Nou stil de viata (233)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Gabrielama, cum nu te-as lua cu Mara cu tot in Michira (ca asa-i spune Maria Americai)!

Puskin, te iau eu de nevasta. Ce zici? Avem si copil deja...frumoase si destepte suntem...mai lucram si la kile...

Gusta, si io fac des herpes! Moama ce ne asemanam! Parca am fi...gemene!

Tumpi, si matza de la mama mea asa facea: o taia de-acasa si vedea dupa cateva zile. Ea stia unde merge!



Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gabriela, o sa iti trimit un PM, multumesc.

Doina, pe mine ma paste.

Gusta, Tumpi, multumesc .

Tzuni, exact asta i-am propus eu prietenei cu care am fost in Creta si cu care m-am inteles de minune....si pe bune daca nu ma bate gandul sa ma "cuplez" cu o doamna in cazul in care nu ma recasatoresc...fara partea cu dormitorul insa Te iau de barbat , anytime!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Lou ai dreptate dar cica si de la oboseala si stres se face.

Tzuni daca m-ai vedea am 2 ca la mine 1 nu e bun ,umflata si ma doare si ma mai fac cred ca si o spuzatura(sper ca asa se chiana) in ambele parti.Arat ca o vrajitoare.

Ruxandra hai ma ca fiecare pai are umbra lui ,o sa fie bine ai sa vezi.

Au venit vecini sa vada ce demolez.tot fara dulce sunt asa ca poate sunt pe calea cea buna.

Si acuma sa plang ca pe mine Tzuni nu ma ia cu ea si cu Gabi unde vor ele.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga
Zuzi tu cum esti?
Pe miine!

Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo



Un pic busy dar si nesimtitoare. Am pus mana pe-o carte care nu ma lasa si pace s-o pun deoparte. Imi mananca tot timpul.
In rest am c-am luat-o razna cu toate dulciurile astea de Haloween (Alice stie despre ce vorbesc) dar incerc sa-mi revin.
Stii de mult vroiam sa-ti zic si sa-ti multumesc ca mi-ai zis o vorba care m-a atins la coarda sensibila. Dar iti zic acum : MULTUMESC!

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin
Doina, pe mine ma paste.


Imi pare rau...ce sa-ti spun....dupa divort eu am inflorit ( abia asteptam sa scap , am fost impreuna 7 ani si am divortat dupa 1 luna).
Apoi l-am cunoscut pe tzutzu , am 2 copii minunati, avem o gramada de reaizari impreuna, ne iubim foarte mult...nu regret nimic acum.
Important e sa tii capul sus si sa mergi mai departe.
Iti doresc succes, esti o fata minunata si vei trece cu bine peste asta.


Doina

www.flickr.com/photos/11093178@N02/page10" target="_blank">Album Oana si Doru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui gusta

Gabriela acuma am vazut ca ai scris hai sa ne luam de mana si sa facem un club.Ce zici vrei?

Marilena si Mara Augusta



Luati-ma si pe mine , please...

Roxana Dumnezeu sa-l odihneasca pe socrul tau.

Cami arati superb. Ai sa vezi c-ai sa slabesti cand alaptezi, de numa, numa. Cat despre ce ai citit pe net, te rog incearca sa te detasezi de problemele altora cat poti de mult. Nu fa aceeasi greseala ca si mine. Citeam si plangeam si iar citeam si iar plangeam. La sfarsit insa am avut norocul sa nasc o fetita frumoasa si sanatoasa. Ai sa vezi ca asa o sa fie si la tine. O sa vian Raducu pe lume si-o sa-ti zambeasca atat de frumos c-ai sa uiti de toate necazurile din lumea asta, chiar si de-ale tale daca exista.

Vik Hmm! ce mesaje am citit de la tine ...nu te bate gandul sa scrii o carte? Parca ti-am mai sugerat ideea asta, nu? Promit s-o cumpar.

Sabina surorii tale si felicitari pentru nepotica. Am fost si eu zilele trecute la fosta mea vecina care a nascut un baietel acum o saptamana sau ceva de genul. Doamne cat de mici sunt copii noi-nascuti....

CarmenE, Yubi inca n-am terminat de citit dar le urez sanatate multa puiutilor vostri si voua de-asemeni.

Gabi, Gusta, Rolo haide-ti in vizita la Vikinga ca poate mai scapam si noi de starea asta de blue...

Merg sa mai citesc si revin....

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Nastad, nu stiam ca ai mai fost casatorita...ma bucur ca acum iti este bine. Si noi tot de 7 ani impreuna ( si jumatate), casatoriti de 6 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Buna ziua !Daniela ,eu sunt bine ,dar astazi am fost din nou la doctor cu fata sa o asculte la plamani si inca nu i-a trecut pneumonia A zis ca este mai bine ,dar tot se mai aude ceva. Eu am ajuns la disperare ,de 11 zile face injectii cu antibiotic si mai ia si alte pastile si ar fi trebuit sa-i treaca pana acum. Nu mai tin nici un regim ,defapt nu am chef de nimic Va rog sa ma treceti la cele care au luat o pauza.Multumim la toate fetele pt. urarile de sanatate.Multa sanatate va doresc si o seara placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Scriu in maaare repezeala, in cinci minute intru intr-o sedinta...

Salutare la toate frumoasele!

Zuzi, eu am trimis ieri la day-care si scoala toate dulciurile si chipsurile primite de Halloween, sa le manince acolo cu toti copiii! Tot ramineau pungulite de chipsuri desfacute in toata casa de ma tentau ca Ispita! Asa ca le-am trimis pe pustie!

Tzuni, Puskin, va iau eu de neveste, ca sint musulmanca si am voie la mai multe neveste. Si facem o gasca frumoasa cu trei fetite si trei gagici!

Am vrut sa pun ieri o poza cu actualul Print Albert (asa se numeste piercingul la locul cu pricina. Poza luata de pe net, evident Dar mi-a fost rusine

Am plecat, mai am un minut sa imi iau un pahar cu apa si sa ajung la meeting sa nu bag in mine altceva!

M-am tinut de meniul de ieri, nu am luat nimic in plus. Astazi maninca acelasi lucru ca ieri...

Zuzi, poate ne intilnim in vreun parc sa mergem asa pe jos, sa facem miscare. Eu stau la Lawrence cu VIctoria park si lucrez la Bay cu Bloor.

sa aveti o zi minunata!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Dragelor, va multumesc mult pentru mesaje. Intru mai tarziu sa va raspund fiecareia in parte, ca acum nu ma simt prea grozav.
Se pare ca gandurile negre aduc probleme ... dupa ce ieri i-a fost rau sotului toata ziua, azi noapte pe la 1,30 m-a apucat un frison crunt, de-mi clantaneau dintii pur si simplu si nu m-am oprit 45 de minute pana a venit salvarea. Apoi am facut febra si am avut o noapte alba, iar acum am terminat cu febra si frisoanele si m-a apucat ... , simt ca imi e rau de mor! Se pare ca am o viroza, exact ce-mi lipsea acum si nu ma pot trata decat cu paracetamol, vit. C si no spa.
Ma duc sa ma odihnesc un pic si revin.

26+
Inimioara meaRadu Costin

Mergi la inceput