Nou stil de viata (233)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

De fapt, cred ca stiu ce am: mi-a ramas sufletul in America....


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Hello!
Ce faceti doamnelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Nici macar florile cumparate de la piata nu mi-au mai adus bucurie,ma invart intr-un cerc vicios si numai vad iesire.Am si plans de ma gasit papi umflata nu reusesc si pace si imi vine sa urlu in gura mare ca poate ma aude careva.POate un dus rece imi vine bine la minte ca eu numai stiu ce ma poate ajuta.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Delia eu imi vad porcul,poate 2 ma trezesc la viata.

Ruxandra in conditiile de acuma poate sa mai raportez vreun kg in plus ca in minus nu vad.

Happy .

Tzuni poate nu e o perioada buna pentru gemeni zic si eu.

Carmen E sunt in zona.

Roxana eu astept cafeluta ta maine.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna seara, doamne dragi!

Eu sunt tare prinsa cu treburi. Va citesc dar nu prea am timp sa va scriu. De mancat nu pot sa va spun ce mananc, pentru ca e total haotic, desi sunt zile in care nu mananc mult deloc, dar fac niste combinatii nesanatoase, de chiar eu ma iau cu mainile de cap... Greutatea, din fericire, e tot pe acolo (57 - 58).

Roxa, condoleante!

Alice, bine ai venit si spor la slabit! Ti-am citit povestea si imi esti tare, tare draga, desi nu te-am vazut niciodata si nu ne cunoastem. In legatura cu nick-ul tau, te inteleg , si mie mi-a placut in TO (foarte fain orasul)!

Lorym, bine ai revenit si sa scapi repede de ultimele kilograme!

Delia, imi pare rau ca iti face probleme editarea listei. Felicitari pentru abdomene!

Zuzilici, unde esti? De ceva timp nu mai scrii cum scriai si mi-e dor de postarile tale! Am vazut raportul de saptamana asta si iti zic doar ca trebuie sa perseverezi si o sa mergi in directia buna!

Ruxandra, multumesc ca iti faci timp si ne spui meniul zilnic! Daca as avea putina vointa, m-as inspira si eu din el, dar cum sunt intr-o alergatura continua am cazut pe panta comoditatii si mananc ce apuc! Rusine mie, stiu .

Anda, sper sa se termine repede si cu bine problemele tale cu dentistul! Felicitari pentru primul party pe care l-ai asigurat cu mancare !

Carmen, sanatate multa socrului tau!

Carmen E., sanatate multa si tie, si sper sa scapi de injectii! Edi e mai bine acum? Cred ca ti-a fost tare, tare greu.

Marilena, ai terminat cu tapetul? Nu ne spui de ce esti blue?

Gabriela, nici eu nu-s cu toti boii acasa, am zile in care toate imi ies pe dos doar sa imi faca in ciuda... Da' eu incerc sa merg inainte, ca nu am ce face! Sper sa-ti treaca repede starea asta. Si sa-ti treaca raceala repede.

Lou, multam ca ai intrebat de mine. Is prinsa cu treburi si suparata ca nu ma pot mobiliza sa mananc sanatos. Nu-ti spun ce prostii mananc, ca ma certi...

Sabina, felicitari pentru nepotica! Si LMA surorii tale!

Cris, imi pare rau de acte si de bani, dar pana la urma toate se pot repara, atata timp cat nu e o chestie de viata sau de sanatate la mijloc. Vad ca esti foarte aproape de 80, io iti fac galerie sa te vad saptamana viitoare sub 80!

Doina, nu pot sa iti urez decat sa fie bine, sa se rezolve cumva!

Cami, ti-am vazut pozele si esti o frumoasa! Nu te mai gandi la lucruri rele, ca ii faci rau lui bebe. Cu D. ai mai vorbit? Eu tot zic ca ii caut numarul de telefon cand ajung la ai mei (ca acolo il aveam notat pe undeva), dar ai mei au renovat si nu mai stiu pe unde mi-e agenda. Daca vorbesti cu ea, si nu-i prea mare bataia de cap, poti sa ii spui ca fosta ei colega, Daniela, se gandeste cu drag la ea?

Tumpi, esti bine? Ti-a trecut migrena? Dar piciorul?

Tzuni, ia zi-ne noua cine ti-a furat sufletul in America ? Sa stii ca io mi-am adus aminte sambata ca tu trebuia sa sari cu parasuta, dar nu ne-ai mai zis nimic? Ai fost? Stii cum si cand mi-am adus aminte ? Taman cand m-am trezit, visam ca ma parasutam si io si am zis, no, stai, azi e ziua in care Tzuni sare cu parasuta!

An-k, cum sunt extensiile pentru "un fund de negresa"? Si felicitari ca faci abdomene, io nici macar de asta nu sunt in stare sa ma apuc .

Mik, cum merge homeschooling-ul? Felicitarile mele ca poti face asta cu 3 copiluti !

Yubi, cum e copila ta? E mai bine? Tu te-ai reparat?

Io ma duc acum la ale mele (a se citi treaba). O seara frumoasa va doresc!

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara,

Iata-ma si pe mine la o ora mai rezonabila...dar scriu repejor inainte sa culc copii.

Roxa condoleante!
Tzuni... imi pare rau ca treci printr-o pasa proasta. ce mai face Meri?
Ank ai dreptate. M-am mai mobilizat odata si stiu ce sentiment super e atunci cand vezi cantarul la vale....dar totusi am o perioada in care f. greu ma abtin de la papa. Tb sa ma reeduc in a manca sanatos, cumpatat si bine combinat. Si sa reiau apa plata cu lamaie. Dar dupa cate tone de ceai si lichid am bagat cat am alaptat...acuma mi s-a cam luat. O sa ma mobilizez mai greu...dar voi reusi pt ca imi doresc...si stiu ca se poate.

Acum va poop ca merg sa culc puii.!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

gusta si io asa cred

danielag in america mi-a furat inima civilizatia si atmosfera si posibilitatile.... n-am sarit cu parasuta ca n-am avut timp. sper sa-mi fac, ca nu vreau sa vina frigul si sa inghet in timpul caderii!


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara!

Am avut un inceput de saptamana infernal. Am niste colege in concediu si trebuie sa le tin locul, asa ca nu am avut timp sa intru. Iar luni si azi am fost la sala, merg si maine ca imi expira abonamentul si trebuie sa-mi termin sedintele.

Raportul : 66,5 kg Nici eu nu prea ma mobilizez. Week-end-ul trecut a fost cam plin in ce priveste mancatul: sambata a fost pomenirea mortilor, iar duminica a fost ziua socrului meu si atrebuit sa mergem pe acolo. Asa ca am mancat. Si s-a vazut. Asta este merit porcul.

Delia fara sa se supere a mea sora, dar nu ar fi trebuit sa aibe un porcusor in loc de o floricica?
carmen sanatate socrului tau! asteptam vesti bune de la tine.
Tzuni sanatate lui Meri! Cum se mai simte?
Doina putere sa treci peste greutati. Dumnezeu nu te va lasa, trebuie sa ai incredere.
Roxa condoleante. Dumnezeu sa-l odihneasca.
EftimieC sanatate multa. Dar ce probleme ai de iei atatea antibiotice. Si tu si cel mic.
Liris imi cer scuze pentru confuzie. Oricum tot scump este.

Pup toate fetele din gasca.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna seara,

simt o apatie generala printre "stiliste"...nici eu nu-s departe.

Meniul de azi:
8.00 - 1 iaurt mic cu 30g paine integrala de secara (finn crisp)
10.30- 25g migdale
13.00 - 200g ceafa de porc la gratar cu legume la gratar (dovlecel, rosie, ardei, vanata) si putina salata
17.00 - 1 mar
18.30 - antrenament
20.30 - 110g macrou afumat, 250g salata de fasole verde ( cu usturoi, ulei de masline si otet balsamic)

Total : 1420 calorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Dragelor, am zis sa mai arunc un oki...sunt dependenta de net...am fost harnici in seara asta, ne-am omorat timpul si gandurile cu instalatul unei masute pentru pc la serban in camera...suntem incantati de rezultat, mai ales ca s-a facut ordine siin bucatarie pe masa unde aveam si laptop si pc si un ghem de matze sub masa...acum ghemul e mai mic ... mai am sa-l conving pe nasty sa-mi bata cuie in peretele cu stucco sa-mi agatz un tablou...nu-i plac tablourile si-mi stau langa perete...

Tzuni, io cand ai zis de America...3 secunde m-am gandit la ala cu piercing-ul

Gusta, nu eram sigura ca vin maine dimi aici, dar daca zici ca astepti cafelutza mea buna, atunci fac tot posibilul sa nu te dezamagesc

va pup si pe maine atunci!
Roxa

Mergi la inceput