Nou stil de viata (233)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Hcclara, m-ai intrebat despre borch... Mie imi place, imi cumparam cind si cind la munca, de la un restaurant de aproape. Apoi mi-am dat seama cum se face si am inceput sa fac acasa. Da, este dulceaga, nu este acra, dar pentru mine este ok ca mie imi place sa maninc iute si merge cu un ardei iute pe linga! Varza nu o tai marunta, o tai cubulete de vreo 2 cm, sfecla (mica) o dau prin razuitoare, orcovii la fel. Mai bag si un pic de carne si mi se pare ca este buna balanta de proteine, vegetale...

Saracul batrinel, Jerry il cheama, era asa de rusinat de ce s-a intimplat... Offf... bine ca nu s-a intimplat pe strada sa piarda controlul masinii, mai si lovea pe cineva. Cred ca o sa i se ia permisul de acum, avea peste 80 si ceva de ani si era un pic pierdut... Eu am crezut ca a avut un atac de cord ceva sau vreun atac de epilepsie. Dar se pare ca a fost neatent si apoi cind si-a dat seama ca a atins bara, in loc sa apese pe frina, a apasat pe accelerator.

M-am tinut de meniu, fara probleme. Am venit acum acasa, am bagat borshul si ma simt satula. Sper sa nu o iau razna!

Miine este ziua unei prietene de munca si o scot afara la restaurant. Partea buna este ca mergem la un restaurant frantuzesc, am mai fost acolo si pot comanda un file de somon cu orez brun si vegetale.

Tzuni, sanatate lui Meri! Fetele mele cind aveau temperatura le bagam supozitor Acet parca se numea. Era tare bun, poate aveti si voi asa ceva acolo... Fetele mele scuipau orice alt medicament sau il vomitau asa ca acest supozitor ma salva mereu! Parca este echivalentul la Acetaminophen.

Noapte buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Laura, am vazut frumusetea ta de fata, seamana cu tine asa de mult! Si asa rosioara in obraji, cu ochii margelute albastre, parca este o papusa! Sa vezi ce frumos este cind o sa mergeti la cumparaturi impreuna! Va pup, frumoaselor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Am gasit un clip cu Scarborpugh Bluffs, este filmat de sus de pe creasta dealului... Eu merg cu fetele pe limba de plaja care se vede pe partea stinga. Sper sa va placa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Nu-mi vine sa cred ochilor ! A venit Alice ! Pup you, Happy !
Si Cami care ne vesti !

si pe Doina, sa stiu senzatia de purtat pe totul pe umeri. Incearca macar sa te odihnesti ca sa nu te epuizezi.

Tzuni, ai dus pe Meri la dictor ?

Eu sunt ok, am fost in plimbare intr-un oras super fain. Am pus poze aici :
http://picasaweb.google.fr/mihaela0606/DurangoNovembre2008#

Mai vin miine la raport.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna dimineata.

Va las cafele si sucuri si apa.
Sunct moarta de somn.
Meri e bine, i-a trecut febra. Nu are niciun alt simptom: nu tu muci, nu tuse, nu rosu in gat.... Nu arata a copil bolnav: canta, rade, se joaca, vorbeste muuuuuult

Pe mine sa ma treceti la"pauzate", ca nu fac nicio branza cu scaderea in greutate. Oricum nu m-am mai urcat pe cantar de multa.

Va pup si va iubesc.


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rolo spune:

Buna dimineata dragelor,
Raportul meu de azi e 83.5, Doamne, abia astept sa cobor sub 80. Mi-am cam pierdut din ambitie si am inceput sa calc in strachini,probabil si din cauza de blue dar inca sunt pe panta si e ok.
Gusta, Tzuni, Delia, Claudia, anda, Puskin multumesc pentru sprijin.

Vad ca Roxana nu a intrat inca, asa ca dau eu azi. Si ceai pentru cine vrea in loc de cafea.

Happy pentru gestul tau.
Tzuni pentru tine si un red bull sa te inviorezi si pentru Meri sanatate. Ai inceput demersurile de schimbarea numelui Mariei?
Va las si intru mai tarziu sa vad ce mai ziceti/faceti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna dimineata,

Multam de ceai fetelor (Tzuni si Rolo). Eu m-am trezit devreme, tre sa ma fac frumusica si sa plec la serviciu.

Tzuni, tu n-ai dormit de loc? Relax cu dieta, o sa reiei cand te simti in stare si suficient motivata. Pana atunci papa sanatos, fara chipsuri, da ?

Rolo, mai ai putin pana la 80kg. Hai ca se poate .

Happy, nu ti-am urat bun venit in grupul nostru si spor la slabit.

O zi minunata tuturor,
Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

'Neata

Merci pentru cafea Tzunica si Rolo

Tzuni ma bucur ca Maria e mai bine

Mik, supêrbe pozele, in visele mele frumoase vizitez si eu Mexicu,foarte frumoase locurile si voi.

Rolo, nu te lasa, mai ai doar umpic si scazi sub 80, ce mult mai am eu pana acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata

Claudia, am reusit sa fac si eu 15 minute de gimnastica in dimineata asta printre care 60 abdomene (4 serii a cite 15, cu pauza dupa fiecare serie). N-am inteles eu bine sau tu vroiai sa faci 50 abdomene odata? Hai poate reusim sa ne tinem de treaba. Revin mai pe seara cu modalitati de a face abdomene.
Fug la scoala.

V-am pupat.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

Multumesc pentru incurajari toate fetele

Raport:stagnare.

Doina

www.flickr.com/photos/11093178@N02/page10" target="_blank">Album Oana si Doru


Mergi la inceput