Nou stil de viata (233)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Vikinga, chiar nu vreau sa scap. Nucile, migdalele, alunele caju, nucile de brazilia,fisticul sunt foarte sanatoase daca sunt consumate crude si fara sare. Lafel si branzeturile...

Per total sunt la aproape 1500 calorii, adica exact unde vroiam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Criscosty, Clara, Violeta (Robert e baietel), multumesc ptr aprecieri. si mie mi s-a parut adorabil in costumul de pumkin de aia am si pus pozele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Buna dimineata! Dau cafeaaaa

Gusta, vii? Ce-ai mai facut? Aseara am visat ceva cu Amsterdam, dar nu-mi mai amintesc ce...

Liris, acum imi dau seama, eu adresasem catre Lou aprecierile pentru dovlecelul simpatic si acum vad ca tu esti de fapt mama lui . Brava!

Zuzi vorba aia era cea cu cainii si caravana sau cea cu strugurii si cu vulpea?

Azi nu era in plan sa-mi beau cafelutza acasa, dar m-am razgandit de dimineata. Simt ca mi-e pofta de fructe, iar asta e de bine! Eu nu eram prietena cu ele, dar de cand cu dieta asta care ma obliga sa mananc dimi numai fructe, iaca le-am prins un pic gustul. Azi am sa mananc un mango, cel putin un mar, pentru ca am niste mere superbe si gustoase, rosii si tari, asa ca-n vremurile bune si o banana, poate 2, astea toata ziua, nu numai la MD. Nu stiu daca ajung la sala, desi imi planuisem, dar daca nu ajung, am muuuulte haine de calcat.

Va si mai povestim deseara tarziu! Va doresc o zi minunata, asa ca voi!

Roxa-boxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rolo spune:

Neatza dragelor,
Io is blue azi. Cred ca de la vreme si de la job. Si o fi si de la faptul ca in w.e am fost la Comarnic si am facut o gramada pana in Bucuresti. Se circula groaznic pe Valea Prahovei. In plus la mama i s-a facut rau aseara si a lesinat in baie. Asa de tare ne-am speriat ca nu am putut dormi deloc azinoapte. Am luat-o pe Ileana la noi in pat sa o lasam pe mama singura in camera si am tot dat ture sa ved daca e ok. Dimineata era bine, sper sa nu imi faca vre-o figura azi.
In plus mai am ceva probleme la servici despre care nu pot sa vorbesc cu nimeni si asta ma macina rau.
Va multumesc ca va ganditi la mine si astept sa vina zile mai bune sa imi revin si eu si sper sa fiu mai activa pe aici, ca desi va citesc mi-e tare greu sa va scriu fiecareia cateva cuvinte in mod particular.
Sa nu uit, ca si asa am intarziat, ca de obicei La Multi Ani NOE. Iti doresc toate cele bune si sper sa ne revedem candva, ne-am cunoscut la campania cu licitatia de jucarii de anul trecut. Poate mai facem ceva si acum de sarbatori.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Neata si sa aveti o saptamana frumoasa!

Eu...cu peripetii. Aseara trebuia sa ma intalnesc cu niste prieni, dar din pacate, m-au chemat la munca. Ma grabeam sa-mi termin treaba sa mai prind macar finalul intalnirii, cand...febra Meri. Am ajuns acasa si avea 39.5. Am doftoricit-o si cu greu i-a coborat. Azi dimi la 5.30, iar ardea, iar 39.5. ACum a ajuns la 37.7, slava Domnului!

Vorbim mai tarziu.
Va pup.


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rolo spune:

Tzuni multumesc mult. Chiar o sa il caut azi sa il vad. Adevarul e ca din cauza starilor astea am devenit foarte rautacioasa in special cu cei apropiati. Multa sanatate Mariei, ai grija ca am auzit ca bantuie gripa prin oras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Carmen multa sanatate socrului si sa auzim numai lucruri bune.

Am citit aseara un pic dar nu am avut putere sa va scriu.Acuma ma duc sa citesc ce ati mai scris si dupa mai zic si eu ceva.

Lou iti dau ceai daca nu ai primit inca.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Gata.

Roxa alea nu sunt prietene.Si cum zicea Vikinga daca aici zic ca tin o cura sau ceva nu spun nimic.Asa ca prietene de astea nu am nevoie .Ma bucur ca ai reluat sportul.De azi am ganduri mari dar intru diseara sa spun daca am reusit sa ma tin de ele.

Tzuni multa sanatate lui Maria si mai da un semn pe la noi.

Liris vazut dovlecelul de ieri da nu am apucat sa zic nimic.

Puskin felicitar ca te tii de regim.

Cuscra niste poze ceva.

Zuzi eu nu am fost la nici un party dar ma simt ca si cum as fi dormit sub tren.

Happy hai ma ca nu poate sa arata asa de nebuneasca haina.O poza si spunem pareri daca vrei.


Am fost ieri sa luam ceva si nu am gasit asa ca am luat un alt acvariu si acuma avem 7 pestisori ,in tot balamucul din casa numai pesti astea ne lipsea da ca sa facem copilul fericit ce nu fac 2 parinti.De dimineata tragea de mine ca cica hai sa vedem daca pesti dorm.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Buna dimineata
Carmen va tin pumnii si ma rog sa fie bine. Doamne ajuta!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Rolo multa sanatate mamei si sa fie numai ceva trecator.Si problemele de serviuciu spunele cuiva ca nu e bine sa stai asa cu ele.Hai uite de la mine un sa treaca starea de blue.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput