MONTIGNAC (109) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Valentina, multumesc. Iti vine sa crezi ca uitasem Mersi si de vizionare la creatii
Sa-ti ajute Dumnezeu, Vale! Eu daca tin post ma ingras ca bag cartofi prajiti la greu si paine. Moare Mihai ca anul asta nu i-am facut zacusca

Mai, fetelor, da ce bine e sa mananci conform, sa nu te simti vinovata pentru fiecare abatere, pentru fiecare dumicat de paine, nu-mi vine sa cred nici mie cat de cuminte sunt. Ce mi s-o fi parut greu pana acum?

Creatiile mele

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

ani, anca, andanii, valentina multumesc pentru sfaturile cu ciuperci...ma tenteaza toate...maine achizitionez ciupercile pentru ca azi am fost doar in piata...fugind ca se apropia ora de plecare a bonei...am luat doar struguri si un pomelo.

androix, si eu ma simt f bine psihic in zilele in care sunt conforma si ma trezesc si a doua zi dimineata multumta de mine si vesela.

anca sa-ti fie de bine...blondele rulzzz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Eu ciupercile le umplu cu coditele lor,ceapa, sunca (toate calite putin) iar deasupra mozzarela sau cascaval.
Nu m-am gandit ca merg facute si in tigae cu capac.Asa poate fac si eu mai des.

Azi am papat:

md:zacusca
p:salata de castraveti si arde in care am pus boabe de fasole fiarta
c:2 mandarine si 1/2 de gutuie

Eu va citesc dar la cat sunt de purcea mi-e si jena sa mai scriu

Va pup



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Salutare fetelor

Nici eu nu ma prea omor cu scrisul pt ca nu mananc nimic interesant, prefer combinatii cat mai simple. Cerealele si eu le mananc tot pe cele cu fructe uscate, cu ceai de fructe pt ca laptele dulce nu mi place. Nu cred ca e o abatere, nu stiu de ce are monti cu fructele uscate, si nu are o problema si cu legumele din supa, ca tot mancare concentrata, moarta, deshidrata e.

ieri am papat
paste cu bulion
supa de legume cu carne
legume fierte cu sos de smantana
clementine



Lori&Luanna(5.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Unde v-ati ascuns, slabutelor?
Eu azi m-am hotarat sa fiu gospodina (ca de obicei nu ma omor) si am repetat supa de linte care se terminase si care i-a placut si sotului. Azi cu ceva imbunatatiri adica am adaugat chimen. Imediat ma apuc de facut hummus ca am gasit in sfarsit tahini.

Si pentru ca ii trebuia sotului ceva dulce m-am inspirat de pe site-ul culinar si am hotarat sa execut papanasi si clatite, montignace bineinteles. Singura mea problema e ca nu stiu daca papanasii se pot reincalzi la microunde pentru ca al meu consort e la servici si va ajunge foarte tarziu.

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ma gandeam sa incerc si asta http://www.culinar.ro/forum/continut/Diete-si-regimuri-alimentare/12649/Retete-Montignac-Tort-de-ciocolata-la-microunde/
V-am facut pofta?

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Anca, imi dai si mie reteta de hummus? Am gasit si eu una pe culinar dar tu poate ai alta

Off-topic- Anca, la intalnirea de pe 28 poti sa comanzi salata. Eu deja mi-am schimbat comanda de pizza cu salata.

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Deci tot singura bantui pe aici

Haideti ca e gata . Mi-au iesit niste papanasi bestiali. Zic eu, dar astept si parerea sotiorului.

Noapte buna

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Deci se vede ca sunt singura care are sotul la servici.
Am facut si humusul dar nu are gustul celui original din Israel. Asta este, bun si asa.

Stefana doarme si eu fierb fasole rosie pentru salata de ton.

O zi frumoasa in continuare

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

eeeeehheeeee androixule si anca exact asa sunt si eu , cand sunt in stare sa fiu cuminte ,ma simt bine ,nu am remuscari, parca mai vesela si cu psihicul sus .... asa e , defapt asa trebuie sa fim

eu ieri am facut ciupercile astfel .... le-am curatat , le-am pus in tigaie wok (stiti care e nu?) bucati destul de mari , impartit in patru sau intregi, lasate acolo pana s-a evaporat apa lasata de la ele, pus peste la sfarsit cateva picaturi de ulei si frunze de patrunjel , un deliciu .... in farfurie am pus si smantana 12% si putina telemea rasa simplu, rapid bun si nu in ultimul rand monti

puisorule cum sunt papanasii aia monti ?????

sanse da cat de conforma ai fost ieri ... si ce putin mananci

latrishia atata sa fie abaterea fructele alea din cereale ... si sa vezi ce o sa slabesti

vali spor la post ... eu cand am tinut post m-am ingrasat de numa .... mancam fara carne da mancam cartofi si macaroane de m-am umflat ca o purcica ... mai bine nu tin post

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput