Nou stil de viata (233)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Raport63,5am reusit sa ma fac cat o vaca.Numai conteaza ca sunt super suparata ca nu ma tin de dieta.

Ruxandra pur si simplu eu cea cu ambitie si cu de toate numai pot,mananc numai tampenii si nu ma mai opresc.

Claudia au venit rusi deci nici o sansa de bebe.

Vik vazut 2 ochi frumosi albastri.

Mik super pozele.

Tzuni multa sanatate lui Meri .

Claudia si Delia m-as fi bagat si eu la abdomene dar nu am ambitie deloc,rusine sa imi fie.

Carmen numai ganduri bune de la mine.

Roxa m-am masurat si eu 37,5 cm,dupa 40,5 iar restu numai spun ca sunt cat casa.

Rolo felicitari si tot inainte.

Sufrageria nu e gata ca am 2 randuri de tapet,i-am transmis frumos olandezului ca pe viitor sa numai faca asa.Sper ca azi sa fie gata.Hernia isi cere drepturile si am ramas un pic blocata de spate ca de pe scara sus si jos nu e bine.

Ma duc sa mai fac ceva si dupa ma duc dupa copil.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Ziua buna tuturor

am o durere de cap graoznica care tinde sa persite ca sa fie in ton cu vremea de afara , apasatoare.

Asa ca nu am apucat sa citesc din urma si dau doar raportul: 63 in cap.Musafirii nepoftiti sunt de vina si ciocolata Milka cu pepene rosu.

Ma duc sa ma bag in pat ca sunt obosita si poate asa trece si durerea de cap.

Sper sa revin inainte de a pleca iara la munca.

O zi minunata va doresc.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare dragutzelor, ce faceti?
Delia da, eu vroiam sa fac 50 odata, dar n-am putut!!! facem deseara iar, da? o zi buna sa ai!
An-k, bine ai venit atunci in clubul abdomenelor!!! pai eu le fac cu geninchii indoiti si capul ridicat cat pot, adica pana simt ca imi tremura muschii abdominali, cat or fi de corecte habar n-am!!! poate ne zice Deli sau Ruxandra daca e bine!
Ruxandra trebuia sa ma fi vazut aseara incercand sa fac genoflexiuni, radeam si eu de mine ce anschilopata sunt!!! pai eu stiu ca e bine sa faci sport, insa mie nu-mi prea place! insa le admir tare mult pe cele care se tin de sport! Al meu sot a slabit 22 de kilograme in 6 luni, el alearga cate 10 km de doua ori pe saptamana ca mai mult nu are timp! si intentionez sa ma tin de putina gimnastica mai departe in fiecare zi!
Mik ft frumoase pozele, si voi la fel! tare mi-ar place sa ajung si eu odata in Mexic! cat timp veti ramane?
Happy multumesc de lamuriri in legatura cu borschul, eu nu fac daca zici ca e dulce ca nu stiu daca imi place! distractie placuta la ziua colegei!
Gabi te asteptam cu drag!
Marilena,Tumpi sper sa va treaca durerile cat mai repede! multa sanatate!
Tzuni ma bucur ca e Meri bine? poate ca i-a iesit vreun dintisor? stiu ca altii fac febra, ai mei n-au facut!
vik tare fainutzi sunt piscotii tai, de fapt cum sa fi iesit altfel din asa mama???

ma duc sa fac cate un gratarel copiilor si apoi sa mai fac cate ceva pe aici!
pupici la toate si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Astazi e ziua de raport? Ca nu mai stiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

70,5kg, revin pe seara.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza tuturor si-o saptamana superba.

Raport: 90

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Buna ziua !Intru pe fuga sa dau raportul - 59.3 kg.Eu nu sunt in toane prea bune ,pt. ca antibioticul(medocef) pe care l-a facut fetita mea ,nu si-a facut efectul si nu i-a trecut pneumonia.Acum ia Augmentin si gentamicina injectabil.Ia dat si prednison si ma chinui sa-i dau mancare nesarata .Eu de ieri sunt la dieta (Scarsdale) ,dar nu stiu cat o sa ma tina.Multa sanatate si pe toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Dragele mele frumoase , eu stagnez si ma simt ca naiba din cauza asta, a nascut sormea acu o saptamana si deja e mai slaba ca mine, si cu 5 kile nu asa. De asta nici n-am mai intrat, toata sapt trecuta am fost pe baricade cu nepotica, iar in weekend am plecat la munte.Primele zile cu bb mic sunt tare grele , si am incercat tot posibilu sa nu rateze alaptarea, inca mai are rani saracuta, dar ce e mai important a reusit deja
De aseara si cu rusii pe cap, asta e, luptam mai departe.
Alice si Lori, bine-ati venit si mult succes!

Yubi, dar cum a fost diagnosticata pneumonia? a facut radiografie? la analize e infectie bacteriana contstata? sanatate micutei.

Puskin, m-am uitat la poze,esti o frumoasa!
suntem aproape trase la xerox la conformatie, doar ca eu sunt mult mai scunda. Spune-mi te rog, ce principii folosesti pt a-ti alcatui dieta?
Vikingo , cu tine nu vb ca tu arati oricum prea bine pt mine muritoarea Dar iti laud copilasii frumosi si scumpi si dulci de te ingrasi numa privindu-i:))

Carina, sunt impresionata de reusita afacerii tale! mult succes si sa o tineti tot asa! Bafta cu falcile alea:))

Tzuni, cum e Meri? din pacate acuma exact viroza asta au avut-o Gh. Febra f mare 2 zile, apoi ditai mucii.

Va pup pe toate la fel de apasat, indiferent de nominalizare, am scris si eu ce-mi mai aminteam....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna,

Puskin, ziua de raport a ramas marti asa ca te astept.

Sabina, felicitari pentru nepotica!

Claudia, da' vad ca ai ambitie, nu gluma! Pai la 50 abdomene odata cred ca-mi dadeam si eu duhul, nici nu stiu daca e bine sa faci atitea dintr-un foc de la inceput. O sa mai fac si eu mai incolo ca acum abia am mincat si sint cu burta plina.
Eu am o minge din aceea mare de gimnastica si fac abdomene ajutindu-ma de ea asa:
1. culcat pe spate, genunchii indoiti, mingea e pe burta si apoi o rulez ridicind spatele de la podea, pina ajunge pe genunchi - 15 ori
2. abdomene in X : incepind din pozitia clasica, miinile la ceafa, ridic trunchiul de jos, atingind genunchiul sting cu cotul drept - 15 ori - si invers
3. din pozitia clasica, ridic trunchiul de la podea cu miinile in fata in asa fel incit sa ating genunchii - 15 ori
4. corpul complet intins, miinile sub fund, ridic picioarele de la podea in unghi de 90 grade - 15 ori (mie astea mi se par cele mai grele).


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Am revenit cu raportul: 69kg, deci -1kg.

Sabina, multumesc . Legat de dieta, incerc sa nu merg prea jos cu caloriile dar sa am suficient deficit pentru a slabi. Deocamdata merg pe 1500 calorii/zi ( +- 100/200, depinde de zi).
In alegerea alimentelor ma bazez pe legume, carne, peste, oua, branza, iaurt, grasimi sanatoase.

Revin pe seara cu meniul de astazi, cam aiuristic...
Ruxandra

Mergi la inceput