MONTIGNAC (109) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

bine ca nu e azi zi de raportare

am avut niste abateri in weekend asa ca sper sa recuperez zilele astea prostiile facute (adica tort, icre de stiuca cu painica proaspata si alba, si altele)

greu, tare greu sa schimbi stilul de viata...simt cum mi se acumuleaza niste pofte enorme de baclavale, pizza, mamaliga cu branza si smanatana, cartofi prajiti...

eu am facut orez salbatic in weekend cu sos de rosii, nimic interesant. si-am mancat carnita facuta la gratar undeva la o petrecere...mi-a adus soacra niste resturi de la petrecerea la care a fost...prima bucata in care mi-am infipt dintii a fost oaie...care nu-mi place...asa ca am renuntat la incercari (se pare ca in bol as mai fi putut gasi si porc si vita) si am luat un copanel de pui, usor de recunoscut

n-am facut nicio ciuperca desi eram toba de carte...poate reusesc azi

ani, ati terminat toti papanasii? trimite si cativa virtuali ca uite in ce stare m-ai adus

azi nu mi-am luat nimic de mancare la mine deci sunt la mana fast-food-ului din colt. o friptura sau poate ficatei si acasa niste fructe, ca sa recuperez greselile din weekend.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Buna,

cu mare parere de rau, va rog s ama puneti din nou pe lista. Am reusit sa ma ingras iar... De data asta daca slabesc, ma jur ca nu ma ingras niciodata. Am 1,60 si 67 kg

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Deci de azi conforme, da ?

Iata reteta de papanasi:
- 500 gr branza dulce degresata
- 3 oua
- coaja de lamaie
- 2 linguri faina integrala de secara
- 2-3 linguri tarate fine
- 2 linguri fructoza
Se amesteca toate, se ia cu lingura cate o bucata, se da prin faina de secara si se pun la prajit intr-o oala cu mult ulei.
Le-am servit cu smantana si gem de portocale cu fructoza.
Pofta buna



Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Cristina bine ai revenit

Azi am papat trei felii de Wasa cu humus si ardei. La amiaza supa crema de linte iar pe seara cred ca varza calita cu gratare de pui.

Ma bate gandul sa incerc si clatitele Monti cu mere. Mai vedem daca am chef de bucatarit.

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Vai, tu, fetelor, sa va zic cum mi-am petrecut simbata?

mi s-a parut ca al meu sot e foarte obosit, asa ca nu l-am lasat sa mearga la munca...in schimb am mers la cumparaturi...si am luat cabina de dus cu hidromasaj...pe care a trebuit sa o montam singuri, fara intructiuni decente. noroc ca al meu sot e mai "mester" de felul lui si ne-am descurcat in cele din urma...in 9 ore...cu stefan pe linga noi, ca nu am avut cu cine sa-l las...a fost "distractia" de pe lume...

"cireasa de pe tort" a fost ca la final s-a rupt burghiul si i-a intrat lui ovi prin mina...i-a gaurit un deget dintr-un capat in altul......bine ca nu a prins osul...a scapat ieftin...doar cu o gaura prin deget...si cu stefan care nu vrea sa-l apuce decit de degetul bandajat...ca i se pare mai interesant decit celelalte...

si uite asa s-a odihinit al meu sot, care mi se parea mie prea obosit de munca...

macar duminica am tras un somn de-amiazi...ca a dormit bebe 3 ore jumate......n-a mai facut asta de luni bune...si ne-am mai revenit...


In alta ordine de idei, in we am mincat ca o purcica...destul de conform, insa muuuult...asa ca azi aveam 700 de grame in plus fata de raport!!!!...trebuie sa iau masuri, ca altfel ma fac de ris in 20...

azi am inceput cu o cana de lapte cu inka si o chifla integrala. plus un cola zero...

nu stiu ce mai maninc azi....insa sigur va fi foarte putin, ca mi-e rusine de voi...

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

anca, imi pare rau pentru accident si sper sa se recupereze rapid si usor. mare atentie cu ustensilele astea pentru ca sunt foarte periculoase. sanatate multa ii uram!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ymca, merci. din pacate nu poti sti ce se intimpla...a pocnit burghiul la mijloc...foarte ciudat, ca de obicei se rup din capat...asta e...bine ca nu e mai rau.

Cristina, bine ai revenit. spor la slabit.

sa va zic ce am mincat de prinz? cinci clementine mici-mici si o portocala..sa vedem cit mai tine

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ooo doamne anca si ati fost la doctor ??? e totul ok ? sa nu se infecteze , cum dintr-o parte in alta ? prin unghie ???? oooo ce urattttt , recuperare rapida

eu ce sa va mai spun ,merg sa-mi incalzesc ciorbica sa papa ca mi-e o foamneeee deja , n-am avut fructe la mine si nu am apucat sa merg sa-mi iau si le simt lipsa .... e gustarea



ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Andanii, pofta mare!!!!
nu am mai mers la dr..am curatat eu bine cu alcool sanitar si l-am pansat... ieri arata destul de ok rana...e spart buricul degetului de la stinga la dreapta, pe linga os...el face pe viteazul, zice ca a avut si taieturi mai grave, dar eu zic ca doare rau de tot....

acum am terminat de gatit pentru baieti: supa-pireu de legume pentru stefan si spanac pt ovidiu...pt mine nimic, consider ca fructele au fost prinzul. voi lua cina mai repede, pe la 5...inca nu stiu ce ...insa ceva gustare rece va fi. depinde pe ce mi se pune pata cind deschid frigiderul.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ymca, . spor mare. ne luam una dupa alta, poate asa dam si noi jos...da sa stii ca eu te invidiez...esti mai inalta decit mine...ce mi-as fi dorit si eu macar 3 cm in plus...

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput