Nou stil de viata (233)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui carina

Zuzi: unde esti? Cum esti?

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.blogspot.com/


Carina n-am fost prea bine. Am avut o perioada chiar 'neagra' nu doar blue. Incerc sa ma redresez si sa-mi auto-induc starea de bine. E greu dar sper sa reusesc. In rest, mi-e dor de tine. As vrea sa stam de vorba o data si face-to-face. Felicitari pentru business si sa prospere ca ciupercile dupa apa. Cum a fost vizita mamei? Te-a afectat in vreun fel? Te pupic si promit sa scriu mai des.

Doina imi pare rau ca-s probleme la servici. Sper sa se rezolve cat mai repede.

Crys ce ghinion, nu-mi vine sa cred . Sper sa-ti rvii situ cat mai repede din asta. Nu indraznesc sa cred ca cineva care a gasit geanta o s-o restituiasca asa cum am patit eu aici...

Tzunella te pupic iubita. E mai bine Meri? Si-a revenit? Revin...

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Intr-un bar erau 3 soareci. Beau shot-uri de tequila. Primul bea, se zbarleste, si spune : - Bey, voi stiti capcanele alea pt soareci? ma duc la ele , fac 20 de tractiuni la ele, iau cascavalul si fug. - Doamne, ce nebun este asta, face tractiuni la capcane!, zic ceilalti 2. Al doilea bea, se zbarleste si mai tare, si spune : - Bey, voi stiti graul ala otravit? ma duc, il pisez, si il trag pe nas!. - Doamne, ce nebun este asta, se drogheaza cu otrava!, zic ceilalti doi. Al treilea, mic, pipernicit, bea, se zbarleste si o ia la fuga. -Unde fugi mah?? - SA F.T PISICA


Da, asa e...Tequilla are aceste calitati... si cand te gandesti ca-i facuta dintr-un cactus...

Mik ai baut o margarita si pentru mine?

Tumpi ai grija de tine, mi se pare ca esti c-am aglomerata in ultima vreme...

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Hahhahhaha, cool bancul!

Il stiu si pe ala cu incinta! Fain de tot....
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog


Eu nu-l stiu...nu-l postezi sa radem si noi??

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Io mi-am promis tatuaj daca slabesc. Da deocamdata nu pup asa ceva...

Vikingo, ce faci mama? hai, ca tu esti pasare de noapte!


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog



Tzunico daca-l faci acum cand slabesti o sa fie mic, mic... Mai rau e invers...

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zuzilici

Citat:
citat din mesajul lui carina

Zuzi: unde esti? Cum esti?

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.blogspot.com/


Carina n-am fost prea bine. Am avut o perioada chiar 'neagra' nu doar blue. Incerc sa ma redresez si sa-mi auto-induc starea de bine. E greu dar sper sa reusesc. In rest, mi-e dor de tine. As vrea sa stam de vorba o data si face-to-face. Felicitari pentru business si sa prospere ca ciupercile dupa apa. Cum a fost vizita mamei? Te-a afectat in vreun fel? Te pupic si promit sa scriu mai des.


Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)


Zuzi: si eu as vrea sa stau la povesti, dar timpul nu tine cu mine. Nu ma plang, pentru ca sunt excited de tot ce mi se intampla, dar sunt chestii pe care as vrea sa le mai fac. Pe maine am de livrat o comanda de tort, si normal ca sunt stricata la cap si cand am mai putin timp ma apuca inventiile si testatul, si inca nu stiu sigur daca o sa am crema pe care mi-am inchipuit-o. In plus in seara asta iar sunt intima cu chirurga sa imi scoata atele si sa rezece ceva os.
Mama a reusit de data asta sa stea mai mult cu Carina - Carina a fost cea care a insistat (se pare ca simte lipsa unei bunici). Si faptul ca a venit singura, deci nu mai era bagata in priza a ajutat. Relatia cu mine e la fel, cu singura diferenta ca imi e mila de ea, imi e mila ca si-a batut joc de viata ei, ca nu a avut suficienta putere sa puna stop cand trebuia. E trist, dar din pacate numai ea se poate ajuta cu adevarat. EU ii ofer sprijin, casa si masa, dar ea trebuie sa hotarasca ce face cu viata ei. Si cum pana acum nu a putut, ma indoiesc ca o va face acum.
Si acum, sa revenim la tine: de ce esti in starea asta? Stii motivul sau inca nu? Daca nu il stii trebuie sa il cauti ca sa poti lupta cu el. Nu e ok nici pentru tine, nici pentru Isa si nici pentru F sa fie asa. Trebuie sa te aduni, trebuie sa afli ce te aduce in starea asta.

Te pupic dulce si promit ca mai scriu,


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna,

Am mai spus si ieri ca nu mai pot face modificari in lista pentru ca ar insemna sa o iau de la capat si sa modific iar la fiecare, treaba pe care am facut-o deja de citeva ori, caci de fiecare data uitam cite ceva si cind vroiam sa editez gaseam lista de saptamina trecuta si nu cea pe care o schimbasem. Acum nu stiu care e problema, o fi de la calculatorul meu, o fi de la forum, habar n-am. Imi cer scuze si sper ca urmatoarea serifa sa n-aiba parte de ghinionul meu.

Chiar asa, care din fetele de pe lista va deschide subiect nou? Pe Carolinah n-am mai vazut-o de ceva timp....Carmen, Daniela, Zuzi?!?


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Buna seara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Gusta, nasol cu herpesul...eu n-am facut niciodata insa sotul meu facea des.

Fetele, daca aveti prieteni care au divortat, poate ma ajutati cu un sfat ceva, ca se pare ca ma paste...



Te "paste" ca-l vrei tu sau ca-l vrea el????
De ce fel de sfaturi ai nevoie?

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Zuzi, amandoi vrem...cred. Vom avea curand o discutie, sper sa putem lua o hotarare.

Delia, la mine apare corect greutatea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui zisaCami

Dragelor, va multumesc mult pentru mesaje. Intru mai tarziu sa va raspund fiecareia in parte, ca acum nu ma simt prea grozav.
Se pare ca gandurile negre aduc probleme ... dupa ce ieri i-a fost rau sotului toata ziua, azi noapte pe la 1,30 m-a apucat un frison crunt, de-mi clantaneau dintii pur si simplu si nu m-am oprit 45 de minute pana a venit salvarea. Apoi am facut febra si am avut o noapte alba, iar acum am terminat cu febra si frisoanele si m-a apucat ... , simt ca imi e rau de mor! Se pare ca am o viroza, exact ce-mi lipsea acum si nu ma pot trata decat cu paracetamol, vit. C si no spa.
Ma duc sa ma odihnesc un pic si revin.

26+
Inimioara meaRadu Costin



Of, Cami draga de tine prin ce sa treci acum. Sanatate multa, lichide multe si nu te mai gandii la nimic decat ca totul o sa fie bine. Cum zic psihologii ... incearca sa-ti gasesti "happy-land-ul" tau si du-te cu gandurile numai acolo. O sa fie bine ai sa vezi.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput