Nou stil de viata (233)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Sunt in zona dar am facut herpes la gura si ma simt asa de rau ,of of.

Ma duc sa vad ce ati mai scris.revin.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Revenit.

Ruxandra bun bancul.

Tzuni numai de nebunii te tii ,si noi avem un prieten care si-a pus in sfarcuri si are parca niste delfini de aur(sper sa nu ma insel la ora asta) dar motivul e ca la sotie ii place mult si am inteles de la alti ca ar avea si ea dar nu spune.Iar Meri e mortala.

Zuzi eu de asta nu am dus copilul la cerut ca sa nu am ce termina.

Roxa buna cafeluta si piercing in buric vreau si eu dar din randul de sunca nu se vede asa ca trebuie burta plata pentru asa ceva.Poate daca imi pun asta in cap ma apuc serios de treaba,mai stii.

Daniela starea mea de blue e ceva ce ma framanta sufleteste si nu spun aici .

Tumpi nu m-a suparat ceva anume ci toate la un loc si tot asa,Si acuma numai vad iesire din starea asta ,dar poate timpul le vindeca pe toate si imi va vindeca si mie sufletul.Cafea las si pentru tine.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata!

Tzuni, ma iei si pe mine in munti? Sau in America, ca vin si acolo cu tine! Ducem fetele la joaca si ne facem si noi de cap!

Puskin, haios bancul, multumesc ca m-ai facut sa rad! Si super meniurile tale, ar trebui sa ma inspir si eu din ele!

Vik, mey da' ce aventuri traiesti tu acolo... Am fost si eu candva la sauna mixta aici in Bucuresti, dar toata lumea era de'a dreptul infofolita, nimeni nu era la "pasa" gol.

Anda, succes in continuare cu dintisorii. Si multumesc de incurajari. Stiu ca de mine depinde sa ies din starea asta!

Tumpi, sunt aici in Bucuresti, deocamdata nu mai plec; ar trebui cel putin odata in noiembrie si din nou in decembrie, dar incerc sa ma dau lovita. Criza, reduceri de buget, gasesc eu ceva.

Zuzi, lasa bomboanele copilei! Ascunde'le sau mai bine arunca'le sa nu le mai ai!

Roxa, shmallow, daca nu ma insel, s-ar traduce "bezele", dar ele sunt niste chestii asa moi si pufoase; pe care, am vazut io in filme, unii le pun in cioco calda sau le fac frigarui. Acum s-ar putea sa ma insel, ne spune Mik ce si cum.

Gusta, hai, capul sus! Facem un club, dar unul de incurajari si sustinere reciproca. Si de dat peste mana cand incercam sa furam o praji!

Daniela, boii mei sunt inca departe... dar ma prefac si eu ca-s in zona si incerc sa ma adun. Si eu mananc aiurea.. uf uf uf!

Sa stiti ca am cerut oferta de la Word Class (adica sala de sport unde merg Roxa si Caro) si cred ca imi voi face abonament (am avut abonament la ei anii de zile... pe vremuri, cand ma duceam chiar si in fiecare zi. Pe 31 decembrie lumea se pregatea de revelion, io eram la sala...). Problema mea cea mai mare legata de sala este ca timpul pe care l-as dedica salii il iau din timpul Marei. Asa ca m-am hotarat, daca imi fac abonament, sa o iau cu mine sa vada si ea ce fac acolo. In fond, puterea exemplului este cea mai buna, nu???

Ies eu din butoi!!

Iertare fetelor carora nu le-am raspuns direct, doar din graba si nu din alte motive.

Sa aveti o zi minunata!





Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Buna dimineata, desi la mine numai buna nu e.

De aseara pisi mea a plecat si nici pana acum nu a venit acasa.A cautat-o dimineata si al meu, am mai fost si eu o tura dupa ea,dar nimic.

Imi iau cafelutat care mi-ati pastrat-o calda si plec iara la colindat imprejurimile poate dau de ea.Ma gandesc ca doamne ferste patea ceva, are nr de telefon pe zgarduta si m-ar fi anuntat ceva.

Tzuni , esti o draguta ca mi-ai pastrat cafeluta, numai ca eu ochi i-am facut de mult, la ora aia eram deja satula de munca si cu gandul la Mitzy.

Gusta, las ca trec toate, iti revii tu, ca esti o luptatoare.

Pupici si la restul fetelor, fug sa-mi caut copilul, sper sa-l gasesc ca altfel nu stiu ce ma fac.

sper sa revin cu vesti bune.

O zi minunata va doresc.


"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gusta, nasol cu herpesul...eu n-am facut niciodata insa sotul meu facea des.

Gabriela, mersi. Tocmai vroiam sa te intreb daca nu te duci in Slovenia saptamana viitoare ca am un eveniment acolo si mi-ar fi placut sa mergem la o cafea. Dar, la cum calatorim amandoua, sunt convinsa ca vor mai fi ocazii. Ai reusit sa identifici cauza starii tale?

Tumpi, si mitza mea pleca si am gasit-o mereu...

Fetele, daca aveti prieteni care au divortat, poate ma ajutati cu un sfat ceva, ca se pare ca ma paste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Puskin, ar trebui sa merg in Slovenia pe 15, dar nu am cum caci am niste vizitatori aici in Bucuresti. Dar sigur ne intalnim noi pe undeva. Referitor la celalalt subiect, imi pare rau si iti doresc sa-ti fie cat mai bine. Si... sunt avocat. Orice ai nevoie, putem vorbi pe PM.

Tumpi, ai gasit pisicuta?? Iubita de ea, sper ca e bine.


Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Gabriela ma bucur ca ai iesit un pic din depresie.In club nu ma inscriu ca eu inca nici macar asa un pic pe linia de plutire nu sunt.Ai sa vezi ca si lui Mara o sa ii placa la sala.

Tumpi ai gasit pisicu?

Ruxandra eu sunt divortata odata(am mai zis) si sincer daca nu se mai poate face nimic impacate cu gandul,vorbeste cu cei din jur(nu te inchide in tine ca nu iti face bine iti spun din proprie experienta).O sa fie greu nu pot spune ca e usor dar cum te stiu eu pe tine daca e sa treci peste hopul asta o sa ai putere sa o iei de la inceput.

Pana la ora asta nu am mancat nimic dulce.Un record pentru mine sa vad cat ma mai tine.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Fetele, daca aveti prieteni care au divortat, poate ma ajutati cu un sfat ceva, ca se pare ca ma paste...




Ce te paste? Divorteaza niste prieteni de ai tai sau.....?

Doina

www.flickr.com/photos/11093178@N02/page10" target="_blank">Album Oana si Doru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Hallo vorbaretelor

Tumpi sper c-ai gasit-o pe pisi.. Are obiceiul s-o mai taie?
Si al meu a fost plecat acu vre-o saptamana vre-o zi jumate si cand a venit ne-am dat seama ca el se ascunsese de o alta pisica si-i fuse frica sa vina. El e cuminte si mai fricos

Puskin
Din pacate nu stiu ce sa-ti zic :( Sper sa treci cu bine de perioada asta. Gaseste-ti activitati, ca sa nu ai timp sa dai in depresie si cum a zis si Gusta sa nu te izolezi..

Gusta ai fost la farmacie sa-ti cumperi ceva pt herpes? Sau astepti sa-ti treaca de la sine?
Poate ma insel, dar stiam ca se face din cauza unui virsus care apare pe baza un sistem imunitar slabit.. Deci acolo tre sa lucrezi..

Zuzi eu ti-am mai zic ca daca le ai in casa dar larma in ele.. deci la gunoi cu ele!!! Nu-ti multumeste nimeni ca te sacrifici

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

Buna frumoaselor....iar dau pe la voi numai in ziua de raport...sper sa nu ma dati afara din grup intr-o zi. Nu ca nu mi-e dor de vremurile de altadata cand pandeam orice postare...

Raportul meu e tot infect, numai 500 g in minus, deci 74.500
Doamne cat le invidiez pe fetele care slabesc la stress si treaba multa, io de ce nuuuuu????

Va pup!

ps. Acu am vazut ca pe tabel sunt cu 74. Saptamana trecuta am raportat porcul de 75, acu' cica merit floricica la 74.500...

Mergi la inceput