Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

La Multi ani!!! pentru Mihaele, Mihai, Gabriele si Gabrieli!

Legat de creme antivergeturi, eu folosesc acum Elancyl de la Galenic, dar nu stiu sa va spun ce rezultate va avea :) Cand eram insarcinata cu Bogdan, am folosit crema antivergeturi de la Avon si n-am facut nici o vergetura. Dar m-am uitat acum in catalog, si n-am mai vazut-o. S_alinutza, se mai gaseste? Exista in catalog, poate mi-a scapat mie?
Dar din cate am inteles cea de la Mustela ar fi cea mai buna, doar ca eu n-am gasit-o inca in Timisoara.

va pup si va doresc un weekend minunat, fara suparari!!!

11+ si Bogdan (04.02.2005)
Poze1
Poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Iubita, m-ai facut sa zambesc
Legat de huta-huta , mie nu prea imi mai vine... de cand cu sarcina... Oare am vreo problema?

11+ si Bogdan (04.02.2005)
Poze1
Poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Iubita_tiana, cred ca toate avem vise de genul asta. Eu chiar saptamana asta am,visat de doua ori ca faceam dragoste cu .. cineva,nu ii vedeam chipul, dar sigur nu era sotul meu. Cred ca sunt hormonii de vina.
Oricum...
Eu aici va parasesc fetelor. Am fost azi la eco si .. sarcina fara embrion. Luni fac chiuretajul. Deja am sangerari mici si ceva scurgeri ciudate, cu o materie alba, rozulie, aproape solida. Imi impun sa nu plang, deja ma obisnuisem cu ideea ca , si de data asta, n-o sa fie bine. Dar speram...
Am vazut pe chipul dr. si dupa cat de mult cauta cu ecograful, ca nu stia cum sa imi spuna si tragea de timp, cred. In final, mi-a zis: n-am o veste buna pentru tine, nici de data asta.... Mi-au dat lacrimile si cand mi-a dat poza, ma chinuiam sa descifrez ceva alb in cercul acela mare, negru. Am vazut ceva foarte vag, foarte mic, dar dr. a zis ca la varsta sarcinii, trebuie sa se vada clar,si mare.
Luni dimineata, o sa repete eco, inainte de chiuretaj, nu stiu de ce. Sotul meu vrea sa vorbeasca cu seful meu ( lucram amandoi in aceeasi firma) ca sa stau acasa toata saptamana viitoare, dar eu de marti am sa merg la birou, pentru ca acasa am sa imi pierd mintile. Trebuie sa uit. Dr. mi-a facut trimitere si pentru niste teste genetice, dar nu mai vreau sa aud de ele. Deja vreau sa ma obisnuiesc cu gandul ca noi nu vom avea copii si i-am spus si sotului meu asta si el a zis ca eu decid, ca nu vrea sa ma mai vada suferind. Dar stiu ca el vrea, inainte sa ne casatorim vorbeam mereu de copii si ce nume vor avea... iar acum vorbim sa nu mai avem..
E atata ironie in viata asta.

Va doresc mult succes in continuare, sarcini usoare si bebei sanatosi.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Sara, imi pare sincer foarte rau!
Asa ma doare sa scot pe cineva de pe lista,
Iti doresc multa multa sanatate si DD sa va dea candva un bebe al vostru!

Oana



Viata mea...o continua LUPTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

iubita tiana, lasa ca e bine daca te simti "amica" cu doctorul....prinde si tu curaj si suna orice problema ai, orice nelamurire...asa cum am spus si ieri, asta le e meseria....si daca te tine minte reactioneaza altcumva...ai vrea sa suni si dupa 10 minute sa stie cu adevarat cine e la celalalt capat al "firului"....:))))), iar referitor la "huta-huta" alta replica specifica tie.....:))))))m-am amuzat copios pe seama ei.....:)))

Albinutelor....vad ca a inceput discutia despre creme pentru vergeturi....voi le folositi deja...? eu nu stiu ce sa-mi cumpar...astept sa aud parerile voastre...aici nu cred ca voi gasi de la Avon...:)))))

O zi buna, linisitita si fara greturi!!!!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui SARA_HS

Iubita_tiana, cred ca toate avem vise de genul asta. Eu chiar saptamana asta am,visat de doua ori ca faceam dragoste cu .. cineva,nu ii vedeam chipul, dar sigur nu era sotul meu. Cred ca sunt hormonii de vina.
Oricum...
Eu aici va parasesc fetelor. Am fost azi la eco si .. sarcina fara embrion. Luni fac chiuretajul. Deja am sangerari mici si ceva scurgeri ciudate, cu o materie alba, rozulie, aproape solida. Imi impun sa nu plang, deja ma obisnuisem cu ideea ca , si de data asta, n-o sa fie bine. Dar speram...
Am vazut pe chipul dr. si dupa cat de mult cauta cu ecograful, ca nu stia cum sa imi spuna si tragea de timp, cred. In final, mi-a zis: n-am o veste buna pentru tine, nici de data asta.... Mi-au dat lacrimile si cand mi-a dat poza, ma chinuiam sa descifrez ceva alb in cercul acela mare, negru. Am vazut ceva foarte vag, foarte mic, dar dr. a zis ca la varsta sarcinii, trebuie sa se vada clar,si mare.
Luni dimineata, o sa repete eco, inainte de chiuretaj, nu stiu de ce. Sotul meu vrea sa vorbeasca cu seful meu ( lucram amandoi in aceeasi firma) ca sa stau acasa toata saptamana viitoare, dar eu de marti am sa merg la birou, pentru ca acasa am sa imi pierd mintile. Trebuie sa uit. Dr. mi-a facut trimitere si pentru niste teste genetice, dar nu mai vreau sa aud de ele. Deja vreau sa ma obisnuiesc cu gandul ca noi nu vom avea copii si i-am spus si sotului meu asta si el a zis ca eu decid, ca nu vrea sa ma mai vada suferind. Dar stiu ca el vrea, inainte sa ne casatorim vorbeam mereu de copii si ce nume vor avea... iar acum vorbim sa nu mai avem..
E atata ironie in viata asta.

Va doresc mult succes in continuare, sarcini usoare si bebei sanatosi.
Va pup.


oooo draga mea, tocmai de asta imi este si mie f frica.....ca la eco de 7 sapt tamnpitul de dr, [nu cel pe care il iubesc eu mult, si imi apare in vise, celalalt]mi-a facut ecografia aceea abdominala si am vazut un mare negru....of , acuma parca regret ca nu m-am dus ieri la eco, pana marti mi se pare o vesnicie.....

draga mea, mii de regrete si te rog eu nu rneunta, asteapta 2-3 luni si incearca din nou.....daca eu am avut puterea dupa o pierdere la 24 sapt sa visez din nouk, si am avut acest vis, din ziua imediat urmatoare ce m-a chiuretat, adica, mi-am dorit alt bebe imediat si numaram zilele sa treaca lunile mai repede, poti si tu, crede ma....si eu am facut toate testele, genetice si infectioase....

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

SARA_HS,imi pare rau sa aud asta.....cred ca stiu prin ce treci, am pierdut si eu o sarcina si am trecut printr-un chiuretaj, dar uite nu am renuntat si pana acuma ma simt bine....cum spune si iubita tiana, NU RENUNTA, iti tinem pumnii pentru saptamana viitoare , sa te ajute DD sa treci cu bine peste hopul asta....stii cum se spune....."ce nu te doboara, te intareste", asa ca fii tare pentru tine si pentru iubirea sotului tau

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Iubita_tiana, se pare ca eu sunt predispusa genetic la sacina fara embrion. Tu, daca ai ajuns la 24 sapt., nu ai cum sa ai aceeasi problema, nu-ti face griji.
Dr. mi-a spus sa astept cel putin un an pana la urmatoarea incercare iar in acest rastimp sa facem testele genetice si de compatibilitate, dar nu stiu daca pot sa mai imi asum riscul sa raman insarcinata din nou. Odata ajunsa la investigatii de genul asta, simt ca sansele noastre sa fim partinti sunt infime.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui SARA_HS

Iubita_tiana, se pare ca eu sunt predispusa genetic la sacina fara embrion. Tu, daca ai ajuns la 24 sapt., nu ai cum sa ai aceeasi problema, nu-ti face griji.
Dr. mi-a spus sa astept cel putin un an pana la urmatoarea incercare iar in acest rastimp sa facem testele genetice si de compatibilitate, dar nu stiu daca pot sa mai imi asum riscul sa raman insarcinata din nou. Odata ajunsa la investigatii de genul asta, simt ca sansele noastre sa fim partinti sunt infime.


sara, cine zice ca esti predispusa la sarcina fara embrion?ce analiza? nu cred asa ceva? mie dr mi-a zis ca uterul meu e predispus avortului, dar ca ar fi predispus la altceva ...nu am auzit depsre un uter......

fii tare si pt mine, caci marti merg la dr, s am niste emotii acum de mor pana marti.,....cred ca o sa l visez intr-una pe doctor pana atunci....

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna la toate burticile bun venit noilor burtici si viitoare mamici de albinutze va doresc burtici sanatoase

sara suntem aproape de tine , multa sanatate si credinta pt ca sigur o sa reusesti sa iti indeplinesti visele speranta moare ultima asa ca nu ai voie , nu te lasam sa iti pierzi speranta in minunea ta inca o data iti urez numai fericire si sanatate si incredere in DD

iubita ce simpatica esti dar sa stii ca nu esti singurica cu astfel de vise asa ca bine ai venit in club

eu de cand am bebicul e tocmai invers trag eu de sot :D (cand e acasa ca pleaca in delegatii de cel putin 2 sapt , cel mult 1 luna jumate ) asa ca atunci cand il prind

si eu de abia astept sa merg din nou la doamna doctor sa il mai vad o data pe bebic , cred ca toate avem nelinisti acum la inceput; imi spunea o mamica care are trei copii : asa e la primul copil dar de la al doilea se schimba treaba , eu cred ca nu e asa pt ca fiecare sarcina e unica si fiecare mama are propriile trairi

scriu cam mult nu ?

eu va pup pe toate va doresc un week-end placut si pt toti sarbatoritii de azi


PS azi vine sotul acasa si nu l-am mai vazut de 2 sapt imi e asa dor de el

9 +

Mergi la inceput