Redoutistele fidele Laredoute.fr (142)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

Citat:
citat din mesajul lui diotima

Citat:
citat din mesajul lui Lorenza

Mi-au venit cizmele:
http://www.laredoute.fr/vente-bottes-active-wear.aspx?productid=324148341&documentid=201208&single=false&categoryid=30363570
Nu sunt multumita de calitatea pielii,naspa rau de tot as putea spune.Nu-s ce piele e ,de porc pare,da' pare neterminat procesul de argasire,vopsire ,nu ma pricep.Ar trebui tratate intr-un fel,ca par sa fie dintr-acelea cand se uda,raman stropii.Se pricepe cineva sa ma sfatuiasca?
Cu banii astia imi luam:
http://papucei.ro/cizme_negre_catarame_matlasate-3009/ sau altele de pe site si cred ca as fi fost mult mai multumita.Ca si model sunt ok,ca in poza.Mai sunt si made in Romania.Mda,deci de data asta calitate LR.!


Inseamna ca eu pana acum am fost norocoasa cu cizmele LR, pentru cas- facute in Spania si sunt ok. Bineinteles, necesita tratament cu crema acasa, inainte de purtare, dar asta e valabil pentru toate cizmele sau toti pantofii cumparati de oriunde, nu numai de pe LR.

In asteptarea ultimei comenzi LR.fr...
Yannis


Pai asa ziceam si eu pana sa-l cunosc pe prietenul meu...dar, sunt o groaza de creme care fac lucruri diferite. El are manie cu pantofii. Pe scurt, cand isi ia o pereche noua de pantofi, nu ii poarta pana nu le aplica un tratament ce consista din aplicare de mai multe ori (depinde de cat de deshidratata e pielea) cu Crema Alpina (se gadseste la Bata), care hidrateaza pielea, o inmoaie. Nu mi-a venit sa cred prima data cand l-am vazut facand operatiunea asta cat de repede poate pielea pantofului creama aia (e o chestia destul de lichida, albicioasa, ca o smantana). Dupa ii lasa vreo ora, iar apoi ii da cu crema de culoarea pantofilor, aplicata in cantitati mici si pe suprafete mici, ii mai lasa, iar apoi ii lustruieste cu dresuri vechi luate de la mine. Rezultatul final: de 1000 ori mai bine decat la inceput.

In asteptarea ultimei comenzi LR.fr...
Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Mersi mult!Eu evitam sa dau incaltarile cu crema de pantofi pentru ca mi se parea ca se uzeaza pielea mai repede.Le curatam cu o solutie speciala pentru piele de consistenta f. moale de la Sano,ceva care curata si canapele si fotoliile din piele din casa sau masina,si atat.O sa caut ce spui tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Raportez si eu sosirea comenzii din 19 oct.
Linkuri nu mai pun ca nu e nimic nou...
(tricouri , maieuri pt vara, pt fete, balerinii crosetati pe argintiu)
Dupa mailuri repetate cu Sabine, Christine, Julie mi-au zis ca imi dau voucher pt comanda din sept. Acum am vazut ca imi apare in Mes ramb...bon d'achat, dar fara numar.
Mie nu mie clar care poate fi folosit pt o noua comanda?
Va felicit si eu pt initiative.
Daca e nevoie puteti conta si pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Buna...dupa-amiaza

Mi-am aruncat si eu un ochi pe la voi, azi-noapte..ce-i drept...
Am vz si eu site-ul din Ro. Mi s-a facut rau cand am vz preturile afisate. Asta e bisnita curata !!!! Rusine-rusine-rusine.

Va felicit pt initiativa cu forumul UE.
Daca pot sa fac si eu ceva...va stau alaturi...

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Oau, deja s-a primit colet din 19? Inseamna oare ca pot sa sper ca si comanda mea din 22 e pe vine?



Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorenza

Mersi mult!Eu evitam sa dau incaltarile cu crema de pantofi pentru ca mi se parea ca se uzeaza pielea mai repede.Le curatam cu o solutie speciala pentru piele de consistenta f. moale de la Sano,ceva care curata si canapele si fotoliile din piele din casa sau masina,si atat.O sa caut ce spui tu.


NUUUUUUUU, in nici un caz ceva care curata si canapele si fotoliile din piele, ca are chimicale multe care nu fac decat sa atace pielea. De asemenea, a nu se folosi tuburile alea cu buretel si lichid colorat care "curata" pantofii pe loc. Nu-s bune. Sambata sau duminica o sa-ti scriu mai detaliat, pt ca el e plecat pana sambata din bucuresti, si eu nu ma pricep f bine. Oricum, crema alpina merita luata. Ideea e ca orice pereche de pantofi/cizme a stat minimum 6 luni in cutie, fara sa fie intretinuta, si astfel pielea se deshidrateaza, devine scortoasa. Sa vezi diferenta dupa ce le aplici tratamentul...eu am incercat pe "picioarele" mele.

In asteptarea ultimei comenzi LR.fr...
Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Moama Diotima,cate stii....Am observat si eu ca chestiile alea cu buretel,etc. mai mult strica pielea decat sa-i faca ceva.asa ca de-aceea evitam.Chestia aia pe care-o folosesc nu mi s-a parut agresiva,dar mai stii?O fi agresiva si pentru pielea de la scaune si canapele?Sa se vada efectul in timp?Stii mai multe si despre asta?
Oricum o sa caut crema alpin de care ziceai.Inca o data si astept,daca poti sa-ti mai faci timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama1357 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jasmine

Neatza!

Care va sa zica lansarea oficiala,cu surle si trambite e pe 5 noiembrie.Inseamna ca intr-adevar peste cateva zile o sa ni se taie accesul la conturile de pe .fr

14 +


nu se taie accesul la cont, dar nu mai puteti scrie adresa completa, nu o sa mai puteti alege romania din lista aia lunga... contul ramane activ... va scriu ca eu asa am patit cand s-a deschis LR.it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Laura Ioana stii cumva daca masinute cu forme canta numai cand bagi formele la locurile lor, sau canta oricum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ama, draga mea, daca ai sti cat pe-am pomenit pe aici!!!!


stiam sigur ca tu ne-ai povestit ce s-a intamplat cand au lansat site-ul italian, chiar pe la reducerile din vara.

Pai si eu ce naiba sa fac cu contul?

As putea de ex sa comand pe o adresa din Olanda/

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput