Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (217)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Yaia, multumim frumos ca te-ai gandit si la noi!
Dar sa stii ca sunt prezenta pe forum toata ziua, cu cititul ce e drept, asa ca daca ma striga cineva, raspund promt!

Oliviei abia acum ii trece nasul, i-au iesit inca 2 dinti jos, asa ca are in total 8 dinti!In schimb lui frate-su i-a mai cazut inca unul ieri!E fericit rau, la cat de fericit, la atat de stirb este!



Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinkav

Yaia, multumim frumos ca te-ai gandit si la noi!
Dar sa stii ca sunt prezenta pe forum toata ziua, cu cititul ce e drept, asa ca daca ma striga cineva, raspund promt!

Oliviei abia acum ii trece nasul, i-au iesit inca 2 dinti jos, asa ca are in total 8 dinti!In schimb lui frate-su i-a mai cazut inca unul ieri!E fericit rau, la cat de fericit, la atat de stirb este!


E bine de stiut cu strigatul...

Deci la numarul total de dinti pe familie sunteti la +1?

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Citat:
citat din mesajul lui Erina
La noi a inceput ziua la 7:30. Astzi mai las treburile deoprate si ma joc si mai mult cu Daria!!!

Yaia, noi avem un scaun de la Chicco pe care cred ca va trebui sa il schimb de pe acum. Daria nu depaseste cu capul partea de sus a scanunului iar picioarele nu cred ca sunt in pericol chiar daca ies din el dar...problema e ca mi se pare ca nu e destul de lat la spate. Plus ca ea vrea sa stea la sensul de mers asa ca in loc sa fie prins regulamentar e intors si prins cu centura numai dupa miner.


A pus Piciulika un link la un top al scaunelor de masinavfacut de o societate austriaca. Dac il gasesc pun. Oricum imi imaginez ca in Finlanda gama e mai variata decit aici.


Fericitelor...ce tarziu ati dormit! Bravo, asa sa faci, Daria se va bucura!

Mersi mult, as aprecia un top...dar sa stii ca te inseli, aici exista intotdeauna doar 2-3 modele pt. orice lucru...probabil sa-ti faca alegerea mai usoara. Nici nu vreau sa-mi amintesc ce am avut de tras cu mobila din cauza asta..."Luam dormitorul A sau dormitorul B?" Simplu, nu?

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze


Ma gindeam eu...daca nu ma insel sunteti numai vreo 5 milioane asa ca se explica. Eu cind am vazut topul ma orisem la un Maxi Cosi. Nu il mai gasesc la favorite pentru ca am peste 100 si nu sunt organizate... Poate a salvat altcineva. Oricum eu am sa ma uit dupa articole de genul: ce sa nu faci cind alegi un acsun de masina...si neparat sa il probez pentru ca poate fi centura scurta sau sa nu incapa...

Multumesc Carpatina, asa ma gindeam si eu, ca are un sistem pe baza aceea...

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Alinkav, felcitari pentru dintisorii cistigati si pentru cei pierduti!!!

Acum chiar ca fug pentru ca vrea Daria sa tasteze, sa miste de mouse....




-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Da, Erina, 5 milionane 1 cu Tudor.
Acum m-am bagat la cautare pe Google, ca vad ca mamicile sunt ocupate. Am gasit ca scaunele de toddler pt. masina sunt pt. piticii care se inscriu in urmatorii parametri:
- inaltime: 50-150 cm
- varsta: 1-8 ani
- greutate: 9-36 kg

DAR:
cica doar de cand are copilul 10 kg poti monta scaunul cu fata la directia de mers. Altfel, cu spatele la directia de mers...dar macar sta in fund! Mi-e neclar cum e cu picioarele...trebuie sa ma asigur ca Tudor incape (lungime) pt. mult timp si ca acele curele sunt suficient de lungi (iarna, cu haine groase).

In plus, cum ai scris si tu, ar trebui sa se poata lasa pe spare pt. cand adoarme in masina (rareori in ultimul timp la noi).

Eu am gasit asta:
http://www.elitecarseats.com/Maxi-Cosi-Priori.pro#pp-tabs

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

plec la biblioteca.
teo, tie iti dau mail
Yaia, eu i-am cumparat asta:
http://www.britax-roemer.de/produkt.php?lang=en&navid=?lang=en&navid=15&action=act_dessin&id=9&dessin=6#6
trebuie sa soseasca scaunul, l-am luat de pe scauneauto.ro

E cu isofix, deci il pun cu fata direct.
Si Sofiei i-am luat cu isofix, si anume asta:
http://www.britax-roemer.de/produkt.php?lang=en&navid=?lang=en&navid=21&action=act_dessin&id=14&dessin=6#6

la ei erau limitate culorile, din ce au pe site am ales astea doua sa se potriveasca si sa nu se certe ca "al meu e mai frumos"



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Bey mamici cu gupilashi beutori de Humana 3:al meu fiu nu mai pune gura pe el si tocmai apucasem sa comand pe babypoint 10 cutii!
So,cine doreste la 9E/cutia-arome de mar,vanilie,banane+vanilie si o cutie de Milasan 3 cu aroma de vanilie-7.9 E/cutia de 800g!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Mihnea in actiune
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Sabina, mersi. Au si aici Britax, dar nu stiam mare lucru de ele. Pe tine te tot auzisem cu Maxi Cosi si am gasit unul aici la 185€ (modelul Priori, din linkul pe care l-am pus deja). Probabil o sa merg la magazin sa vad ce imi recomanda si aia acolo, poate au si ceva oferte. Scoica am avut Graco, recomandata de ei si a fost la inaltime!
Mersi inca o data!

Tu cand mergi la biblioteca lasi piticul cu tata lui?

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Teodora, ce lapte ii dai acum?

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Teodora, ce lapte ii dai acum?

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze


Parmalat de crestere pt. 1-3 ani!Il adora,bea cate 500 ml/zi,cateodata si mai mult

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Mihnea in actiune
Povestea nasterii

Mergi la inceput