referitor pantofi!!!!!!!!!!!

referitor pantofi!!!!!!!!!!! | Autor: tlory

Link direct la acest mesaj

Buna ziua doamnelor. Am si eu o intrebare. Am niste pantofi superbi, cica model unicat, asta e mai putin important, dar la stat mult in picioare devin obositori. Cred ca nu e calapodul prea bun. As vrea sa le schimb talpa, ce parere aveti? A mai incercat cineva chestia asta?Si cam cat ar costa???????????? Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Si,mai ales,UNDE in Bucuresti se poate face asa ceva?Eu am incercat la doua centre,asa-zise"reparatii incaltaminte lux",si au gasit scuze ca nu se poate.Am o pereche de cizme la care tin foarte mult si vreau sa le schimb talpa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

pantofii sunt croiti pe un anume calapod, masura. si daca sunt cu toc, trebuie re-croiti din nou, ceea ce implica schimbarea lor, a formei, modelului. stiu ca la reparatii incaltaminte se poate face...dar daca e vorba despre ce spuneam mai sus....nu prea sunt sanse.
incalta-i si tu doar in situatiile in care nu trebuie sa stai mult in picioare....




Kari

dragostea care nu se exprima in fapta, nu este dragoste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Eu cred ca daca faci asta ii strici de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

Eu am schimbat tocurile la o pereche de pantofi, mai demult, dar pentru ca nu au avut fix aceeasi inaltime, mi-au pus cu 5 mm mai inalt. La prima incaltare s-au deformat si nu am mai putut sa ii port.
Mai bine lasa-i asa si poarta-i cand nu trebuie sa stai mult in picioare. Macar nu-i pierzi de tot.

"Arata-te puternic cand esti slab si slab cand esti puternic"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Nu se prea poate chiar daca gasesti un centru bun de reparat pentru ca, pentru fiecare pantof este nevoie de un anumit tipar si calapod, ori daca tu incerci sa le modifici talpa, ar trebui sa schimbi si croiala pielii si in cazul asta ii strici.
Nu poti face pense, cute si petice ca la croitorie.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Nu te-as sfatui sa faci asta ptr ca risti sa te uiti doar la ei.Am incercat modificarea unor cizme si dupa 10 pasi mi-a pocnit talpa !

www.hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/" target="_blank">Acceleratorul de particule (LHC) a distrus deja lumea?
Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

ajutati-l pe Bogdanel!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlory spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri, o sa/i las asa ca nu am alta varianta, poate ma mai obisnuiesc cu ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

incalta-te cu ceva comod pana la servici,iar acolo ii iei in picioare.Daca nu ai un servici care implica statul in picioare prea mult, nu cred ca te deranjeaza prea tare.Te poti si descalata de ei... nah,cati se uita pe sub birouri?!

www.hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/" target="_blank">Acceleratorul de particule (LHC) a distrus deja lumea?
Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

ajutati-l pe Bogdanel!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

nu pui o poza sa ii vedem si noi? m-ai facut curioasa.
on topic: nu cred nici eu ca poti schimba talpa...oare cum ar arata intermediar fara talpa. cred si eu ca s-ar strica.
pup

Clau si Alessia Maria 13 iulie 2007



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Eu mi-am schimbat odata talpile la niste cizme, sa tot fie poate peste 10 ani de atunci. Am fost foarte multumita si le-am purtat mult si cu placere dupa ce le-am schimbat talpa si nici macar nu m-am dus la un centru de lux ci era cineva la serviciul unde lucram atunci care facea asta in particular. Imi amintesc ca mi-a pus niste talpi ortopedice destul de grosute in fatza ca sa tina cald si inalte la toc ca sa fie putin elegante. Stiu ca pana le-am schimbat talpa nu prea le purtam ca nu erau comode dar era pacat de ele sa le arunc.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput