tot mai trista, sanii mei parca se lasa, nu mai sunt plini, nu mai sunt tari...imi fac mari griji, dar crd ca visul meu se sfarseste.....si marti la dr voi avea din nou e deceptie...offf...stiu ca veti incerca sa mi spune ti ca va fi bine, dar nu va fi.,...se intampla a 3 oara deja, cand visul se spulbera...sunt atat de trista...atat de trista.....

9+


si sunt alaturi de tine,si te rog din tot sufletul sa nu mai fii asa pesimista,ca ii faci rau si samburelului!!!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/


11+

http://bd.lilypie.com/xVz4p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Sara - imi pare rau pentru pierderea ta.
NU ai de ce sa te simti handicapata, sunt sigura ca poti si vei avea un bb sanator si frumos la un moment dat.

Nici eu nu cred ca exista un uter predispus la sarcina fara embrion. Nu vad cu ar putea uterul sa influenteze asta, doar spermatozoidul si ovulul care s-au intalnit pot avea probleme si sa rezulte o sarcina fara emblion.

Am cautat impreuna cu dr ginecolog posibile cauze ale sarcini mele fara embrion. Un motiv ar putea fi spermatozoizii imbatraniti.
Mai clar noi floseam metoda calendarului, pentru ca avem casa in constructii si este multa munca pt o femeie gradiva si cu greturi etc. Bun...... ovulatia urma sa fie pe 20 . Pe 15 am facut-o ultima data neprotejat, dar totusi s-a intamplat. Am zis ok , nu e momentul cel mai potrivit dar ne-am bucurat ......si totusi nu a fost sa fie. Un posibil motiv ar putea sa fie spermatozoizii care dupa 5 zile nu mai erau in forma maxima si chiar daca unul a reusit sa fecundeze ovulul, informatia lui genetica era deja '' alterata''.

Poate si la tine a fost la fel , cine stie. Sau poate ati facut-o tarziu , dupa ovulatie si ovulul era imbatranit.


Am scris mult si nu prea coerent. Sper sa intelegeti.

Tiana , alinutza si toate fetele care asteptati sa va vedeti sambureii la eco, va tin pumnii . Sa veniti cu poze, vreau si eu sa-i vad, nu-i tineti doar pt voi.

Restul care deja au vazut sambureii la eco , fericitari,sunteti norocoase, sarcina usora pana la intalnirea cu bb in vara.

7 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Dragele mele,

Eu decat m-am inscris si atat..si v-am citit f putin..
Am un serviciu f greu, iar seara f rar intru pe net..mai mult sta fetita mea. Sunt prinsa cu treburile casei.

Va doresc tuturor sarcina usoara si un bb sanatos!

Eu am pierdut, din pacate, sarcina saptamana trecuta, si va rog sa ma scoateti din listutza, ..Voi face o testate cu anticorpi fosfolipidici si voi vedea ce se va intampla mai departe. Poate DD, a vrut sa se intample asa...nu stiu ce sa zic..
Eu din pacate am mai pierdut 3 sarcini, inainte de a o avea pe Bianca.. si sincer, credeam ca nu se va mai intampla dupa ce am facut-o pe ea..

Va imbratisez pe toate si va doresc numai bine!

PS: Poate o sa mai trag cate un ochi pe la voi si poate vin in intampinare cu experiente traite in sarcina cu Bianca mea.





albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Kris, imi pare rau!
Sunt convinsa ca daca s-a putut o data se va putea si a doua oara. Nu te da batuta!

Oana



Viata mea...o continua LUPTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

BUna.
EU nu prea am timp sa intru pe forum, din pacate. La servici am o perioada aglomerata, iar seara acasa nu mai am putere/timp sa mai stau si pe net.
De ieri m-a luat raceala si toata noaptea am avut o durere de cap groaznica; am luat paracetamol si degeaba.
Mi-am facut si ceai de menta caci stiam ca e bun pr durerile de cap. Am intrat pe net sa vad ce pot sa mai am si am vazut ca mai multe fete insarcinate ziceau de suc de grep si portocala ca ar fi bun. Se pare ca a vut efect ca mi-a trecut durerea de cap, nu de tot- ma mai doare putin dar e ok.
De vreo 2 zile mi se pare ca il simt pe bebe, dar nu asa ca o zbatere usoara de aripi ca la prima sarcina, ci mai puternic ca atunci cind bebe era mai mare.


Imi pare rau sa vad ca sunt fete care au pierdut sarcina. Dar eu cred ca nu trebuie sa-si piarda speranta; Sara poate ar fi bine sa faci acele teste pe care ti le-a recomandat medicul. Sunt multe fete care au pierdut carcini, dar pana la urma au reusit sa aiba un copilas.

Of ce se intimpla de atatea fete au pierdut sarcina?






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_alinutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui strunfita

Legat de creme antivergeturi, eu folosesc acum Elancyl de la Galenic, dar nu stiu sa va spun ce rezultate va avea :) Cand eram insarcinata cu Bogdan, am folosit crema antivergeturi de la Avon si n-am facut nici o vergetura. Dar m-am uitat acum in catalog, si n-am mai vazut-o. S_alinutza, se mai gaseste? Exista in catalog, poate mi-a scapat mie?

11+ si Bogdan (04.02.2005)
Poze1
Poze2


Mai este crema de la Avon, dar fiind multe produse nu sunt toate trecute in catalog in fiecare campanie. Din pacate eu nu am acum catalogul nou, pt ca am sarit o campanie si n-am facut comanda, dar te poti uita dupa crema si pe net, pe www.avoncosmetics.ro

Of,numai vesti triste am citit de la voi weekendul asta
Sara, imi pare tare rau...nici nu stiu ce cuvinte te-ar putea ajuta acum, in afara de incredere in D-zeu , speranta si multa multa sanatate...Sa fii tare si sa nu te dai batuta!
Va ! Sa ne dea D-zeu o saptamana numai cu vesti bune!

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_alinutza spune:

Cred ca de fapt toate gravidutele au momente de ingrijorare, chiar si atunci cand totul se desfasoara asa cum ar trebui in ceea ce priveste sarcina, iar atunci cand ceva nu ni se pare in regula, ne alarmam si ne facem ganduri negre....si pana la urma sambureii astia mici de la noi din burtici sufera si ei daca noi suntem agitate. Eu am avut prin a 6-a saptamana de sarcina intr-o seara, o scurgere vaginala usor colorata si am avut impresia ca se opreste lumea in loc si inima mea n-o sa mai bata daca se intampla ceva rau cu bebelasul. N-am dormit o noapte intreaga si dimineata la 8 am fugit la medic, care m-a certat pt cat eram de agitata, mi l-a aratat pe bebe la eco, si mi-a zis sa gandesc pozitiv. Dupa o saptamana am mers din nou la control, i-am vazut inimuta cum pulseaza acolo, si desi inca e mic,mic si nu il simt miscandu-se, stiu ca e acolo, creste frumos, si-mi mangai burtica seara cand ma pun in pat si-i spun in gand "noapte buna,puiutu lu' mami!"...
Uite, nu stiu ce mi-a venit sa scriu, ca ma fac singura sa plang

Va si va doresc numai zile senine, cu vesti bune si bebelasi sanatosi!

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_alinutza spune:

De maine ar trebui schimbata semnatura da nu mai am rabdare



9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_alinutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ela2001

BUna.
EU nu prea am timp sa intru pe forum, din pacate. La servici am o perioada aglomerata, iar seara acasa nu mai am putere/timp sa mai stau si pe net.
De ieri m-a luat raceala si toata noaptea am avut o durere de cap groaznica; am luat paracetamol si degeaba.
Mi-am facut si ceai de menta caci stiam ca e bun pr durerile de cap. Am intrat pe net sa vad ce pot sa mai am si am vazut ca mai multe fete insarcinate ziceau de suc de grep si portocala ca ar fi bun. Se pare ca a vut efect ca mi-a trecut durerea de cap, nu de tot- ma mai doare putin dar e ok.



Si eu am fost racita prin a 6-a saptamana si am luat tablete de propolis cu vit C si vit C efervescenta, si ce mai e fff bun la raceala pt gravidutze e siropul de catina (gasesti la plafar) si iei cate o lingura plina de cateva ori pe zi. E tare bun, dulce-acrisor.
si sanatate multa!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Alinutza bine ca mi-ai adus aminte de sirop de catina, am in casa si o sa iau.

Miine o sa stau acasa poate asa ma fac bine mai repede, desi saptamana asta am o predare la serviciu.






Mergi la inceput