Redoutistele fidele La Redoute France(146)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Astia din ro au scos de tot sectiunea de Aubaines .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Tania,multumesc pt gandul bun.A fost o mare surpriza pt noi .Acum nu-mi vine sa cred ca mai am un pic si intru in luna a 5-a.

Ma tenteaza si pe bine e-bay,dar deocamdata n-am nici cea mai vaga idee despre paypal,trebuie sa gasesc un pic de timp sa ma documentez.

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Ce diferente nesimitite de pret intre laredoute.fr si laredoute.ro. De nervi ma apuc sa mai umplu un cos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

Clau, la geomag http://www.laredoute.fr/vente-geomag-geocolor-pieces-magnetiques.aspx?productid=324078399&documentid=201208&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=0&direct=false&pagesize=16&prodcolor=4 ce diferenta e intre modelul 1, 2 si 3? nr de piese? Tu pe care l-ai luat? cama tenteaza sa i-l iau si eu piticului. Si pe langa el as mai aduna cate ceva ca sa vin cutie si nu punga.


Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Pe vremea mea...adik cand cumparam Geomaguri era specificat nr piese. Acum vad ca nu-l mai au. Modelul 1 e cat sa faci un cub. Atat! Acum...cat te tine buzunarul...eu am luat dintr-asta mic pt un cadou si din cele mai mari pt copiii mei. Am luat si o cutie de panele special ca sa aiba ce baga intre magnetii aia dar desi ma asteptam sa vina numai laturile alea colorate, au venit cu tot cu magneti si bile.

Cu cat pretul e mai mare cu atat nr pieselor din cutie e mai mare. Si cauta cod, poate merge sa-l reduci.

http://www.laredoute.fr/vente-default.aspx?categoryid=49062210&productid=324078403&documentid=201208

aici ai si nr piese trecut. sfatul meu e sa iei de-asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cric spune:

Seara buna tuturor!
Am o mica problema: de cateva zile nu imi pot vedea cosul pe nici unul dintre conturi(am doua). Ma pot conecta dar nu imi arata produsele din cos. Ce pot face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristicross spune:

Am intrat si eu pe ebay dar nu prea stiu care e mecanismul. Cine vinde acolo. Sunt produse noi sau second? Exista vreun forum cu explicatii (eventual un ghid ca cel de pe prima pagina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

tania-z poti explica pe scurt te rog cum se foloseste pay-pal-ul, adica cum se face cont si cum se alimenteaza el. Am intrat pe site-ul dat de claujro, dar nu prea m-am lamurit... Si cum faci ca atunci cand cumperi sa iei produse puse in vanzare de acelasi vanzator, ca sa nu-ti vine nspe coletele si sa platesti taxe postale pt fiecare in parte. M-am tot uitat dar n-am vazut numele userului pe nicaieri, ci numai tara de provenienta. Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama1357 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristicross

Am intrat si eu pe ebay dar nu prea stiu care e mecanismul. Cine vinde acolo. Sunt produse noi sau second? Exista vreun forum cu explicatii (eventual un ghid ca cel de pe prima pagina

cris


vinde oricine are ceva de vanzare... sunt si produse noi si second... exista chiar si magazine ebay...

sistemul este... te duci cauti ce ai nevoie... te uiti la raspunsuri... pot fi licitatii (castiga cel care ofera mai mult) sau metoda "cumperi imediat" , pret la care vine adaugat si costul transportului. acest cost este decis de vanzator. nu este doar efectiv al transportului, poate include si plicul benzina pana la posta etc... (sunt si marsalii care iti zic ca obiectul costa 50 centi dar transportul e de 20€... vanzatorul plateste taxa la ebay pe costul produdului nu pe transport... )

iar paypalul este un intermediar intre ebay si cartea ta de credit. ca sa nu dai pe ebay numarul de carte si alte informatii de genul asta, le bagi intr-un cont de la paypal. si sunt ei care iau valoarea de pe cardul tau si o trimit vanzatorului. iar vanzatorul plateste o taxa pentru ca a primit prin paypal suma ta.

nu stiu daca v-am lamurit... sper ca da...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama1357 spune:

Citat:
citat din mesajul lui axxxa

tania-z poti explica pe scurt te rog cum se foloseste pay-pal-ul, adica cum se face cont si cum se alimenteaza el. Am intrat pe site-ul dat de claujro, dar nu prea m-am lamurit... Si cum faci ca atunci cand cumperi sa iei produse puse in vanzare de acelasi vanzator, ca sa nu-ti vine nspe coletele si sa platesti taxe postale pt fiecare in parte. M-am tot uitat dar n-am vazut numele userului pe nicaieri, ci numai tara de provenienta. Multumesc mult.


daca te duci pe un obiect, iti zice cine e vanzatorul, undeva in dreapta scrie... produse ale aceleasi user. apesi acolo si iti arata tot ceea ce vinde acea persoana... tot acolo este eventual si link catre magazinul userului respectiv, daca are... daca nu are scrie ca e un vanzator privat.

Mergi la inceput