Nou stil de viata (233)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Salutare,
Roxa: condoleante.
Gabi: imi pare rau ca nu esti in apele tale. Dar mai stiu ca poti sa ridici capul sus si sa iti revii
Marilena: cu dintii sunt la fel. Maine imi scoate atele si ma taie in partea cealalta. Sper sa se termine odata ca deja si optimismul meu se clatina . Cu tine ce e?
Happy: welcome si succes. Stiu ca o sa reusesti, esti o femeie atat de puternica si deosebita incat slabitul va fi cea mai usoara chestie pe care o ai de facut.
Zuzi: unde esti? Cum esti?
Delia: te saboteaza careva cred
Doina: exista o solutie pentru orice, trebuie doar sa te opresti si sa o vezi. Iti urez mult succes.
Lou: reteta de quiche - http://andaoana.blogspot.com/2008/11/quiche.html
Eu n-am mai dat raportul de mult, dar tot acolo sunt - intre 52 si 53.
Meniul de azi:
o chifla mica cu sunca de pui, 2 felii de prajitura de banane cu ciocolata amara
2 copanele de pui cu lamaie si unt, piureu si sos de ardei copti
pizza cu ardei, vinete si mozarella
Va pup si va urmaresc,
PS: mersi pentru urarile de succes

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Crys uff Sper ca macar reusiti sa gasiti actele ca banii mai greu..

Doina si voua multe putere si sa treceti cu bine peste toate incercarile

Gusta capul sus si nu te mai macina pt toate lucrurile. Sper ca totusi nu e nimic grav :(

Gabi

Claudia ce mai fac prichideii tai?

Daniela tot ingropata in munca esti? Da de veste ce mai faci :)

Happy.. acum mi-am dat seama cine esti.. Nu ne stim dar iti stiu povestea trista
D-zeu sa va intareasca in continuare si sa aveti putere sa mergeti mai departe ca pana acum
Aaaa... si spor la slabit

Tumpi sanatate si tie si du-te la doctor daca nu-ti trece. Odihna placuta

Vik la noi e separat.. Nici n-as intra sa fie comun Macar de-ar fi unii mai aratosi

Anda multam de reteta. O sa o fac zilele viitoare ca chiar eram in pana de idei.. Merge fain si la o masa tip bufet..
Sa ne ti la curent cum iti merge si ce comenzi mai ai :)

la restul fetelor



-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Buna dimineata, la mine e buna, sunt happy ca a castigat Obama, mai putin din alte puncte de vedere...

Eftimie si Vikinga, multumesc pentru sustinere, de luni nici nu-mi vine sa cred ce cuminte am fost, poate pana de Craciun reusesc sa intru in hainele dinainte de a doua sarcina

Hcclara, eu am facut abdomenele de dimineata, nu am minge dar nici la cele simple nu am reusit sa ating cu cotul genunchiul :(, in schimb le-am facut fara probleme pe cele cu ridicatul piciorelor la 90°. Eu mai fac si niste exercitii la scaun (invatate de la un 'personal trainer'), si extensii 20 pentru 'un fund de negresa'

Meniul de azi
D: 2 felii de paine integrala cu feta light cu rosii la cuptor
G: 1 kiwi
P: salata din broccoli fiert, ton in suc propriu, boabe de porumb si 5 ciupercute aburite, am bagat o lingura de mayo light si una de smantana si am impartit salata in doua - dec am si maine
C: o cana de supa si sa vedem ce-om prepara la curs, ca sigur imi bag si eu nasul dar mi-am promis doar sa gust.

Doina, milta putere va doresc sa rasara soarele si pe strada ta
Vikinga, misto faza de la sauna, aici e separat pentru barbati si femei, doar baia turceasca nu, dar acolo avem voie cu kilotzi

Dordia, avem aproape aceeasi greutate (masa cica-i corect... in fine) hai ca putem ajunge la categoria fulg, nu-i asa? Nu te lasa, sa vezi ce bine te vei simti cand vei scadea sub 90 si apoi sub 80, o nebunie

Cris, imi pare rau de ce ati patit, sper sa recuperati macar actele.

Delia, eu imi vad porcul, deci vad modificarea.

Tzuni cum mai e Maria?

Si anthony a facut aseara febra, 39.5°, am fost la doctor dar nu i-a gasit nimic, am pus un supozitor si azi de dimineata era ok, sper sa nu apara vreo boala a copilariei ca ieri a vazut si dr ca avea cateva brobonele pe burtica. Acum doarme si profit sa fac repede un dus.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Nu am mai postat demult meniul, deci postez meniul de ieri, care a fost cam aiuristic:

8.00 - 2 oua fierte, 30g feta, 90g castreavete, cafea cu 30 ml smantana lichida
12.00 - 50g hering afumat, 50g calamari, jumatate de rosie, 15 masline verzi, 8 capsuni
16.00 - 1 cutie perle de branza, 25g migdale crude
19.00 - 1 iaurt natural, 30g paine integrala de secara
21.00 - 50g caracatita la gratar, 200g miel la gratar, legume (ardei, dovlecel, vanata) la gratar, 2 pahare de vin rosu

Total : in jur de 1700 calorii.

Pup fetele, revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

toate frumoasele!... Ce bine e la voi!!! Si ieri m-am tinut de meniu, nu am bagat nika pe linga!... Uite ca este mai bine in echipa...

Vik...Tu fata, ce imi faci tu mie... N-am mai vazut cur de barbat de vreo 4 ani... N-as putea sa stau asa relaxata si sa vad atitea tentatii...ori imi pun prosopul pe oki, ori sar la vreunu hahahhah... da... ar fi fost o aniversare pe cinste!

Roxana, condoleante pentru socrul tau, Dumnezeu sa il odihneasca in pace! Fii alaturi de sotul tau, este greu sa pierzi un parinte, la orice virsta... Multumesc de primire!

Nastad, imi pare rau ca treci prin clipe grele, dar nu uita ca toate problemele au o rezolvare. Fii puternica, echilibrata si judeca la rece, fara emotii prea mari la munca... O sa fie bine, o sa vezi!...

Cami, transmite bebeuilui din burtica ginduri bune si energie pozitiva... Eu am avut doua sarcini fara probleme, dar crede-ma pe cuvint ca aveam ginduri negre si presimtiri aiurea din cind in cind! O sa fie bine, bebeul tau este la caldurica si in siguranta, iar tu traiesti o perioada absolut minunata! Bucura-te si alunga gindurle negre!

Sabina, La multi ani pentru sora ta! Ce frumos cadou a avut!... Iar tu, surioara mica, dar mamica experimentata...pai cred si eu ca te simti bine!

Puskin...tu fata ai un meniu de ma face sa salivez!

Tzuni, sa ai o zi minunata!

Gabrielama, Tumpi, Carina, Louisea, multumesc pentru aprecieri!

Acu, ca m-a dat Vik de gol... da, eu sint fosta Alyssa. Acum sint Happy_in_TO adica Happy in Toronto. Asta pentru ca ador orasul in care traiesc, il colind cind am timp cu fetele mele, mergem peste tot, iesim, vedem, incercam, ne distram...

Cred ca am tot mincat ca metoda de protectie. Cred ca nu eram gata pentru o noua relatie si asta a fost singurul mod sa pun un zid intre mine si berbanti :) Dupa ce mi s-a intimplat chestia aia cu nebunul ala care m-a urmarit vreo satamina de m-a bagat in sperieti, m-am apucat sa maninc...

Tipul de la Montreal ma suna din cind in cind, cam de vreo doua trei ori pe an, cred ca atunci cind este intre relatii si se simte singur si isi ia carnetul la rind sa vada ce mai fac celelalte femei... Discutiile decurg la fel, imi reproseaza ca l-am abandonat si ca nu i-am dat o sansa... In primavara mi-a trimis niste poze facute la vinatoare, la cabana lui. Mi-a fost rau de tot sa ma uit la poze, le-am inchis si le-am sters repede de pe calculator... Erau poze facute cind a impuscat un cerb, apoi el cu piciorul pe cerbul mort, cu arma in mina, rinjind, apoi alta poza cu el linga capul insingerat al cerbului...urit, foarte urit... bleah! I-am scris inapoi ca ar trebui sa se inroleze in Taliban!

Meniul de azi:

Dimineata: o chifla neagra, la toast cu felii de rosie, cu sare, piper si frunze de busuioc, cafea cu putin lapte degresat
Gustare: un mar
Prinz: o conserva de thon pe salata de spanac, un mar
Gustare: o pungulita de 90 cal de biscuiti integrali cu un pic de caramel :)
Seara: Somon la gratar cu salata de spanac si suc de lamiie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna seara,

Mai stau putin la birou si plec la sala.

Gusta, mersi. Astept sa raportezi si tu -1kg .

Criscosty, nu merita sa iti faci sange rau...nu mai ai cum sa schimbi lucrurile acum. Capul sus si mergeti mai departe .

Doina . Nu iti poti schimba locul de munca? Iti tin pumnii...

Roxana, condoleante. Banuiesc ca nu te mai "vedem" cateva zile...

Tumpi, eu zic sa mergi la doctor. Ai grija de tine...

Carina, cred ca as fi capitulat demult in locul tau...Mai ai putin si scapi.

Louisea, ce dragut din partea ta ca sustii fetele . Legat de dieta, am studiat mult problema pentru ca am probleme cu greutatea din adolescenta.

Happy, deci tu esti Alyssia...te-am citit pe forum. Ma bucur ca esti bine. Kilogramele se duc ele . Eu sunt mancacioasa mare, nu as putea sa tin regim mancand chestii care nu imi plac...

Fug la sala. Revin pe seara cu meniul de astazi, ca sa saliveze Happy .

Ruxandra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Dragele mele, am tot citit din urma ca tin greu ritmul.

Alyssa, am 3 copii si nu doi. E drept ca sunt tot luata de domnisoara la virsta mea si de fiica sotului care n-are decit 2 ani ami mult. Sa-mi fie rusine ! Imi pare asa bine ca esti in grup.

Roxa, codoleante ! Ai mare grija de ai tai.

Doina, sanatate la copii si ai sa vezi ca toate se aranjeaza.

Cami, la toate trei sarcinile, am refuzat sa ma uit dupa informatii contra. tot ceea ce ma interesa era cum ma descurc dupa. Nu te stresa.

Pup pe Tzuni cea grabita.

Deci sa va povestesc de mine : sunt in Mexic de la sfirsitul lui iulie pentru jobul sotului. O sa stam (teoretic) 2 ani si ceva. Mi-am lasat casa si jobul din Franta cu o mare stringere de inima.
Acum locuim intr-un oras din nord si ne vom muta in curind in Mexico. copiii fac scoala cu mine acasa dupa programa franceza (din care cauza am putin timp sa va scriu).

Raport : 47,4kg (nu dati cu rosii).

Meniul de azi :
- o felie de cozonac si cafea neagra
- varza dulce calita si o portie de orez. O crema de ciocolata facuta in casa
- salata verde cu avocado si porumb. putina brinza. fruct

(detaliu : 3 zile pe saptamina sunt vegetariana si ma simt mult mai bine).

Va pup pe toate in grup.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Va pup pe toate care v-ati gandit la mine. Mie imi vine sa fug in munti, sa-mi reagesc echilibrul... Nu stiu ce pana mea am!


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna,

Am facut modificari in lista dar am uitat-o pe Mik si cind am vrut sa ma intorc sa modific iarasi, mi-a aparut pagina de saptamina trecuta, ca si cum n-as fi facut nici o schimbare. In consecinta m-am hotarit sa ma las pagubasa (imi cer scuze Mik ) si las lista in starea in care e pina la urmatorul raport ca m-am saturat sa o tot modific si sa trebuiasca sa o iau de la capat.

Claudia, mi-am facut abdomenele azi dimineata cind am avut energie. Acum n-am chef de nimic...

V-am pupat.






www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Salutare dragelor.

Am venit mai devreme acasa si m-am invartit fara spor...am zis sa intru sa va vad...bineinteles ca am mancat mult, haotic si amestecat si nici nu pot sa merg azi la sala...o sa mai randui prin casa...am si de calcat...nu prea stiu ce sa fac...inca nu ma pot obisnui cu situatia asta...

Va las, revin ori maine dimi ori cu siguranta maine seara tarziu, dupa sport, sigur voi fi mai bine...

O seara faina tuturor!

Roxa

Mergi la inceput