MONTIGNAC (109) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Aloooo, ce faceti dormiti?

Cartoane le zic la cerealele integrale ca la prima gustare asa zici ca mananci carton. Doar ca uite, si aici fac un compromis, desi monti zice sa mananci fara cel maimic adaos de fructe uscate eu nu pot si pace. Asa ca imi iau un fel de musli din cereale integrale, cu stafide, bucati de mar, banana, ananas si alte fructe neidentificate inca, deshidratate si aruncate pe-acolo. Oricum si asa are efect. Nu poate fi mai rau decat un mic dejun format din 2-3 senvisuri cu unt si toate cele intinse pe paine alba si buuuuuna

Ca sa ma asigur ca si azi e o zi buna, la fel ca ieri, am inceput tot cu cartoane in lapte. O sa continui la pranz cu carne prajita si salata de rosii, iar diseara tot varza. Intre mese pomelo si/sau struguri si apa multa.

V-ati uitat aseara la Oprah? A fost Gwyneth Paltrow si a povestit cat munceste ea ca sa arate cum arata. Nu mult, doar 2 ore pe zi, 6 zile pe saptamana! Si munceste, frate! Are o antrenoare care scoate untul din ea, tot ea cik a antrenat-o si pe Madonna de-a facut-o sa arate atat de bine la anii pe care ii are. 2 ore, da mananca orice! Nu vorbesc de vointa, dar eu una n-as avea rabdare si nici timp sa transpir atat. Dar macar 40-50 de minute pe zi daca as face sunt sigura ca s-ar vedea. Iar ma apuc de-mi promit ca ma apuc de sport... BTW sala la care vroiam sa merg nu mai este, un alt motiv foare intemeiat ca sa nu mai fac nimic

Puisorul, sa stapaniti sanatosi noua masina de spalat si sa va spele hainele bine! Si eu ar cam trebui sa incep cautarile pentru una noua. Imi surade bosh sau becko.

Ele, multa sanatate pentru tatal tau!

Creatiile mele

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

eu m-am uitat aseara pe fuga la oprah si prinsesem numai fragmentul in care bucatarul ala explica serios ca Gwyneth mananca mult, ca un camionagiu, povestind despre o farfurie enorma de paella pe care a dat-o gata in timp record!!! partea cu sportul probabil a fost dupa asta si n-am mai prins-o...si-am dormit toata noaptea cu gandul ca Gwyneth poate manca orice, oricat si nu se-ngrasa

eu raportez o stomatita aftoasa a celei mici...are gura plina de afte......nu-mi arde de nimic...facem badijonari si asteptam sa treaca...bine ca n-are ceva mai grav, pentru ca are si o raceala cu tuse, dar a fost ascultata si nu se-aude nimic. atat de diferiti copiii astia, cu prima n-am avut nici cea mai mica problema iar cu asta trec din viroza in conjunctivita alergica, din alergie iar in viroza si acum cireasa de pe tort, aceste buboante...si de-abia reusisem sa o aduc la o greutate onorabila...acum iar o sa scada...ea asa pare vesela dar eu sufar enorm pentru bubele ei...

si-am mancat struguri si pomelo toata noaptea pentru ca m-a trezit de cel putin 10 ori...probabil o trezeau aftele

ieri am fost conforma ( cu exceptia noptii cand am exagerat cu fructele alea, dar erau langa mine si nu m-am putut abtine) si azi am inceput ziua cu niste ciocolata amaruie cu crema de lamaie de la Poiana (excelenta, total nemonti, dar mi-a mers la suflet)

voi continua monti, cu niste pui la rotisor si seara pomelo si gata ziua de azi.

multa sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Aidi bre,care va dati mari?Cat slabirati cat am fost eu plecata?
Io ma mentin,grasa si frumoasa

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

ooooo, da bine ai revenit! Si io ma mentin! Fa si tu ceva la messul ala ca mereu esti offline, vezi ca am un status nou nout si interesant in caz ca n-ai remarcat deja

Creatiile mele

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Eu o iau incet. Astazi am cumparat "cartoane" cum le zicea careva pe aici sa mananc in loc de Fitness.

Deocamdata am citit cartea 1 dar caut sa-mi cumpar cartea 2 din care am citit fragmente pe ici-colo si inteleg ca mai modifica niste chestii din cartea 1.

De asemenea sunt in curs de achizitionare cantar si masina de paine. Dupa ce toate astea vor fi facute iar cartea 2 macar citita, daca nu invatata...manac o paine intreaga cu unt si cu miere dupa care ma apuc de monti.

Pana atunci va urmaresc cu interes si mai intreb si eu ce nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Androix, pai de ce mananci cartoane mama? De-aia nu mananc eu cereale integrale, pentru ca fara fructe uscate au gust de carton

Ymca, pupa bolnavioara din partea noastra. Dar doar pe mana si virtual pentru ca si eu sunt racita de cateva zile.

De dimineata am mancat Wassa cu zacusca si telemea. La amiaza am servit pranzul in oras cu al meu sot deci mai putin monti: supa de fructe de mare, pui cu sos curry, brocoli si orez salbatic. In seara asta cred ca doua mere.

Deci, ceva retete cu linte sau naut nu stie nimeni?

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Mai fetelor, mare dezamagire mare. Ma cantaresc in fiecare dimineata dar stationez . Sper sa am ce raporta in 20 sau fac pe mortul in papusoi
Sa aveti o seara frumoasa

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Puisorule eu cu linte am gatit urmatoarele: ciorba (la fel ca aia de fasole), supa crema, salata (cu ceapa, sare, otet si ulei), linte batuta (la fel ca fasolea) si mancare de pui cu linte si rosii. Detaliez daca te intereseaza ceva anume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Moana
M-ar interesa ciorba si manacarica cu pui. Azi chiar trebuie sa fac si o ciorba.

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

buna dimineata!
am inceput bine, cu lapte si finn crisp
la prinz mai am naut...sper sa-l termin azi , ca mi se apleaca deja..iar de cina ceva fructe cred. depinde cind ma intorc de la scoala.

vali, bine ai revenit.



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput