MONTIGNAC (109) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

meniu meu azi

paste cu zacusca, o bunatate
supa de legume
cred ca vreo 2 snitele de pipt de pui dc nu mi vine alta idee in urmatoarele 15 min

Am inceput sa ma mobilizez si eu, cam greu, dar m am blindat cu materiale de gatit conforme, sa nu mai am scuze. per trecuta din cele 10 zile nici nu i de mirare ca am slabit asa putin avand in vedere ca am avut cel putin o masa nemonti zilnic.Sper din tot sufletul sa ma obisnuiesc sa mananc numai monti ca m am saturat sa ma gandesc ca iar imi iese burta din pantaloni si ca trebuie sa slabesc.

Va pup

Lori&Luanna(5.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Si eu la fel, stau prost cu mobilizarea, poftele venira pe mine ca ciorile Cel putin o masa pe zi dat cu oistea de gard. Dar sper sa fie mai bine in curand. De fapt asta a fost si ideea mea cu acest concurs, sa ma mobilizez si sa renunt la jumatatile de masura.

In alta ordine de idei trebuie sa-mi marturisesc o dependenta: PAINEA! Nu mai pot! Painea este singura dar cea mai importanta abatere a mea. Citeam mai demult despre painea facuta jumi juma cu faina integrala aia cum este? E de faza I sau II?

Creatiile mele

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Neata!
Dani bravo ca m-ai sters ca nu pot intra deloc in competitia asta. Ma masurasem intr-o perioada era ceva de genul 94-74-94 dar de cantarit nu pentru ca sunt plecata de la Bv de mai bine de 2 sapt. Il am pe tata in sptal si stau la ai mei. Dar in curand o sa ne intoarcem ca ne e dor de casuta noastra. Despre visul tau nu stiu ce sa zic..va pregatiti cumva de sanie?

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

latrishia ma bucur ca te-ai mobilizat
androix despre paine pot sa-ti spun ca e ok cea facuta 50% faina integrala si 50% tarate la faza I chiar mancata cu grasimi
Sa stii ca si eu patesc la fel, nu stiu ce am , in tinerete nu mancam paine cu lunile ,acuma chiar poftesc paine .... batranetile cred
ele sanatate tatalui tau , nu nu ma preagatesc de sanius, nu stiu care o fi legatura
sanse pe unde esti????
ymca pe baricade???
anca ai primit floricelele ? iti plac???

restul fetelor va astept cu drag

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Neata!
Pe unde umblati, frumoaselor? Hai ca sunt intr-o forma mai bunicica, rusii sunt pe plecate si au luat si apa cu ei, exact cum v-am spus am stagnat.
Deci la paine trebuie sa pun faina integrala si tarate. Cred ca ma incumet si cumpar toate cele, fac o data si daca iese buna imi cumpar si o masina de facut paine ca doar n-o sa stau zilnic sa framant ca pe vremea bunicii. Si asa ma batea Mihai la cap dar eu nu vroiam stiind ce poama sunt si ma gandeam ca o sa mananc si mai multa paine decat inainte.

Sa va spun si eu meniul meu de azi poate va mai inspirati: dimineata cartoane cu lapte, la pranz o salata dintr-o conserva de ton cu un ou fiert si o rosie, plus zeama de lamaie si pe seara varza calita, goala ca carnatii i-am dat gata Intre mese struguri si pomelo.

Creatiile mele

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

ca bine-mi mai sade cu doua flori...desigur ca sunt la datorie, andanii; ca de cand cu concursu' nu mai fac nimic altceva

eu v-am spus ca prima runda de mobilizare am trait-o cand am vazut semnatura lu' andanii, unde mi-am zis: se poate! a doua mobilizare a fost cand am vazut si pozele ei, si-am vazut de la ce-a plecat si la ce-a ajuns: felicitari again; a treia runda, extrem de puternica si ea a fost androix, nu neaparat cu concursul, ci cu acel calcul care mi-a ramas in minte de 1kg pe saptamana....iar acum ma mobilizeaza cele 2 flori proaspat primite si rau de tot ma mobilizeaza petrecerea de craciun a firmei care va fi in prima jumatate de decembrie...deci fffff curand...si unde trb sa arat macar binisor, pentru ca e o ocazie unica sa ma intalnesc cu toata lumea de prin tara si nu vreau sa vad compasiune in ochii nimanui si nici sa miros comentarii de tipul: saraca, in ce hal a ajuns

si pe langa toate aceste runde de mobilizare eu v-am mai spus in lunile trecute ca sotul slabea fff rapid...ei bine, a continuat procesul si arata ! el nu spune nimic despre kg mele, ma incurajeaza, imi spune ca daca mai cresc putin fetele si avem cu cine sa le lasam ne reapucam de tenis (cand ne-am cunoscut jucam impreuna si eu mancam bataie mereu) sau mergem la sala, sau facem ce vreau eu.

deci am sute de motive ca sa slabesc.

si pe langa slabire, eu nu vreau sa ajung in situatia urmatoare: toti bunicii din preajma mea se asteapta unii pe altii la spalat pentru ca sunt prea intepeniti ca sa poata sa intre/iasa din cada si sa se frece pe corp cu buretele asa ca trebuie sa se ajute reciproc; si-n plus de asta se umfla de tot felul de medicamente, mare parte din boli datorandu-se unui stil de viata ciudat: ai mei bunici mananca SARE cu mancare si nu mancare cu ceva sare, n-au facut sport la viata lor, tataie a cam baut la tinerete, etc. Ori ideea mea este ca eu vreau o batranete cat mai ferita de boli si intepeneli iar pentru asta trebuie sa lupt de pe-acum. Deci obiectivul meu pe termen scurt este intr-adevar slabirea,dar pe termen lung eu visez sa mananc cat mai sanatos posibil (cu ceva abateri care sa ma tina fericita) si sa ajung sa fac sport de placere, asa ca eu voi face parte din acest grup monti multa vreme de-acum incolo

iar eu cu painea am o relatie speciala: adica pana am ajuns la facultate mancam pana si paste cu paine, cartofi prajiti cu paine, colturi intregi de paine goale metoda abordata acum e sa iau paine de-aia feliata de tarate, integrala, graham, neagra, hipoglucidica (sunt tot felul de minunatii, care oricum tot contin un procent mic de faina alba in compozitie) si mananc dimineata daca am timp 1 felie si nu trec sub nicio forma pe langa cuptorul de paine de langa bloc daca trec pe-acolo in vreo zi, clar cumpar 2 paini albe, pufoase si bine mirositoare si pot sa mananc una dintr-o lovitura. cu alte cuvinte se aplica principiul: daca nu vad, nu poftesc.

ele, insanatosire grabnica tatalui.

am scris cam mult, se vede ca n-am chef de munca nici azi...

nu mi-am mai ascuns cantarul si ma cam urc pe el cat stau acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Incerc incet incet sa-mi insusesc si sa aplic regulile Monti.

Cereale cu lapte: laptele am inteles ca fara grasime dar cerealele de care sa fie? De ex. sunt unele pe care scrie Fitness de la Nest... Credeti ca sunt ok? Eu m-am uitat pe ele si cam au zahar....

Andanii tu ce cereale ai mancat astazi de dimineata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

moana nuuu fitnes de la nestle , alea nu sunt naturale
trebuie mancat dinalea de la Sano Vita , presate si care nu contin nimica pe langa
http://www.mamanatura.ro/producatori/sano_vita nu prea sunt poze
http://www.naturaplant.ro/produse/492/Fulgi_de_cereale_(Sanovita)

cam astea le mananc eu , pun si inca , sunt tare bune, sau scortisoara , altfel sunt cam seci

sau mai mananc finn crisp http://www.vaasan.com/public/en/01_export_products/01_finn_crisp/index.jsp cu lapte


ymca , te pup pentru o asa destainuire facuta aici ma bucur sa influentez si eu pe cineva si sa ambitionez , am avut si eu persoane care m-au impulsionat

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Neata!
Pe unde umblati, frumoaselor? Hai ca sunt intr-o forma mai bunicica, rusii sunt pe plecate si au luat si apa cu ei, exact cum v-am spus am stagnat.
Deci la paine trebuie sa pun faina integrala si tarate. Cred ca ma incumet si cumpar toate cele, fac o data si daca iese buna imi cumpar si o masina de facut paine ca doar n-o sa stau zilnic sa framant ca pe vremea bunicii. Si asa ma batea Mihai la cap dar eu nu vroiam stiind ce poama sunt si ma gandeam ca o sa mananc si mai multa paine decat inainte.

Sa va spun si eu meniul meu de azi poate va mai inspirati: dimineata cartoane cu lapte, la pranz o salata dintr-o conserva de ton cu un ou fiert si o rosie, plus zeama de lamaie si pe seara varza calita, goala ca carnatii i-am dat gata Intre mese struguri si pomelo.

Creatiile mele

Andreea mama de Filip si Georgia


referitor la painea facuta , nu stiu , da mie nu-mi iese nicicum , am facut si cu masina si pauza , iesea umeda pe interior eu fac chifle micute micute si se coc caluma, da cam tari..... da si vorba ta androix mananc mai multa paine cand le am si-atunci mai bine nu mai fac

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

salutare!!!!

am net!!!!

andanii, am primit cele trei floricele. tare bine ma fac sa ma simt....sa speram ca ma tine ambitia pina la sfirsitul luni.

ymca, bravo tie pentru ca gasesti atit de multe motive sa te tii de treaba...mie imi piere curajul din cind in cind, insa ma straduiesc si eu sa-mi gasesc motivatii.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput