Nou stil de viata (233)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata,

Rolo, te inteleg perfect, sint si eu aproximativ in aceeasi situatie. In plus urasc ziua de luni care e si cea mai grea din toata saptamina din mai multe puncte de vedere. Un sa-ti mai treaca starea de blue.

Tzuni, multa sanatate Mariei, sper sa-si revina in curind la normal.

Puskin, cam asa e treaba cu nucile/migdalele/alunele - bune dar in cantitati mici si cit mai naturale. Maninc si eu din cind in cind, acum am dat-o pe migdale.

Va pup si va doresc o saptamina cit mai usoara!


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

salut!
Carmen sanatate multa socrului!
Tzuni si printesei multa sanatate!ai grija sa bea multe lichide daca are febra!
Marilena sa va traiasca pestisorii...vezi daca n-ai vrut sa-i faci o surioara? cu musafirii cum e? toti intarziati??? sau asteptam totusi ceva peste 9 luni???
rolo sanatate mamei tale! si da, trebuie sa te descarci si tu undeva, asa ca sun-o pe Roxa si spune-i ce te framanta la servici!


De azi imi propun sa bag cate 50 de abdomene, nu mai mult ca nu pot!!! sper insa sa ma tin de ele, nu numai o zi-doua si gata!
Gabi unde esti? Lou?Laura??? ca cu voi sunt obisnuita sa va gasesc dimineata devreme la cafea/ceai!

pupici la toate si o saptamana buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Salutare dragelor,
Am citit si eu pe fuga. Multumesc fetelor care au intrebat de mine. Sunt prinsa si cu problemele mele cu dantura (am o falca in cer si una in pamant la propriu de vreo 2 saptamani deja. Joi m-a operat pentru a 2 a oara la acceasi masea), cu serviciul si cel mai important cu afacerea (in weekend am avut primul party catering care din fericire a iesit ff bine - 12 persoane).

Carmen: multa sanatate socrului
Roxa, Rolo: sper sa fie bine cu mami.
Liris: felicitari scumpa si pupici micului dovlecel!
Marilena: te pup pe obrajori!
Zuzi: ce mai faci? Cum e Isa?
Tzuni: pupici cretulinei si sa ii treaca cat mai repede
Ruxi: succes in continuare ca vad ca te tii tare pe pozitii.
Vic: am admirat si eu pozele - olalala
Criss: Carina e bine, i se clatina un incisiv si e tare mandra ca e mare deja. Voi cum sunteti? Te-ai acomodat deja la noul loc de mubnca asa-i?
Carmen E: voi ceva analize mai amanuntite ati facut? Mi se pare cam mult ce vi se intampla.
Claudia: te pup dulce si pe tine
Tumpi: sa ai o saptamana usoara si frumoasa.
Blogul nu il sterg (nu stiu cine a intrebat), dimpotriva incerc sa gasesc un designer la un moment dat care sa ma ajute sa il fac frumusel. In plus vreau sa imi cumpar domeniu si tot asa.

Stiu sigur ca nu am vb cu toata lumea, dar nu din rea intentie ci din lipsa acuta de timp.
Va pup pe toate si va doresc o saptamana minunata. EU va citesc aproape zilnic, dar de scris mai greu.
Delia: nu pot sa nu iti spun macar - o saptamana minunata sa ai si spor la citit.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

Tzuni, si sanatate lui Meri.

Gusta, multumesc. Tu pe cand?

Carina, sanatate si succes cu afacerea. As vrea sa am si eu curajul asta...

Rolo, si eu sunt blue azi, dar din motive personale.Capul sus .

Claudia, daca iti pot da un sfat...nu ajuta cu nimic sa faci 50 de abdomene zilnic. Poti insa sa faci genoflexiuni de exemplu si niste exercitii pentru brate cu sticle de 0.5l umplute cu apa.

Delia, si eu tot asa mananc, cate 30g. Si sunt foarte sanatoase. Mai faci sport?

Revin.
Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Anda si eu te pup si iti doresc mult succes cu afacerea si sa scapi cat mai repede de problemele cu dintii! si sa stii ca de cateva zile m-am tot gandit la tine, chiar daca n-am zis tare
Ruxandra multumesc, da, mai fac si alte exercitii pe langa abdomenele alea, adica putin pilates, insa ma gandeam asa ca eu nu pot mai mult de 50, desi citeam mai pe aici ca ziceau fetele ca faceau cate 200...pai eu cred ca daca as face atatea n-as mai fi buna de nimica!

A iesit soarele si la noi, am vorbit cu maica-mea azi dimineata si imi zicea ca in ro sunt 20 grade!
Imediat ma pregatesc sa plec la gradi dupa copil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Pauza de ceai.

Anda mult succes in continuare si sa fie de bine prima afacere.Cu dinti multa sanatate.

Puskin nici o sansa cu mine ,pur si simplu nu ma pot abtine de la dulciuri si nu stiu de ce.Trebuie sa mai lucrez la etajul superior si sa imi zic clar ca se poate trai si fara dulciuri.

Delia nici mie nu imi place lunea dar uneori ma bucur ca vine.

Claudia esti pusa pe fapte mari.

Gata ma duc la munca ca vreau sa termin camera de dat tapetul.Si diseara parca vad ca ma tarasc pe jos.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Doina,. Nu ne mai zici nimic?




imi e si frica sa incep sa mai spun ceva.
La serviciu am probleme mari, Oana e racita, eu sunt grasa si nu mai am chef de nimic.
Incerc din toate puterile sa nu cad.

Doina

www.flickr.com/photos/11093178@N02/page10" target="_blank">Album Oana si Doru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Am trecut cu bine ziua de ieri. Seara a fost ok, chiar mai bine decit ma asteptam.

Am fost la cumparaturi de alimente, am cumparat multe legume si fructe, salata, peste...

Apoi pe la 4 jumate am luat fetele si am mers la lac (imi place sa merg intr-o parte mai salbateca a lacului, sa ma plimb chiar pe mal, fara lume in jur. Lacul este imens, ca marime este ca o mare. Fetelor le place sa se alerge pe acolo, vara le place sa innoate si sa faca castele de nisip. Mie imi place ca imi adun gindurile acolo si ma relaxez. O sa va pun poze intr-o zi, cind o sa am timp, sa vedeti ce frumos este!
Cind sa ajung in parcare, am vazut un batrinel in masina, pierduse controlul si intrase in ripa. Era speriat si habar n-avea ce se intimplase. Tot incerca sa iasa din ripa, dar mai avea un pic si se rasturna! Am oprit masina, am alergat le el si i-am spus sa opreasca masina. Cind trecuse de banda, zgiriase masina rau dedesubt si mi-era teama sa nu ia foc. O si izbise bine de tot in fata! Nu avea celular asa ca am sunat la asistenta asigurarii, la politie. Am stat cu el pina a venit masina ca sa ii remorcheze masina. Fetele s-au jucat in frunzele cazute, s-au alergat pe acolo... La marginea lacului nu am mai ajuns, ca era tirziu cind am terminat toata treaba cu batrinelul!

Am facut un borsh rusesc dintr-o varza, o gulie, o sfecla, ceapa verde, ardei gras, rosii, carne de vita taiata cubulete. Le-am pus pe toate in slow-cooker si m-am culcat. Cind m-am trezit, supa gata!

Dimineata: English muffin toast cu o lingura rasa de peanut butter, cafea fara zahar
Gustare: 170 g zmeura
Prinz: O cana mare de Borsh (de abia astept!)
Gustare: Un mar
Seara: tot Borsh! (ca fetele nu maninca!!)

Ceai de musatel, fara zahar, cu lamiie, apa... cit incape!!

Cam atit!

Sanatate puilor bolnaviori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Doina , capul sus! Maine o sa fie mai bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare la ceas de seara

Mai da' nu mai scrieti asa de mult ca nu am timp sa citesc. Se vede ca mi-a mai revenit buna dispozitie, nu?

Puskin, trebuie sa recunosc ca am o lene absolut crunta. Asa mi se intimpla daca ma las de sport, pina ma apuc iar e greu frate, greu de tot.

Claudia, felicitari pentru abdomene, 50/zi e un inceput bun, cred ca si eu daca m-as apuca din nou de ele n-as reusi sa fac mai mult. Imi amintesc ca la inceput am facut 20 si eram lesinata! Pe mine abdomenele m-au ajutat foarte mult sa mai dau jos din burtica. Pun pariu ca daca te tii de ele intr-o luna ajungi la 100 si cu perseverenta atingi si 200. Ce zici, ne bagam amindoua in cursa asta? Hai ca de miine incep si eu!

Carina, mersi, mi-ar mai trebui o pereche de ochi ca sa mai citesc o carte in paralel. Felicitari pentru noua ta afacere si pentru succesul pe care l-ai inregistrat deja! Sa fie tot asa in continuare!

Tzuni, cum se mai simte Meri?
Azi noapte am visat 2 pisici mari si m-am sculat cu gindul la Pisu a ta. N-a intrebat de mine?

Doina, .

Gusta, .

Carmen, ma gindesc la tine.

Gabi, esti plecata prin tari straine?

Roxa, mi-ai facut pofta de cioco tot citind de bombonelele M&M.

Happy, foarte frumos gestul tau. Pina la urma ce patise batrinelul?

Va pup.



www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput