MONTIGNAC (109) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

am uitat sa va zic meniul de azi:

md-lapte slab cu inka si finn crisp
p- humus cu finn crisp
g-clementine
c-iaurt

plus ceva alune si cioco neagra...inca nu am atentat la ea, dar cred ca pina diseara pap vreo dpua bucatele


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Hai, bagati, ca daca o tineti tot asa pot sa spun si eu ca azi e chiar prima mea zi fara nici o abatere cat de mica! Dar inca nu spun ca e abia 4 In orice caz acum bag niste cioco 75%

Creatiile mele

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ha, Androix, ca ai adus vorba de ciocolata. am vazut la cumnata mea niste ciocolata de la Anidor, cu menta. scrie pe ea ca are 75% cacao, insa 35% e crema de menta. oare e conforma?

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Andanii - Fin crisp/Wasa si altele de genul mananc in loc de paine la masa de dimineata. O fi bine.

Cu cerealele am inteles...prea erau gustoase Fitness-ul ca sa fie conforme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Dupa mine e foarte conforma. Eu nu pot sa spun ca pot sa fiu atat de riguroasa cand vine vorba de ciocolata, care la o adica merge si de 55%, sau de fructe, pe care nu pot sa le mananc la distantele conforme de masa. Asa ca ma impac cu aceste compromisuri.

Sunt mandra de mine ca nu am gustat azi nici o feliuta de paine. Categoric o zi inceputa cu carton e o zi reusita pe toata linia

Creatiile mele

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Moana, bine ai venit1 ca eu n-am apucat sa-ti zic!

Androix, bravo!!!! eu am bagat si citeva boabe de struguri azi... la ce le spui tu cartoane?

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Anca, ti-a iesit bun humusul? Eu inca nu am ajuns sa imi cumpar tahini din cauza de masina in service. Dar sunt din nou motorizata asa ca am sanse sa ajung saptamana asta.
Moana, bine ai venit alaturi de noi



Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Am rezolvat si cu masina de spalat. Am luat pana la urma cu incarcare frontala Samsung.

Aveti niste retete gustoase cu linte? Ca m-am aprovizionat cu linte si naut dar inca nu am facut nimic din ele .

Si sa va zic o reteta delicioasa de salata: fasole rosie boabe, ton in suc propriu, castraveti murati, feta si maioneza. L-am dat gata si pe sot cu salata asta. Dupa ce m-am laudat atata , sper ca e Monti.



Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ele, insanatosire grabnica tatalui

Andanii, ma descurajezi cu painea. Tocmai sunt in cautare de masina de paine . L-am convins si pe consort ce utila ar fi la casa omului .

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ani, e bun humusul. am mincat la prinz. totusi, data viitoare fac dintr-o jumate de conserva de naut...ca e prea mult pt mine una intreaga. sotul zice si el ca e bun...poate ma ajuta sa-l termin. salata e in principiu monti...nu stiu cum e cu fasolea...cred ca in prima carte zicea ca nu e voie, apoi ca e permisa...nici eu nu mai stiu. m-am ferit insa de ea. am preferat fasole verde.

si felicitari pentru achizitie. sa o folositi sanatosi.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput